Wpis z mikrobloga

@Kardam: megane lepsze od arkany - arkana to taki trochę upośledzony Captur - długie to, szerokie a w środku tego nie czuć ani trochę.
Do tego układ 1.3 tce połączony z mikrohybrydą muli na start - około sekundowy lag jest (wkurzające) a wersja e tech hybryda droga, wyje przy wyższych prędkościach z silnika.

Na plus arkany na pewno skrzynia - edc to dwusprzęgłowa skrzynia a nie cvt które nigdzie nie może
@Singu__: Dostałem jako samochód zastępczy arkane i mega mi siedzi, co prawda lag jest wkurzający ale jechałem po szutrze i testowałem krawężnik i baja. Fajny samochód na daily.
@Kardam: a to jak Ci się podoba to bierz :D

Jednak jeśli koniecznie Arkana to mimo wady w postaci wycia przy 120/130km (skrzynia czasem długo przełącza bieg) ja bym wybrał ten wariant hybryda e-tech - bo reakcja na gaz jest natychmiastowa w przeciwieństwie do tych mikro-hybryd 1.3 140 co przy jeździe po mieście było mega przyjemne.
1.3 w arkanie popsuli właśnie tą mikrohybrydą bo całość ma taki lag że oszaleć idzie.
Boże broń przed Renault i ich serwisem. 2-letni kadjar z niedziałającym infotainment (a tym samym połową wyposażenia w stylu asystent pasa ruchu, czujniki, kamera itd.) i opcja naprawy za 6msc jak przyjdzie nowe radio za.... 6k (mimo zgłaszania w ciągu trwania gwarancji) i 4-letni Koleos w którym po 2. latach klekly... łożyska, a po 4 (też już po gwarancji) pękł dyferencjał, co walnęło w cały układ przeniesienia napredu, wraz ze skrzynia itd.
@Golfinho: Kupuje przedłużona gwarancje na 5 lat. Generalnie to imho każdy by Cię tak wydymał, chyba ze na prawdę spoko marka premium choć i tak wątpię. Dużo czytałem nawet o merolach, ze ludzie się bujali z nowymi po serwisach.