Chłop zginął na własnym podwórku zastrzelony przez strzelców wyborowych z koła myśliwskiego. Jak długo ta uzbrojona patologia będzie sobie urządzać polowania na wszystko co się rusza? Ile osób, zwierząt domowych i chronionych gatunków zwierzą musi jeszcze zginąć?
@maikeleleq: tak z doświadczenia to ludzie zwykle mają z tym problem, tylko wtedy jak ktoś twierdzi, że do wszystkiego doszedł sam i jaki to super nie jest lub gdy narzeka jak ma ciężko i ledwo daje radę, a wiesz, że mieszkanie, auto i wszystkie opłaty opłacone lub się odkleja od rzeczywistości i nie wie jak życie wygląda, a wszystkim doradza
Po tej aferze #kpo coraz bardziej zaczynam nienawidzieć bogatych ludzi. Wszystko jest ustawione od początku na dzielenie ludzi na klasy; zwycięzców i roboli - zaczyna się od szkoły. Dzieci ładniejsze i bogatsze są bardziej lubiane przez nauczycielki. Te z prywatnych szkół jak demokratyczna, walfdorska itp. uczą się tego co je "jara" od początku. Przez co siłą rzeczy mają wiele lat doświadczenia w jednej dziedznie. Kiedy te z biedoty uczą się
@jakismadrynickpolacinsku: dobrze rozgrywają polaczków jak ty myślisz, że właściciel knajpy co dostał 500k to jest bogacz, wróg ludu pracującego, bo to ty jesteś skrajnie biedny, a ten właściciel knajpy to może co najwyżej klasa średnia, ale narracja od czasów komuny się u nas nie zmienia i prywaciarz to zło najgorsze. Przecież jak to takie łatwe to zakładaj firmę i ruchaj areczków i unię na hajs, co cię powstrzumuje?
@MalinowyGarncarz: a czy ja coś pisałem o 800plus? A do tego raczej nikt nie ma problemu z 'robolami' którzy dostają, tylko z patologią, która te pieniądze dostaje, bo nie jest to ulga w PIT, tylko kasa do ręki. Poza tym wiemy od dawna, że 500/800plus nie spełnia ani trochę zakładanych celów, oprócz wygrywania kolejnych wyborów tym którzy tam dorzucą i przegrywania ich gdy ktoś wspomni, że ten program jest bez
@adamsowaanon: on raczej nie jest z UK, a do tego z Polski jest drożej zwykle, a to, że gdzieś da się pojechać za jakąś kwotę nie znaczy, że się powinno
@KanJaweuDieZweite: byłem w tym roku w Rzymie 5 dni i poszło 8k, a na luzie jeszcze by można trochę dołożyć, ale każdy działa w swoim budżecie i oczekuje konkretnych rzeczy, a ja za te konkretne rzeczy jestem w
✨️ Jak zabezpieczyć majątek w małżeństwie?Ⓘ Pytanie dla ludzi spod tagu #prawo #malzenstwo i być może #rozwod
Zarabiam 4x więcej niż moja dziewczyna. Chciałbym się z nią ożenić ale z tyłu głowy mam świadomość, że w przypadku rozwodu majątek dzielony jest po połowie, a z racji różnicy w zarobkach nasz majątek będzie w 80% budowany przeze mnie. W dodatku odkładam sobie na emeryturę (inwestycje etc.) i chciałbym
@SzubiDubiDu: w tym kraju nie da się mieć nic ładnego, bo zaraz to zniszczą, najgorzej jak myję auto ręcznie w sezonie letnim i zawsze coś nowego się znajdzie, ale o dziwo nowe samochody mniej rysują, jakoś może w głowach ludzi to tak działa, że jak widzą nowe auto to trochę bardziej uważają
Jakie wielosezonówki w rozmiarze 205/60 r16 są teraz ok? Do tej pory Kleber Quadraxer 2 jeździłem, ale z przodu jest już bardzo łyso xD Następca- Kleber Quadraxer 3 jest ok, czy coś innego polecacie?
