Wpis z mikrobloga

Cześć, mam do wyboru arkane zen albo intense (różnica 12k), albo Hyundai elantre 1.6 mpi CVT w pakiecie smart + design i tech. Co proponujecie jako samochód z salonu? Na razie najbardziej jestem przy Zen bo nie potrzebuje bajerow z intense, a samochód będzie we wrześniu i łatwiej mi będzie sprzedać obecny samochód. #motoryzacja #renault #arkana #elantra #samochody #auto
  • 22
@vegetassj1: Cały czas chodzi mi po głowie czy potem żałować nie będę, czego wątpię ale może ktoś ma i generalnie da jakieś argumenty za. Z drugiej strony to nie samochód na niewiadomo ile wiec tez, nie ma co się pakować ile się da.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kardam:
Pytanie: czym sie roznia te wersje?
Jezeli auto ma strefowa klime,czujniki parkowania,elektryczne szyby,lusterka,abs,esp,android auto,automatyczna skrzynia to czego chciec wiecej?
@vegetassj1: Większy ekran radio, grzane fotele i kierownica (dodatkowy pakiet ale jest w tym egzemplarzu), cyfrowe zegary, czujnik martwego pola i wyjeżdżania z miejsca parkingowego, większe felgi (imho brzydsze) i ekoskóre na boczkach od foteli.
@Kardam Te czujniki,zegary i ekran to typowe gadzeciarstwo. Podgrzewane fotele i kierownica mocno na plus( ale jak sa fajne,welurowe fotele to nie jest to niezbedne) Wieksze felgi to w wiekszosci przypadkow wada( ladnie wyglada,ale zazwyczaj obniza konfort jazdy) Ekoskora to nie wiem czy zaleta...

A,zapomnialem o tempomacie- idealny w trase
@veg@vegetassj1: a tempomat nie wiem czy ma, możliwe. Ma jeszcze czujniki przód, authold ręczny, automatyczne światła i wycieraczki, asystent pasa ruchu. Generalnie luksus jak na podstawę.
@vegetassj1 Czujniki martwego pola gadzeciarstwo xd? Przecież to jedna z najlepszych rzeczy w aucie. Znacząco poprawia bezpieczeństwo. Zegary już bardziej pod to podchodzą. Ale opcja konfiguracji zegarów to naprawde dobra rzecz.
@Kardam: Renault się raczej kupuje dla wyposażenia. Bierz Intense albo IP chociaż nie wiem czy Arkana ma wersję IP. Jak weźmiesz Zen to potem będziesz żałował.
@Kardam: Jezdzilem manualna elantra i poza słabym silnikiem, słabym sprzęgłem ktorego nie mogłem wyczuć i tandetnym wykończeniem bagażnika to jest to bardzo fajne auto.

Design wnetrza jest rewelacyjny. Śmieszne ze auto wyglada tak sportowo a tak słabo jedzie.

To jest takie wanna look like a sports car. Jesli nie zalezy ci na stylu sportowego auta w normalnej furze to bierz arkana
@cwlmod: Manual to tragedia z sprzęgłem i 1, tylko automat. Racja, arkana jest bardziej na daily samochodem bo szkoda mi nawet stylu sportowego auta na nieutwardzonych drogach, wiec jutro sfinalizuje zamówienie arkany . Dziękuje Ci pięknie za pomoc :)
@Kardam: do arkany najlepiej brać system kamer 360 bo auto szerokie a system kamer 360 skrywa kamerę na prawy błotnik a nie tylko z lotu ptaka. Mega przydatne a to czy intense czy inna nie powinno wydłużyć dostawy.
No i ja polecam dobrać 10 calowe zegary zamiast standardowych 7 jeśli są dostępne teraz.
@Kardam: ale ty nie patrz na inne marki tylko na to co daje Renault. To inne marki nic nie dają i potem jest jak jest. Zen to jest nic, podstawa. Bierz Intense i się nie zastanawiaj.