Wpis z mikrobloga

To co mireczki? Partyjka? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Soft standardowo max + vray. Nie zakładałem zrobienia gotowej sceny, chciałem bardziej poćwiczyć materiały. No ale wyszło to co poniżej. Wszelkie uwagi wręcz wskazane :)

PS. Nie umiem ogarnąć miniaturki załącznika na max3d.pl żeby pokazywała się przy temacie. Prośba o radę jakiegoś mireczka który bywa na tym forum o pomoc.

#grafika3d #3dsmax #vray #tworczoscwlasna #grafika
Pobierz Wyrzutniarakietbalistycznych - To co mireczki? Partyjka? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Soft standardo...
źródło: comment_ERakKzYrds31ozBHEhxXR63I9V8qyW3f.jpg
  • 21
@Wyrzutnia_rakiet_balistycznych: zmniejsz bump na metalowych częciach poręczy (chyba że to tylko jakaś mapka sterująca mirrorem-też do osłabienia) bo wyglądają jak zardzewiałe i pochromowane. Z takiej odległosci nie powinno być tak dobrze widać nierówności. Dodaj też trochę więcej światła bo w środku masz za ciemno (z cieni w kątach wnioskuję że świeciłeś mocno jakimś AO). Na ścianie obok schodów też masz krechę jakby ściana się złamała. Zobacz jak wygląda render bez materiałów
@thewickerman88: Dzięki bardzo za rady! :)

Co do poręczy to jednak chciałem taki efekt uzyskać tu nie ma bumpa, jedynie Reflect Map i RGlossiness sterowane BerconNoisem. IOR ustawione na 10. Światło sam zmniejszyłem, faktycznie może za bardzo jednak sprawdzałem jak wygląda scena na paru monitorach i wydawało się ok.

Tak w kątach świecone AO :)

Tu już nie będę nic poprawiał. Przy następnej scenie postaram się wyeliminować błędy ( ͡°
@coolcooly22: dzięki wielkie :) takie słowa dają jeszcze większego kopa do działania

Tak konkretnie ilości godzin Ci nie podam :( moge jedynie napisać, że pierwszego tutoriala odpaliłem 15 października 2013 roku. Zaczynałem nie wiedząc nic o 3D. Wiec czasowo wychodzi delikatnie ponad roku temu :) jednak praca + uczelnia sprawiały, że nawet potrafilem na 2 tygodnie do maxa nie usiąść.
Może w weekend wrzucę nową prackę. W ramach podziekowania za motywujące