#anonimowemirkowyznania
Czy jeżeli posiadam potrzebne środki tu i teraz, to zakup nowego hybrydowego samochodu za gotówkę będzie najkorzystniejszą finansowo opcją spośród wszystkich dostępnych?

Czy coś się zmienia przy posiadaniu #dzialalnoscgospodarcza i rozliczaniu się na #ryczalt vs. na #pit 12%? Pracuję zdalnie, jazda samochodem jest w minimalnym stopniu związana z prowadzoną aktywnością.

#pytanie #samochod #auto #motoryzacja #firma
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy jeżeli posiadam potrzebne środk...

źródło: comment_1659823325oa12G5sQHrCnAozy9I7IMs.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Jaki samochod obecnie warto kupić do 20 tysięcy?
Zależy mi żeby tylko żeby to nie było jakiea totalne pierdzikółko jak Toyota Yaris.

Myślałem póki co nad Seat Leon 2 lub volvo s60. Honda accord 7 wydaje się fajna, ale czytałem że korozja szybko łapie i lubi się tam wiele rzeczy rozwalić, chociaż nie wiem ile w tym prawdy

#motoryzacja #samochody #kiciochpyta #auto
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy płacenie gotówką przy kupnie samochodu używanego od osoby prywatnej nadal jest w Polsce powszechne?

Zawsze kupowałem samochody poniżej 15k pln i sprawa była raczej prosta - szybkie oględziny, jazda testowa, często nawet bez wizyty na SKP czy wykupywania raportów (bo czego się można spodziewać po kilkunastoletnim samochodzie), umowa, gotówka do ręki i cała transakcja zamykała się w 2h. Teraz trochę realia się zmieniły i za 40k można mieć problem kupić nawet
lunar4 - Czy płacenie gotówką przy kupnie samochodu używanego od osoby prywatnej nada...

źródło: comment_1659787470I8merivgIiU11ur86yj86I.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Kusi mnie nowa #kia Niro i nie mogę się zdecydować pomiędzy:

1) czerwonym (runway red) vs. perłowym (pearl white) kolorem lakieru,
b) wersją z oknem dachowym vs. bez (+3k, kusi efekt przestronności, ale obawiam się awarii/przeciekania/mniejszej wytrzymałości dachu),
c) wersją L z pakietem DriveWise vs. wersją Business Line (do której raczej nie brałbym felg 18" - podobno bardziej odczuwa się dziury + spala 0.3 l więcej na 100km).
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Kusi mnie nowa #kia Niro i nie mogę...

źródło: comment_1659783399tgH2vGs2u843P4jo1waRnf.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: wczoraj odebrałem nowe Niro w wersji L, już w podstawie rozpoznaje znaki drogowe, dystansu nie wyświetla, ale ma aktywny tempomat. Bierz taką wersje jaka Ci pasuje, ale BL to dziś wg cennika ponad 150k. Gdybym miał dać za to auto tyle pieniędzy to wolałbym dopłacić już te 10-15k do sportage ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
https://www.yafud.pl/47860/ Dużo jeżdżę, miałem w życiu już parę aut, ale nigdy nie brałem udziału nawet w poważniejszej kolizji. To wszystko zmieniło się dzisiaj kiedy starszy pan wjechał prosto we mnie, bo nie zauważył czerwonego światła. 20 minut wcześniej odebrałem nowe #auto z salonu. #yafud #fail
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mieli chce wypożyczyć auto na tydzień we wrześniu na #madera jak się znajdzie coś powyżej 2k to jest dobrze ale mi udało się znaleźć firmę która oferuje samochód klasy C2 nawet nie patrzyłem na takie wcześniej za trochę ponad 1k stąd moje pytanie CZY korzystaj ktoś podczas #podroze na #wakacje z #auto od firmy imperial car rental? Widzę ma opinię 4,3 z Googla więc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, potrzebuje pomocy. Szukam samochódu : moje warunki minimum to cena maks 120k, AWD, bagażnik minimum 550 litrów. SUV albo kombi/kombivan XD Maks 2-3 latek z przebiegiem maks 50k. Analizowałem Mitsubishi Outlandera ale trochę mnie razi ta surowość wykończenia mimo że samochód świetnie się prowadzi i jest niezawodny. Jakieś inne propozycje? #auto
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tagan: Możliwe, że na szybie masz kamień z twardej wody. Nie da się go usunąć żadnymi płynami, ani benzyną czy podobnymi. Normalnie też go nie widać, można go dostrzec właśnie w momencie jak szyba jest mokra, widać wtedy jakby plamy a po odparowaniu wody to znika i wydaje się że jest czysto.

Dlatego trzeba środka ściernego w postaci mleczka do szkła, czyli glass polisha. Nie zaszkodzi spróbować ;)
  • Odpowiedz
@lightman_ltm: Nie miałem nigdy, samochód mam 3 lata a problem od kilku miesięcy więc najwidoczniej to rzeczywiście zmęczenie materiału, rysy i syf na szybie. Po weekendzie będę próbował polerować i dam znać co się udało osiągnąć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Finesta: Pierwsza wgniotka boli najbardziej. Druga mniej. Każda kolejna już ci lata koło uja. To jest auto do jeżdżenia, a nie do muzeum. Niestety nie da się tego spolerować. Szpachla i malowanie całych elementów. Chyba że masz dobrego lakiernika to ci to punktowo zrobi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DarthKenobi: dużo zależy od egzemplarza. Jak nie wpakujesz się na minę, to serwis olejowy raz do roku, albo co 10k km, zależy co pierwsze. Koszt 300-500 zł, zależy jakie części używasz. Nie kupowałbym najtańszych filtrów.

Do tego dolicz koszt zmiany opon z wyważaniem dwa razy w roku. W dużym mieście koszt ok. 100 zł. Chyba że masz oddzielne koła, to sam możesz ogarnąć w domu ale i tak wypadałoby wyważyć
  • Odpowiedz
Ile teraz mniej wiecej trzeba dac za uzywane #auto ktore po prostu jezdzi, dziala, przejdzie przeglad i nie ma 300 tys przebiegu? Rocznik 2008+ bo nie chce starszych. Niestety nasza Panda jest tak przegnita od spodu, że blacharz za obie strony liczy 6-7 tys ( ͡° ʖ̯ ͡°) to juz chyba wole dolozyc. moze ma ktos cos na sprzedaz w #krakow ? Chce tylko
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KromkaMistrz: moze lepiej nie patrz na przebieg tylko na stan , mozesz miec auto 100k nalatana i nic nie ruszane i takie samo 400k regularnie serwisowane, zgadnij z ktorym bedziesz mial mniej problemow , po za tym przebieg w autach kilkunstoletnich jest do uzgodnienie ;-)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@trzaichlac69: już go całego rozebrałem. Słabo kręci w samochodzie a poza jak głupi

@Aeterna: bez obciążenia będzie kręcić, z obciążeniem nie będzie. Daj do regeneracji i problem z głowy. Oni tam sprawdzają pod obciążeniem, powinni przynajmniej
  • Odpowiedz