Cos normalnego - Czechy otworzyły granicę!

Symbolem współpracy i współistnienia górnośląskich społeczności Cieszyna i Czeskiego Cieszyna jest Most Przyjaźni nad rzeką Olzą, stanowiący granicę państw. Nazwa odwołuje się do budowania mostów pomiędzy ludźmi.

#polska #czechy #slask #koronawirus #turystyka #podroze #wakacje cje
travelove - Cos normalnego - Czechy otworzyły granicę!

Symbolem współpracy i współ...

źródło: comment_1594137101PFFKy6DoAavRQHb40nJbCj.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Napis z obrazka "Zamordowany przez katolików"
Dziś w #czechy Rocznica spalenia Husa (6 lipca) jest w Czechach świętem państwowym i dniem wolnym od pracy. Janowi Husowi przypisuje się powiedzenie: O, sancta simplicitas – O, święta naiwności – ponoć wypowiedziane przez niego na stosie, a odnoszące się do starej kobiety, która pobożnie pomagała podkładać chrust pod jego stos.

Jan Hus (ur. ok. 1370 w Husincu, zm. 6 lipca 1415 w
robert5502 - Napis z obrazka "Zamordowany przez katolików"
Dziś w #czechy Rocznica s...

źródło: comment_1594056161mZFY3t45Yi0FU8fm831KBb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poprosze kilka atrakcji , miejsc wartych odwiedzenia i generalnie tipow odnosnie #karpacz i okolice.

Jade z dzieciakami i Zona. W chodzeniu po gorach jestesmy ujowi. Za to sie staramy. ( )
Na sniezke pojdziemy sobie albo czerwonym szlakiem albo Bus i od strony Czech (Pecu)

Co
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@decadent: ja mam same pozytywne doswiadczenia z Czeska policja a troche sie ich uzbieralo przez 6 lat mieszkania tam i kolejne 7 ciaglego jezdzenia przez kraj. Chociaz to glownie drogowka...
  • Odpowiedz
Hej Mirki i Mirabele, znajdzie się tu jakiś #programista15k lub ktoś z #programowanie kto podjął decyzję o #emigracja i wybrał #czechy ? Z różową chcemy wyjechać i zastanawiamy się, jak jest z pracą, zwłaszcza w Pradze. Jak ktoś jest z tego środowiska, prosiłbym o info :)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy miesięczna winieta na #czechy zadziurkowana na 15 lipca będzie obowiązywać jeszcze 15 sierpnia do północy? Z opisu wynika że obowiązuje od dnia x jednego miesiąca do dnia x kolejnego, a jednocześnie że w przypadku np. lipca ma to być 31 dni #podroze #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mobutu2 Znowu chcesz zakłamać rzeczywistość i wybielić ruskich? W zeszłym tygodniu już wałkowałeś ten temat. Odpowiedzialność za rozgrywki w ruskiej ambasadzie i przekazanie z niej informacji o zamiarze otrucia burmistrza chcesz zrzucić na UE i innych. To, że wszyscy uwierzyli w taką informację jest zasługą Rosjan. Litwinienko, Skirpal i inni potwierdzają, że Rosja to dziki kraj bez żadnych zasad a trucie jest jednym z ulubionych sportów w Moskwie. Równie popularnym jak
  • Odpowiedz