Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko180
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
d8vit

d8vit

Dołączył 6 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2667
  • Znaleziska 2359
  • Mikroblog 308
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 23
KwiatyZla
KwiatyZla
27.05.2026, 15:08:08
  • 2
Sprzedam bmw 36 z 1995. 30 k przebiegu i tylko babcia nim jezdzila do kosciola. Stan igla tylko czasem biegi nie wchodza
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

d8vit
d8vit 27.05.2026, 15:16:25 via Android
  • 0
@KwiatyZla: czy w samochodzie było palone?
  • Odpowiedz

434

Afera po koncercie w Nowym Sączu - zespół oszukany przez miejski ośrodek?

Afera po koncercie w Nowym Sączu - zespół oszukany przez miejski ośrodek?

Dyrekcja MOK-u miała wprowadzić muzyków w błąd, informując ich o kiepskiej sprzedaży biletów, chcąc jednocześnie zmniejszyć ich wynagrodzenie.

byferdo
z
muzyka.interia.pl
dodany: 23.05.2026, 06:58:46
  • 46
  • #
    muzyka
  • #
    krakow
  • #
    nowysacz
  • #
    oszukujo
  • #
    koncert
  • #
    malopolska

d8vit
d8vit 24.05.2026, 08:40:33 via Wykop
  • -5
@Jaro666: Ale wiesz że Nowy Sącz to nie górale tylko Lachy?
d8vit
d8vit 25.05.2026, 17:08:07 via Wykop
  • 0
@Zurii: Porównanie do Sosnowca jest w punkt! Lachy mają taką samą kosę z góralami jak sosnowiec z hanysami XD

544

Eumotors, polska firma produkujaca silniki dla dronów

Eumotors, polska firma produkujaca silniki dla dronów

EUMOTORS , polski producent silnikow dla dronów (bldc). Jakby ktoryś z mirków interesował sie budowa dronów to tutaj macie polskiego producenta silników bldc. Wrzucam zebyście trochę odpoczeli od polityki.

xpear
z
eumotors.eu
dodany: 03.04.2026, 15:04:18
  • 76
  • #
    bldc
  • #
    technologia
  • #
    technika
  • #
    drony
d8vit
d8vit 04.04.2026, 12:08:55 via Wykop
  • 3
@kwanty: Niestety ale produkcja w kraju niczego nie zmienia. W dalszym ciągu główny element czyli magnesy są dostarczane przez chińczyków. Brak dostaw neodymów, problem z dostawami i firma nie ma głównego surowca do budowy silników. Taka niby troszkę dywersyfikacja ale jednak nie zupełnie. Wykonanie statora i dzwonka nie jest problemem, technologia jest prosta i dostępna w kraju, surowiec (aluminium) powszechnie dostępny, podobnie jak drut nawojowy. Ale sprawdź sam jakie ilości
d8vit
d8vit 04.04.2026, 12:11:21 via Wykop
  • 1
@xpear: Kilka msc temu mieli stosunkowo tanie motory do popularnych dronów klasy 5-10" ale jakość była dosyć kiepska. Choć do rozwiązań jednorazowych jak kamikaze mogło by się nadać.

348

Dlaczego uciekamy do Linuxa? Windows, macOS i problem abonamentów.

Dlaczego uciekamy do Linuxa? Windows, macOS i problem abonamentów.

Dlaczego dystrybucje Linuxa to dziś coraz częstsza alternatywa dla Windowsa i macOS? W filmie omawiam powody rosnącej popularności open source. Wyjaśniam, jak "abonamentoza" Microsoft i Apple, brak prywatności (telemetria, reklamy) oraz sztuczne wymogi sprzętowe (TPM) skłaniają nas do zmiany systemu

ochucki
z
youtube.com
dodany: 23.03.2026, 07:40:46
  • 309
  • #
    linux
  • #
    windos
  • #
    macos
  • #
    komputery
  • #
    opensource
  • #
    oprogramowanie

d8vit
d8vit 23.03.2026, 17:31:37 via Android
  • -1
@Zylet: kwintesencja Linuxa na desktopie. O ile złego słowa nie powiem o Linux bez gui w formie embedded albo stricte serwerowej o tyle z desktopem zawsze jest problem nawet w gównianej roli kiosk. Tragicczne i przestażałe X11 albo jeszcze lepszy Wayland... Do zeszłego roku zatwardziale trzymałem się Windowsa i byle dalej od Linuxowego GUI, MobaXterm i jakoś dawałem radę, ale to co ostatnio microsoft wyprawia... Kupiłem pierwszego macbook jako największy

d8vit
d8vit 28.02.2026, 16:59:40
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

reniuuu5
reniuuu5
reniuuu5
28.02.2026, 17:06:16 via Wykop
  • 0
@adam-kminek: Nie no w 20 cos tam jeszcze mieli do gadania
  • Odpowiedz
adam-kminek
adam-kminek
adam-kminek
28.02.2026, 17:09:57 via Wykop
  • 0
@reniuuu5: W czasie WW1 byli zależni od pożyczek amerykańskich, w międzywojniu nie byli ich spłacić, w czasie WW2 wisieli na bezpośredniej pomocy USA, a po 1945 to stopniowy upadek imperium i kompromitacje jak kryzys Sueski.
  • Odpowiedz

