Piłem to w 2002 na juwenaliach (kupione w Tesco, zdaje się, że wtedy miało 11.4%) wypiłem niecałe trzy w 10 minut w pełnym słońcui zgon. Gdzie kupiłeś?
@xer78: Czyli to filozofia grecka i prawo rzymskie są podwalinami tzw. "nauk Chrystusa" bo były przed nim.
Tzw. "nauki Chrystusa" mają podwaliny w innych bliskowschodnich religiach, bynajmniej w greckiej filozofii, czy rzymskim prawie. Polecam lekturę Konecznego, ewentualnie Kosseckiego.
Kadzidło mi nic nie zaburzyło, nie chodzę do kościoła od ponad 30 lat.
@Nemayu: wybieram filozofię grecką i jej logikę na przykład, a religię chrześcijańską z elementami jej moralności jako podwaliny cywilizacji łacińskiej.
@xer78: chodziło, mi o to, że stwierdziłeś, że religia chrześcijańska doprowadziła do upadku Rzymu, być może źle się wyraziłem.
Nie lubię KK, m.in. za to, co wymieniłeś, jednak wg mnie odejście od religii doprowadzi do jeszcze większej katastrofy moralnej. Ludzka natura pcha nas pod ten, czy inny but i kraje, w których ustawowo zwalczano religie popadły w patologię totalitaryzmu władzy świeckiej (ZSRR, Chiny, Korea Płn. etc). To nie filozofii Nietzschego,
@xer78: Czechy to ewenement, jak im poprzedni ustrój zabraniał religii to się dostosowali, bo bali się sprzeciwić. Dowcip na marginesie: dlaczego w Czechach nie było w wojnę partyzantki? Bo się Niemcy nie zgodzili... Pisałem Ci już, że dla mnie kk to patologia, a Ty ciągle do niego wracasz, ja o religii a Ty o kk. Kościół świetnie się dogadywał z Hitlerem, po co mieliby go ekskomunikować? Stalin miał nieprzyjemne doświadczenia z kościołem,
Białoruś zakazała sprzedaży i importu polskiego majonezu. Majonez Napoleoński trafił do specjalnego rejestru, na który trafiają niebezpieczne produkty. Zakaz importu i obrotu polskim sosem wszedł w życie 22 grudnia.
@strach_overflow: Naprawdę lubię majonez, niestety wszelkie próby domowe zawodziły. Składniki j/w, lecz za każdym razem wychodził okropnie mdły i oleisty. A kielecki jest zawsze tak samo smaczny i łatwo dostępny.
Wskazując na konieczność podawania trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 u osób powyżej 65. roku życia, które nie przebyły choroby, napisano, że "po 3 miesiącach od pełnego zakończenia procesu szczepień poziom przeciwciał jest u nich bardzo niski".
Andrzej "Piasek" Piaseczny (50 l.) zawsze unikał odpowiedzi na pytanie o swoje najbardziej osobiste sprawy. W ostatnim wywiadzie zdecydował się ujawnić prawdę.
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Szwecji, Janne Andersson skrytykował mieszanie polityki ze sportem. Skrytykował więc kapitańskie opaski piłkarzy nawiązujące swoją kolorystyką do symboliki ruchu LGBT
@josedra52: akurat w tym przypadku większość (jeśli nie wszyscy) chce brać udział w poświęceniu tej ciężarówki. Tam się ideolog nie wpycha, sami go zapraszają i goszczą jakoby samego św. Jana podejmowali. Tak, że tego.
Wszystko przez wściekłość jednej z frakcji irlandzkich, która obawia się, że przez rozwód Londynu z Brukselą, Belfast stanie się regionem drugiej kategorii.
"Programy w TVP są rzetelne", "TVP Info to najlepsza telewizja na świecie", "Uczciwość i rzetelność przekazu". Główne wydanie "Wiadomości" pochwaliło na antenie telewizję publiczną ustami anonimowych widzów.
Nowy rekord zakażeń w Polsce. Ministerstwo Zdrowia w najnowszym komunikacie podaje, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 657 nowych przypadków zarażeń COVID-19.
@Mszanin: aleś Mirku zamordystyczny, zaryzykuję, że masz 50+ lat i tęsknisz do traktowania ludzi jak bydło (ewentualnie okolo 15 lat i nie masz pojęcia czym skutkuje odebranie ludziom wolności). Większość liczy się z tym, że może zarazić rodziców lub dziadków, pozwólmy właśnie rodzicom i dziadkom zdecydować czy po naszym powrocie chcą spędzać czas z nami, jeśli nie to mogą się izolować przecież. Nie bierzesz pod uwagę zdrowia psychicznego społeczeństwa, które
W starożytnym Rzymie o psach pisano stosunkowo dużo i raczej pochlebnie. Było to zwierzę wszechobecne w kulturze i w życiu codziennym Rzymian i mieszkańców Imperium Romanum. Pisali o nim Pliniusz Starszy, Cyceron, Columella, Katon Starszy i wielu innych, mniej sławnych autorów. Pliniusz...
Masowa mogiła niemieckich żołnierzy Luftwaffe została odkryta na terenie województwa dolnośląskiego w miejscowości Koźlice. W trakcie prac ekshumacyjnych odkryto szczątki 18 żołnierzy niemieckich poległych w 1945 roku.
@typowy-_-: Bardzo wiele. U mojej babci pod Kielcami jest pochowanych w ogrodzie dwóch żołnierzy niemieckich. Babcia opowiadała, że jej siostra widziała jak zginęli, szli drogą z rękami w górze a nadjeżdżający z naprzeciwka radziecki czołg poczęstował ich serią z karabinu. Zbiegli się ludzie z okolicy i po 10 minutach zostały tylko dwa nagie trupy (trudno się zresztą dziwić, bieda) więc pradziadek pochował je przy drodze. Później obok stanął dom babci,
Ogromne rzesze ludzi, zarówno w Europie, jak i Ameryce Północnej, spędzają całe swoje pracownicze życie wykonując zadania, które, jak sami po cichu przyznają, nie muszą tak naprawdę być wykonane. Moralne i duchowe zniszczenia wywoływane przez taką pracę są większe, niż mogłoby się wydawać.
@hahacz Tak się nigdy nie stanie... niestety. Dochód wypracowany przez roboty będzie przekazywany nierobom, pokrzywdzonym i wszystkim innym z półki entitled
25 czerwca 1998 roku gen. Marek Papała został zamordowany pod swoim domem, do dziś nie ma pewności, kto stał za tym zabójstwem. Papała miał żonę. W dniu śmierci jego córka Natalia miała 15 lat
Neołysenkizm w natarciu. Wściekłemu, internetowemu tłumowi nie podobają się poglądy profesora dotyczące konsekwencji różnic genetycznych pomiędzy grupami ludzi, mimo, że są one udokumentowanymi faktami naukowymi bo to rasizm i seksizm.
Rada Miasta Minneapolis jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie likwidacji policji i zastąpienia jej „systemem bezpieczeństwa publicznego kierowanym przez społeczność”. Rada Miasta Minneapolis podjęła w piątek jednogłośnie uchwałę o „wprowadzeniu systemu bezpieczeństwa publicznego...
Odświeżona wersja jednego z moich najpopularniejszych przepisów. Tiramisu jest bardzo łatwe w przygotowaniu, a lista potrzebnych składników jest krótka i możliwa do zrealizowania w większości polskich marketów.
Mój ulubiony deser, łatwy i szybki w przygotowaniu. Z własnego doświadczenia pragnę sie podzielić kilkoma praktycznymi uwagami: 1. Zamiast amaretto 2 łyżki stołowe brandy i tyle samo rumu - bedzie mniej slodkie, bardziej wyczuwa się alko ( ͡º͜ʖ͡º) jak również niektórzy nie lubią zwyczajnie amaretto. 2. Najpierw ubijamy białka - nie trzeba myć widełek miksera. 3. Kawę, najlepiej espresso robimy odpowiednio wczesniej, żeby wystygła - ciepłe biszkopty rozpuszczają trochę masę, zresztą
Początkowo czarny proch miał być medykamentem lub zabawką, ludzie szybko zdali sobie sprawę ze śmiercionośnych właściwości tej chemicznej mieszanki. W Europie już od XIII w. czarny proch wykorzystywano podczas wojen. Do jego produkcji wykorzystywano specjalne zakłady: młyny prochowe.
@thevion robiliśmy bączki z kapsla, saletry, cukru i siarki. z Zresztą wczoraj rozmawiałem z kumplem z Chorwacji i oni też tak robili. Jakie czasy takie fajerwerki
SpaceX zapewnia jedne z najbardziej spektakularnych wydarzeń w przemyśle kosmicznym lądowaniem swojej rakiety Falcon 9. Ale dlaczego transmisja wideo zawsze wydaje się być przerywana, gdy człon rakiety zbliża się do lądowania na statku? [napisy pl]