@Senuyo: żadna, ja przerobiłem już wielosezonówki i nigdy więcej, przy drugiej zimie guma do niczego się nie nadawała i jak była minimalna ilość lodu/śniegu to nie szło ujechać, znajomi podobnie, zastanawia mnie gdzie, jak i czym jeździsz, że kolejny raz bierzesz je pod uwagę
@Arbeiter: a myślisz, że ona szefowa HR w tej samej korporacji to zarabia miskę ryżu? On zarabiał rocznie wg. Google jakieś 500-700k USD, a mediana dla jej stanowiska to jakieś 250k USD w USA i do tego bonusy i akcje spółki zwykle dochodzą na takich stanowiskach, a do tego bycie na stanowiskach menadżerskich to też trampolina do bycia CEO, COO albo CFO, więc to nie zwykła biurwa, to część tego
@elonthiel: przecież zaraz się okaże jako damage control, że ona była mobbingowana i gwałcona i to nie jej wina, a w zasadzie od firmy to jej się odszkodowanie należy też
Pokłóciłem się ze swoją dziewczyną i już nie wiem co zrobić.
Czy da się kobiecie wytłumaczyć jak rozsądnie zarządzać pieniędzmi? Wybuchła, że ja wymagam od niej, żeby oszczędzała za dużo, bo ona jest kobietą i ma potrzeby. Musimy kupić mieszkanie i mieć jak najwięcej na wkład, żeby nie płacić bankowi z-------o haraczu, a ona zaczęła staż jako lekarz, pensja 6 k i mówi, że tak ponad połowę z tego musi p-----------ć, bo jest
@MakiawelicznyAltruista: nie martw się, jak zrobi specjalizację to ty się będziesz prosił o pieniądze, bo najpierw cię dogoni, a później ci odjedzie zarobkami ( ͡°͜ʖ͡°) Edit: a poza tym czy rodzice lekarze/prawnicy/biznesmeni? bo jak tak to się nie dziw jak księżniczka nie czuje, że musi oszczędzać, bo i nigdy nie będzie musiała
Fiskus zaczyna sprawdzać nie tylko sprzedających, ale także kupujących na popularnych platformach e-commerce. Pani kupiła używaną frytownicę za 1400zł i dostała wezwanie do zapłaty podatku (PCC-3).
Poza dominującymi medialnie bieżącymi tematami, problemy z gospodarką wodną w Polsce są dużo poważniejsze i sięgają dużo głębiej. Inercja systemu i brak adaptacji do zmieniających się warunków to główne powody kryzysu wodnego w Polsce.
@scorp_x: jak to pisowcy się kiedyś przyznali "nie możemy zatrudniać fachowców, bo nie robią tego co chcemy" i pewnie to się tyczy każdej ekipy, a i przechować swoich działaczy gdzieś trzeba i mamy co mamy
Odwieczna beka z ogłoszeń sprzedaży pełnoletnich beemek z nalatanym >300k, w cenach dwuletniej kijanki czy innej toyoty xD ktoś to kupuje serio? #samochody
wymagasz logicznego myślenia od typów, którzy uważają, że jak będą jeździli 20-letnią klasa premium to będą budzili respekt u innych? ( ͡°͜ʖ͡°)
@ArnoldZboczek: i tu się mylisz, chyba tylko raz ktoś mnie zapytał o nowy samochód, za to za 30 letnią klasę premium cały czas dostaje pochwały, dosłownie obcy ludzie na parkingu czy na stacji benzynowej potrafią mnie zagadać, bo nie jest sztuką kupić
@Wujek_McKwacz: czyli jednak te wyższe opłaty i prowizje w domach maklerskich banków nie biorą się znikąd, bo gdy się u kogoś o--------i coś takiego jak u ciebie to jesteś chociaż kryty, a nie "nie mamy Pana płaszcza"
@sonig: czasami jest jeszcze gorzej, ostatnio słyszałem, że 20k brutto to są niewyobrażalne pieniądze, a u mnie w korpo każdy lider tyle ma nie mówiąc już nawet o senior devach, którzy to przebijają na luzie