327

Twórca Systemd odchodzi z Microsoftu. Będzie rozwijać i promować Linuxa

Twórca Systemd odchodzi z Microsoftu. Będzie rozwijać i promować Linuxa

Lennart Poettering, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata Linuksa, opuścił Microsoft i założył nową firmę, która skupi się na tworzeniu mechanizmów weryfikacji i budowie funkcji, które mają wzmocnić zaufanie do systemów linuksowych w skali globalnej.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 30.01.2026, 12:22:46
  • 90
  • #
    linux
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    informacje
d8vit
d8vit 31.01.2026, 09:07:13 via Android
  • -1
@vmsth: zdecydowana większość softu "specjalistycznego", interfejsy, programatory, CAD, CAM, konfiguratory sprzętu, Tia portal występują tylko dla windows, i nie ma absolutnie żadnej możliwości na odpalanie tego w emulatorach czy innym wine.
AXSIS
AXSIS
27.01.2026, 09:38:01
  • 295
Nie do końca rozumiem hejt na SUV'y. Sam się takowym nie poruszam, natomiast podobają mi się i widzę szereg plusów w tych autach:

+siedzisz wysoko, światła innych aut nie rażą tak mocno jadąc w nocy
+duży prześwit, wygodny na miejskie, dziurawe drogi i krawężniki
+wygodnie się wsiada i wysiada
+dobra widoczność podczas jazdy
  • 264
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

d8vit
d8vit 27.01.2026, 16:51:36 via Android
  • 2
@AXSIS: SUV nie wygrywa ani z:
hatchbackiem w prowadzeniu,
kombi w przestrzeni,
vanem w funkcjonalności,
terenówką w terenie.
To samochód „do wszystkiego”, czyli do niczego konkretnego.
Świetny marketing, przeciętna motoryzacja, ale za to jest modny¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz

254

Wielki pomór kondensatorów roku 2002

Wielki pomór kondensatorów roku 2002

W wyniku wad produkcyjnych kondensatorów w roku 2002 nastąpiła fala awarii wszelkiego typu urządzeń elektronicznych.

Neocaridina
z
youtube.com
dodany: 18.01.2026, 12:28:54
  • 55
  • #
    ciekawostki
  • #
    elektronika
  • #
    technika
  • #
    technologia
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    ciekawostkihistoryczne
d8vit
d8vit 20.01.2026, 00:47:00 via Android
  • 0
@tellet: ake wiesz że linia montażowa SMD to właśnie montownia? I że to właśnie ja niej, na laminatach od chinola układa się komponenty od chinola? Wiesz? Prawda?

1152

GTA VI spełnia ostatnie marzenie – śmiertelnie chory pacjent

GTA VI spełnia ostatnie marzenie – śmiertelnie chory pacjent

Rodzina śmiertelnie chorego pacjenta onkologicznego doprowadziła do tego, że mógł zagrać w GTA VI przed oficjalną premierą.

digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 19.01.2026, 20:02:29
  • 163
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    swiat
  • #
    gta
  • #
    rozrywka
  • #
    choroby
d8vit
d8vit 20.01.2026, 00:02:13 via Android
  • 5
@radzioso532: może się okazać że jeszcze będziesz ten komputer musiał przebudować. Do premiery jeszcze rok, przełożą o pół albo cały, jeszcze z dwa razy. A później tylko z 2 lata exclusive na konsole XD
okoboji
okoboji
21.11.2025, 15:31:23
  • 26
witam mam takie przejście między pokojami ale nie podoba mi się.
Będę wdzięczny za jakieś pomysły jak to zmniejszyć żeby były klasyczne drzwi 90.
Drewno całe wylatuje bo wygląda jak po babci a chcemy zrobić w klimacie ikea/agata meble pozdrawiam

#budujzwykopem #remontujzwykopem #architektura
okoboji - witam mam takie przejście między pokojami ale nie podoba mi się.
Będę wdzię...

źródło: Zrzut ekranu 2025-11-21 o 16.29.42

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

d8vit
d8vit 21.11.2025, 17:25:24 via Android
  • 0
@seam ale jak to chcesz w ogóle porównywać do parkietu?
  • Odpowiedz

25

CBA zatrzymało prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla i jego zastępce

CBA zatrzymało prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla i jego zastępce

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezydenta i wiceprezydenta Nowego Sącza wynika z informacji Onetu. zatrzymanie związane jest ze śledztwem, które CBA prowadzi pod nadzorem Prokuratury Europejskiej.

