Halo Miry, potrzebna dobra baza z darmowymi modelami 3d designerskich mebli do wnętrz. Sketchup warehouse przejrzany, designconnected tysz. #architektura #wnetrza #3d #sketchup #3dsmax #grafika #architekturawnetrz #architekci #cad
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

jutjub
- 4

konto usunięte
- 4
@jutjub: Wypad z tagiem #3ds i to już ( ͡° ͜ʖ ͡°)

kocham_jeze
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 20
trochę mi szczena opadła że takie narzędzie jest online
http://stephaneginier.com/sculptgl/
#zbrush #modelowanie #3d #3dsmax
http://stephaneginier.com/sculptgl/
#zbrush #modelowanie #3d #3dsmax
- 5
Panowie, nie pracowałem nigdy w programie 3D. Nie mam w tym doświadczenia. To znaczy z 3D styczność miałem ale raczej na zasadzie pluginów i tych łatwiejszych rozwiązań. Tylko modyfikowałem, nie budowałem od zera, nie teksturowałem, nie oświetlałem i tak dalej. Moje jedyne "3D" to After Effects na pluginie Element 3D od Andrew Kramera z Videocopilota, więc sami wiecie jaki ze mnie wielki spec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I
I
@Bunch: Tak jak @netes napisał, warto się na starcie zastanowić w którą dziedzinę grafiki 3d chcesz uderzyć. Tym niemniej jednak wydaje mi się, że dobrze byłoby nauczyć się blendera, nie odbiega on w niczym od innych programów 3d, a jest darmowy. Ja po czasie trochę żałuję, że nie zacząłem od blendera, bo teraz coś nie mogę się zebrać do jego nauki, no a 3ds max ma swoją cenę...
@Bunch: 3ds Max możesz ściągnąć z autodesk.com jako wersję studencką (bez vraya) na 5 lat za darmo, do nauki starczy
- 1
Istnieje film Animations of unseeable biology
http://www.ted.com/talks/drew_berry_animations_of_unseeable_biology
http://www.wykop.pl/link/2148208/niesamowite-animacje-niewidzialnej-biologii-piekne-i-zgodne-z-naukowymi-danymi/
http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_tS1mNExwaih7l54broxk4BkaNITyJk0M.gif
http://www.ted.com/talks/drew_berry_animations_of_unseeable_biology
http://www.wykop.pl/link/2148208/niesamowite-animacje-niewidzialnej-biologii-piekne-i-zgodne-z-naukowymi-danymi/
http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_tS1mNExwaih7l54broxk4BkaNITyJk0M.gif
źródło: comment_gAl05CYFbSUJmMYUxnL5UyQWCFE8RVhV.jpg
PobierzZ jakiego programu oni korzystają?
Maya
Czy to animacje przygotowane specjalnie na potrzebę tego filmu?
Tak
@look997:
@look997: wyszukałem
http://www.molecularmovies.com/movies/viewanimatorstudio/Drew%20Berry/
Drew Berry creates stunning and scientifically accurate animations to illustrate how the molecules in our cell move and interact.
http://www.molecularmovies.com/movies/viewanimatorstudio/Drew%20Berry/
- 609
Wreszcie mam okazje pokazać jedną ze swoich ostatnich game artowych prac pod portfolio. Troche czasu mi to zajęło ... tak czy siak model ukonczony i jestem z niego zadowolony. Moze nie wygląda typowo gameartowo (posiada zbyt czyste mapki) ale uważam że wygląda to ok :)
Na wykopie miniaturka, a ponizej umieszczam linki do wiekszej rozdzielczosci:
https://copy.com/KCmJWxuvWsZKA98q/LP_scarh.jpg
https://copy.com/HFA7wFIp0EPcB6Vs/LP_scarh_w.jpg
Link
Na wykopie miniaturka, a ponizej umieszczam linki do wiekszej rozdzielczosci:
https://copy.com/KCmJWxuvWsZKA98q/LP_scarh.jpg
https://copy.com/HFA7wFIp0EPcB6Vs/LP_scarh_w.jpg
Link
źródło: comment_xVE6Loy84HHCqplGYMefMFUyCXqQT5n8.jpg
Pobierz@Veezen: Ładniutkie, strzelałbym :) Ile czasu takie cudo się robi tak od A do Z?
@maciejpiotr_: Zastanawiam się nad tym. Nie jest drogie, a ponoć przydatne.
- 0
- 10
- 3
@PeaceUN: Wrzuciłem podłogę z biblioteki 3dsMaxa, było podpisane czerwony dąb :D a wyszło jak widać.
@PureeZiemniaczaneNaZimno: W Maxie ale chciałem poddać pod ocenę Januszy.
@PureeZiemniaczaneNaZimno: W Maxie ale chciałem poddać pod ocenę Januszy.
- 2
Bo wyszedłem z założenia, że projektujący zajmuje się obliczaniem konstrukcji by ta spełniała wszelkie wymogi. A Ty jako wizualizator, którego nie interesuje strona techniczna a artystyczna wyłącznie, nie ingerujesz w sam projekt. Chociaż słowo "projekcja" odnosi się do uwidaczniania czegoś, to czy projekcja = projektowanie?
:)
:)
- 9
- 3
Moje dziewczę jest uparte i nie chce założyć konta na wypoku, więc spytam Was ja. Czy istnieje jakaś ogólnodostępna biblioteka modeli do 3ds maxa?
#3dsmax #grafika #architektura
#3dsmax #grafika #architektura
@Migfirefox: chce zdążyć przed crackiem
- 1
- 1
Mam pytanie, bo może ktoś z ludzi, kto siedzi w branży z czymś takim się spotkał.
Otóż... Potrzebuję animacji "jakiegoś znanego budynku" (Big Ben, Times Square itp), która przechodziłaby w rysunek architektoniczny. No wiecie, mamy np. obrót kamery (choć może być i statyczne ujęcie) wokół prawdziwego budynku (nie musi to być render, może być prawdziwe nagranie), które nagle przejdzie w "siatkę" takich obiektów.
Szukałem na stockowych serwisach z filmami ale nie znalazłem.
Może ktoś coś
Otóż... Potrzebuję animacji "jakiegoś znanego budynku" (Big Ben, Times Square itp), która przechodziłaby w rysunek architektoniczny. No wiecie, mamy np. obrót kamery (choć może być i statyczne ujęcie) wokół prawdziwego budynku (nie musi to być render, może być prawdziwe nagranie), które nagle przejdzie w "siatkę" takich obiektów.
Szukałem na stockowych serwisach z filmami ale nie znalazłem.
Może ktoś coś
@Bunch: Nie jest to takie oczywiste :) Rysunek architektoniczny, a siatka obiektu 3D mogą się trochę różnić. Raczej ugryzłbym to inaczej. Stworzyłbym 2 modele. Jeden normalne hi poly 3D, drugi który miałby poligony o krawędziach które odpowiadałyby linią rysunku elewacyjnego(miałby ich mniej), przejście by polegało na wyłączni jednego obiektu i zastąpieniu go drugim z jakimś shaderem który zamaluje krawędzie obiektu na czarno aaa trochę namieszałem ;) dołączam prymitywny obrazek z
źródło: comment_fxq1oswApt761ziH2y1q7OtcecMcunFN.jpg
Pobierz- 0
@niedzviadek: hej! Tylko ze wiesz, że ja chciałbym oddać takie elementy 3D z filmu. Czyli mam klatkę filmu, kadr. Ten kadr przeistacza się w 3D i potem już swobodnie animuje.
- 7
https://dl.dropboxusercontent.com/u/1931783/3D%20CRAP/stary_komp_render8K.jpg
Komputerowy Zestaw Multimedialny "Mirek", marzenie każdego dzieciaczka w 1998 roku, 67 megapikseli, model i render C4D + korekta w PS.
Może zawiesić co niektóre przeglądarki (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#cinema4d #3d #3dsmax #januszeblendera #starekomputery #90s
Komputerowy Zestaw Multimedialny "Mirek", marzenie każdego dzieciaczka w 1998 roku, 67 megapikseli, model i render C4D + korekta w PS.
Może zawiesić co niektóre przeglądarki (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#cinema4d #3d #3dsmax #januszeblendera #starekomputery #90s
Wacom Intuos Pro M - brać czy w cenie 1200-1500 PLN coś ciekawszego znajdę? Raczej ten model przoduje, wg mnie. [ #tablet #rysujzwykopem #grafikakomputerowa #pytanie #3dsmax ]
- 2
Cześć mirki. Mam pytanie znacie jakiś w miarę przystępny program do tworzenia/projektowania ram motocyklowych ? Jak i samych motocykli. Mam około 2 miesięcy wolnego czasu i zamiast marnować czas na czanach i innych to może coś bym sobie zaprojektował ? 3ds max odpada kiedyś chciałem coś pomodzić ale jest za trudny jak dla mnie. Chłopaki pomożecie ? #cad #projektowanie #3dsmax #grafika3d
655
Animacje komputerowe na sterydach

