Panowie, nie pracowałem nigdy w programie 3D. Nie mam w tym doświadczenia. To znaczy z 3D styczność miałem ale raczej na zasadzie pluginów i tych łatwiejszych rozwiązań. Tylko modyfikowałem, nie budowałem od zera, nie teksturowałem, nie oświetlałem i tak dalej. Moje jedyne "3D" to After Effects na pluginie Element 3D od Andrew Kramera z Videocopilota, więc sami wiecie jaki ze mnie wielki spec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bunch: Tak jak @netes napisał, warto się na starcie zastanowić w którą dziedzinę grafiki 3d chcesz uderzyć. Tym niemniej jednak wydaje mi się, że dobrze byłoby nauczyć się blendera, nie odbiega on w niczym od innych programów 3d, a jest darmowy. Ja po czasie trochę żałuję, że nie zacząłem od blendera, bo teraz coś nie mogę się zebrać do jego nauki, no a 3ds max ma swoją cenę...
  • Odpowiedz
Wreszcie mam okazje pokazać jedną ze swoich ostatnich game artowych prac pod portfolio. Troche czasu mi to zajęło ... tak czy siak model ukonczony i jestem z niego zadowolony. Moze nie wygląda typowo gameartowo (posiada zbyt czyste mapki) ale uważam że wygląda to ok :)

Na wykopie miniaturka, a ponizej umieszczam linki do wiekszej rozdzielczosci:
https://copy.com/KCmJWxuvWsZKA98q/LP_scarh.jpg
https://copy.com/HFA7wFIp0EPcB6Vs/LP_scarh_w.jpg

Link
V.....n - Wreszcie mam okazje pokazać jedną ze swoich ostatnich game artowych prac po...

źródło: comment_xVE6Loy84HHCqplGYMefMFUyCXqQT5n8.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bo wyszedłem z założenia, że projektujący zajmuje się obliczaniem konstrukcji by ta spełniała wszelkie wymogi. A Ty jako wizualizator, którego nie interesuje strona techniczna a artystyczna wyłącznie, nie ingerujesz w sam projekt. Chociaż słowo "projekcja" odnosi się do uwidaczniania czegoś, to czy projekcja = projektowanie?
:)
  • Odpowiedz
Mam pytanie, bo może ktoś z ludzi, kto siedzi w branży z czymś takim się spotkał.
Otóż... Potrzebuję animacji "jakiegoś znanego budynku" (Big Ben, Times Square itp), która przechodziłaby w rysunek architektoniczny. No wiecie, mamy np. obrót kamery (choć może być i statyczne ujęcie) wokół prawdziwego budynku (nie musi to być render, może być prawdziwe nagranie), które nagle przejdzie w "siatkę" takich obiektów.
Szukałem na stockowych serwisach z filmami ale nie znalazłem.
Może ktoś coś
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bunch: Nie jest to takie oczywiste :) Rysunek architektoniczny, a siatka obiektu 3D mogą się trochę różnić. Raczej ugryzłbym to inaczej. Stworzyłbym 2 modele. Jeden normalne hi poly 3D, drugi który miałby poligony o krawędziach które odpowiadałyby linią rysunku elewacyjnego(miałby ich mniej), przejście by polegało na wyłączni jednego obiektu i zastąpieniu go drugim z jakimś shaderem który zamaluje krawędzie obiektu na czarno aaa trochę namieszałem ;) dołączam prymitywny obrazek z
niedzviadek - @Bunch: Nie jest to takie oczywiste :) Rysunek architektoniczny, a siat...

źródło: comment_fxq1oswApt761ziH2y1q7OtcecMcunFN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@niedzviadek: hej! Tylko ze wiesz, że ja chciałbym oddać takie elementy 3D z filmu. Czyli mam klatkę filmu, kadr. Ten kadr przeistacza się w 3D i potem już swobodnie animuje.
  • Odpowiedz
Cześć mirki. Mam pytanie znacie jakiś w miarę przystępny program do tworzenia/projektowania ram motocyklowych ? Jak i samych motocykli. Mam około 2 miesięcy wolnego czasu i zamiast marnować czas na czanach i innych to może coś bym sobie zaprojektował ? 3ds max odpada kiedyś chciałem coś pomodzić ale jest za trudny jak dla mnie. Chłopaki pomożecie ? #cad #projektowanie #3dsmax #grafika3d
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i Mirabelki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Taki prosty pokoik mi się wyrenderował parę minut temu :)
Soft jak zwykle max i vray, delikatne post pro w photoshopie ale to na prawdę delikatne. Modele poza książkami wykonane przeze mnie. Uprzedzając pytanie, szafka nie lewituje tylko przy finalnym renderze przesunąłem kamerę i mi nóżki wcięło, ale delikatnie widać jedną
Wyrzutniarakietbalistycznych - Mirki i Mirabelki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Taki prosty pokoik mi ...

źródło: comment_t2TI98lVJSMwrX6jEjTcsVYHyjJlMm7t.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mcjposp: soczystosci dodasz ustawiajac specular inaczej i dodajac troche ostrych odbic - ogonki nie moga miec sss - no i mozna dodac kropelni wody scatterem (o ile dobrze pamietam)
  • Odpowiedz