LukaszTV
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 23.10.2025, 07:22:57
  • 6
  • #
    nowysacz
  • #
    cba
  • #
    policja
  • #
    korupcja
  • #
    ludomirhandzel
  • #
    malopolska
d8vit
d8vit 23.10.2025, 11:47:38 via Wykop
  • 0
@KrowaDajeMleko: Nowy Sącz to zapyziała wiocha, ale jest w kosmosie miejsce wręcz przeciwnie! Stary Sącz!
nowikk
nowikk
17.10.2025, 21:19:27
  • 0
Panie i panowie. Szybkie pytanko.
Budżet: 3500 można trochę naciągnąć
Xiaomi 15t, Pixel 10, iPhone 15/15 Pro

#telefony #smartfony #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

d8vit
d8vit 17.10.2025, 21:36:44 via Android
  • 3
@nowikk wybierz mądrze.
  • Odpowiedz
Pieprzniety
Pieprzniety
01.07.2025, 21:41:25
  • 177
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

d8vit
d8vit 01.07.2025, 23:46:42 via Android
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
marcel_pijak
marcel_pijak
01.07.2025, 20:39:18
  • 9
Dokładne miejsce znalezienia zwłok

https://www.google.pl/maps/place/Prze%C5%82%C4%99cz+pod+Ostr%C4%85+811+m+n.p.m./@49.6446093,20.3884036,3a,48.8y,76.73h,90.17t/data=!3m10!1e1!3m8!1s8RYuinoFVZ_mKcWu7gjB8Q!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fcb_client%3Dmaps_sv.tactile%26w%3D900%26h%3D600%26pitch%3D-0.1685183604778615%26panoid%3D8RYuinoFVZ_mKcWu7gjB8Q%26yaw%3D76.73057344868899!7i16384!8i8192!9m2!1b1!2i18!4m6!3m5!1s0x4716038b1e3db5f9:0xe76c353940900657!8m2!3d49.6421452!4d20.3863189!16s%2Fg%2F11llj8c_cd?entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDYyOS4wIKXMDSoASAFQAw%3D%3D

Tu artykuł ze zdjęciem do porównania
https://limanowa.in/aktualnosci/tadeusz-duda-znaleziony-martwy/77645?image=3
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

d8vit
d8vit 01.07.2025, 20:48:33 via Wykop
  • 0
@marcel_pijak: trasa wyścigu górskiego przełęcz pod Ostrą, po lewej widać miejsce sejfciarza.
  • Odpowiedz
destruction97
destruction97
destruction97
01.07.2025, 19:21:58
  • 7
its over #policja #polska #sluzby #limanowa
destruction97 - its over #policja #polska #sluzby #limanowa

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

d8vit
d8vit 01.07.2025, 19:28:24 via Android
  • 0
@tojapaweu prosz
d8vit - @tojapaweu prosz

źródło: temp_file4087787655971884228

Pobierz
  • Odpowiedz

kisialala
kisialala
kisialala
29.06.2025, 22:54:35
  • 9
skoro od jutra wojsko to jeszcze do większej kompromitacji brakuje żeby na przykład Słowacja zaoferowała swoją pomoc :D
#limanowa
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

d8vit
d8vit 29.06.2025, 23:31:05 via Android
  • 1
@kisialala słowacka marynarka wojenna już podobno zwodowała kajaki w popradzie i oferuje pomoc.
  • Odpowiedz
Gnuczek
Gnuczek
Gnuczek
29.06.2025, 20:47:49
  • 2
#limanowa narzeczona zgłasza nadmierną aktywność Policji w okolicach Łukowicy.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

d8vit
d8vit 29.06.2025, 20:52:44 via Wykop
  • 0
@Gnuczek: co znaczy nadmierna aktywność?
  • Odpowiedz
d8vit
d8vit 29.06.2025, 21:18:36 via Android
  • 1
@Gnuczek faktycznie, nawet strefa lotnicza jest rozszerzona.
d8vit - @Gnuczek faktycznie, nawet strefa lotnicza jest rozszerzona.

źródło: temp_file303202505053378872

Pobierz
  • Odpowiedz
LukaszTV
LukaszTV
29.06.2025, 17:53:43
  • 106
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
d8vit
d8vit 29.06.2025, 20:43:54 via Wykop
  • 0
@LukaszTV:
d8vit - @LukaszTV:

źródło: b3cd6ee8f9848b69a42272c44834ef73330abfdaebb806b72517b9ccb0e73f17

Pobierz
  • Odpowiedz
plusikdziczku
plusikdziczku
29.06.2025, 13:30:18
  • 2
Co byście robili jakbyście mieszkali tam na wsi? Pozasłaniać okna, siedzieć w zamkniętym domu czy to co zwykle?
#limanowa
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

d8vit
d8vit 29.06.2025, 13:31:46 via Android
  • 3
@plusikdziczku nic się nie zmieniło, grile się palą wódeczka się leje.
  • Odpowiedz

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 21.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 20.11.2019

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking