2020.07.09 || Kytlice || 750 252-9 ze zdawką Mn 86113 Šluknov - Děčín hl.n. nákladové nádraží, zbliża się do stacji Kytlice. Odcinek linii 081 pomiędzy stacjami Jedlová i Česká Kamenice obfituje w liczne łuki. Tory na przemian krzyżują się z rzeką Kamenice. Zdjęcie moje. #czechy #kolej #pociagi #pociagiboners #fotografia #zainteresowania
niemiec - 2020.07.09 || Kytlice || 750 252-9 ze zdawką Mn 86113 Šluknov - Děčín hl.n....

źródło: comment_1595952244ewstlAiJvmBDUW4LOiipj1.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#czechy #kfc #pomocy ma ktos aplikacje kfc cz? Albo numer zarejestrowany w Czechach? Bo nie mogę się zalogować żeby otrzymać kupony, bo trzeba mieć czeski numer
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
#czechy #booking wiecie może jak jest z parkingami w Pradze? Bookujac pokój gdzieś w centrum podają ze wymagana jest opłata za parking(20 euro) ale nigdzie jej nie nalicza - chodzi tam o to, że samemu kupuje sobie bilecik i parkuję na własną rękę gdzieś w strefie czy jak?

Poleca ktoś jakieś miejsca które koniecznie/warto zwiedzić w Czechach?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Inveth: co do parkingów to się nie wypowiem bo byłem koleją, ale co do miejsc do zwiedzania to same hradczany zajmą jeden dzień, wyszehrad, most Karola i okolice ściany Lennona, kocia kawiarnia na Smichovie jeżeli lubisz takie miejsca.
  • Odpowiedz
#testowanieoprogramowania #programowanie #pracbaza #czechy
Hej byłem nie dawno w Pradze, jest to już któraś z kolei wizyta w tym mieście i mega mi się ono podoba, prawdopodobnie będę chciał się w przyszłym roku tam przeprowadzić. Czy któryś z wykopków pracuje bądź pracował jako QA lub dev w Czechach i mógłby mi odpowiedzieć na parę pytań?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mikorys:
1. Tak samo, odrobinę wyższe wynagrodzenia, odrobine większe koszty utrzymania
2. Tak, sam bardzo średnio mowię po czesku.. w pracy nie ma nikogo kto by nie znał angielskiego ale w sklepie, na ulicy juz troche gorzej, chyba jak w Polsce, ale podstawy załapiesz w tydzien
3. Tak, zgoogluj "OSVČ" i "paušál", wychodzi duzo korzystniej niz polska 'jednoosobowa działalność'
4. Polecam jobs.cz, ja trafiłem na rekruterke ktora podesłała mi oferty
  • Odpowiedz
@przodowyryl: Ciężko gdybać, bo sytuacja jest dynamiczna, ale nie spodziewałbym się jakiś radykalnych posunięć. Najlepiej zaplanuj coś z możliwością rezygnacji. Ja też miałem rozterki, ale pojechałem i to było coś wspaniałego. Nie rezygnuj. Zawsze da się jakiś kraj objechać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@piwakk: Jeszcze jedną wypowiedź dorzucę, która chyba jest dobrym podsumowaniem:

Konwencja Wiedeńska traktuje o warunkach technicznych w rozumieniu minimalnych wymagań wobec wyposażenia pojazdu (hamulce, światła, zawieszenie, układ kierowniczy itd.). Dodatkowe, lokalne wymagania mają służyć zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym z uwzględnieniem specyfiki, tradycji danego kraju. Najczęściej wymagania dotyczą elementów bezpieczeństwa - kamizelek, gaśnicy, linki holowniczej, zapasowych bezpieczników i żarówek, apteczki, głębokość bieżnika itd. Użytkownik powinien zastosować się do wytycznych danego
  • Odpowiedz
Cześć Mirki czy jest wśród was ktoś kto mieszka w Pradze i jest w stanie mi pomóc ogarnąć parę rzeczy związanych z pracą? Cjlhodiz o Q&A. Przygotowuje się do rozmowy i chciał bym wiedziec na co mam się przygotować, a także porozmawiać z kimś na temat wypłaty.

#czechy#czechy #praga #praca#praca
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema #motocykle

wie ktoś może czy musze kupować viniete / płacić gdzieś za poruszanie sie autostradami etc w #czechy? Bo na https://mytocz.eu/pl/ nie moge znalezc. Mam ładnie wykupiona e-viniete na Węgry i Słowacje, ale nie moge znalezc info dla Czech.

Ktos? Cos?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polskie bloki wyglądają w większości jak slumsy przez mieszkańców bez poczucia estatyki. Dlaczego przy remoncie nie montują przysłaniających paneli pcv, tylko stosują stalowe balustrady, które później wstydliwe polactwo i tak zasłoni? To samo jest zresztą w nowym budownictwie.
#budownictwo #architektura #urbanistyka #polakicebulaki #czechy #wroclaw
w.....k - Polskie bloki wyglądają w większości jak slumsy przez mieszkańców bez poczu...

źródło: comment_1595689557r2PZfq3WseYtqoeZ1n30DZ.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach