Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabele

Wczoraj wyjeżdżając z ronda osobówka wjechała w tył mojego samochodu (,) Uszkodzony tył + bok samochodu, wina nie po mojej stronie. Dokumenty spisane, telefon pod 112 wykonany, zjawiła się policja, karetka oraz straż pożarna. Policjant opisał samochód jako niezdatny do jazdy.

Próbuję teraz wypełnić formularz Ergo Hestii (ubezpieczyciel sprawcy) i miałbym do was kilka pytań:

1. Jak opisać szkody mojego samochodu? Samochodem nie mogę się poruszać, więc do mechanika nie mogę jechać, a nie mam pewności czy to co widzę z zewnątrz to wszystkie usterki powstałe w wyniku wypadku. Przykładowo: mam do zaznaczenia czy belka zderzaka została naruszona. Jak polecacie to zrobić?

2. Samochód zastępczy - nie jest mi on koniecznie teraz potrzebny bo i tak często go nie używam, przeżyję. Natomiast wiele osób mi powiedziało, że powinienem wziąć go tak czy tak, ponieważ przyczyni się to do szybszego wypłacenia mi odszkodowania. Każdy dzień wynajmu samochodu to koszty dla ubezpieczalni, więc w teorii szybciej wszystko zostanie ogarnięte.

3. Naprawa samochodu - do wyboru mam kilka możliwości, tzn. naprawę we własnym zakresie, naprawę przez ubezpieczyciela, oddanie do serwisu lub podjęcie decyzji później. Na ten moment chciałbym zaznaczyć ostatnią opcję ale chciałbym usłyszeć jakie wy macie doświadczenia.

Jeśli macie jakieś protipy co można jeszcze zrobić oprócz zgłoszenia szkody to bardzo chętnie wysłucham ( ͡º ͜ʖ͡º)

#samochody #stluczka #ubezpieczenia #naprawa #auto #kolizja #wypadek #oc #policja #polskiedrogi
  • 4
  • Odpowiedz
@Borys211: A na czym zależy Ci priorytetowo? Na przywróceniu auta do bezpiecznego stanu zgodnie z normami ASO, czy raczej na wyjęciu największej kasy, a auto ktoś tam naprawi i będzie jeździć jako-tako ?

jeśli na 1) to TU współpracują często z ASO, więc wybierasz najlepszy warsztat z dostępnych, wstawiasz, DOSTAJESZ Z ASO furę zastępczą (często nóweczkę pachnącą fabryką z ich salonu) na koszt ubezpieczyciela i zapominasz o sprawie

(pamiętaj tylko żeby
  • Odpowiedz
@j2oo: Uszkodzenie nie jest jakieś super poważne. Więc raczej będę chciał naprawić je we własnym zakresie. Zatem zdecyduje sie na opcję drugą
  • Odpowiedz