Prezentacja oszałamiających możliwości programu Houdini 14, wykorzystującego silnik fizyki do kreowania tak prawdziwie wyglądająch efektów
z- 81
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
- 9
- 1
@OldPike:
Mam kilka takich które sobie bardzo cenię:
https://www.youtube.com/watch?v=dwEekjPvcgY - oświetlenie i render Vrayem (podstawowa konfiguracja silnika, świateł i kamery w celu uzyskania przyzwoitego renderu)
https://www.youtube.com/watch?v=W07H7xeUnGE - teksturowanie (możliwości jakie daje mapowanie, co prawda do blendera ale to akurat
Mam kilka takich które sobie bardzo cenię:
https://www.youtube.com/watch?v=dwEekjPvcgY - oświetlenie i render Vrayem (podstawowa konfiguracja silnika, świateł i kamery w celu uzyskania przyzwoitego renderu)
https://www.youtube.com/watch?v=W07H7xeUnGE - teksturowanie (możliwości jakie daje mapowanie, co prawda do blendera ale to akurat
Mirki i Mirabelki ( ͡º ͜ʖ͡º)
Taki prosty pokoik mi się wyrenderował parę minut temu :)
Soft jak zwykle max i vray, delikatne post pro w photoshopie ale to na prawdę delikatne. Modele poza książkami wykonane przeze mnie. Uprzedzając pytanie, szafka nie lewituje tylko przy finalnym renderze przesunąłem kamerę i mi nóżki wcięło, ale delikatnie widać jedną
Taki prosty pokoik mi się wyrenderował parę minut temu :)
Soft jak zwykle max i vray, delikatne post pro w photoshopie ale to na prawdę delikatne. Modele poza książkami wykonane przeze mnie. Uprzedzając pytanie, szafka nie lewituje tylko przy finalnym renderze przesunąłem kamerę i mi nóżki wcięło, ale delikatnie widać jedną
źródło: comment_t2TI98lVJSMwrX6jEjTcsVYHyjJlMm7t.jpg
Pobierz- 6
@mcjposp: http://i.imgur.com/bO5S2FB.png niezle
- 1
@mcjposp: soczystosci dodasz ustawiajac specular inaczej i dodajac troche ostrych odbic - ogonki nie moga miec sss - no i mozna dodac kropelni wody scatterem (o ile dobrze pamietam)

























