Brytyjski startup Star Labs Systems właśnie oficjalnie wprowadził do sprzedaży laptopa StarFighter, maszynę stworzoną praktycznie od podstaw z myślą o Linuksie.
@scriptkitty: Chętnie bym dołaczył do grona Thinkpadziarzy, chyba warto chociaż raz w życiu mieć :) Ale jak robiłem research swego czasu z następującymi wymaganiami, to zawsze czegoś brakowało w tych współczesnych konstrukcjach, ale może mi coś konkretnego umknęło: 1. dobrze działanie wszystkich komponentów pod Linux 2. brak przegrzewania się + cichy 3. brak lutowanego RAM/karty sieciowej 4. solidna obudowa 5. mocne CPU, na GPU mi
@scriptkitty: a ja slyszałem złe. Że koncepcja super, ale jakość fatalna, wszystko trzeszczy, wszystko pęka. Ale sam nie miałem, więc nie ma co brać tego za opinię decydującą
@Adolf_HODLer: brak ekosystemu CUDA, to raz. Dwa, to wydajność słaba, to jest zabawka do domu, maksymalnie narzędzie deweloperskie jak Sparki i inne GB10. Trzy, to sumowanie RAM nie zadziała nawet tak jak NVLINK we wspomnianych Sparkach, nie ma podjazdu. Cztery, najważniejsze, to AI samo nie koduje, potrzebny jest nad nim nadzór i doprecyzowanie specyfikacji, kolejne iteracje i weryfikacja. Więc skalowanie sprzętu na software house, to tylko się można z zażenowaniem
@Adolf_HODLer: Spoko. Akurat szukam jakiegoś mac mini pod "domowego" lokalnego asystenta AI. Aktualnie mam PC z 3090 (24 GB VRAM), ale te maczki są mniej pradazerne. Jak masz jakieś wskazówki lub uwagi, to daj znać.
@Endrula83: jak można pisać w 2026 o konieczności czytania 200 stron manualna. I to jakiegokolwiek, nie tylko linuksowego... Przecież stajesz się pośmiewiskiem z takim argumentem sprzed 20 lat. Ja ledwo co ogarniam linuksa, ale jak tylko sobie coś wymyślę z usprawnień, albo coś nie działa, to moment z AI i już ograne. Nie widziałem żadnego manual od kilku lat. Można psioczyc na te LLMy, ale do takich zadań stały się
Parkomat w Gdyni mówi że jest dzień wolny od opłat, a mimo to miasto Gdynia wlepia mandat i podtrzymuje swoje stanowisko tłumacząc że błąd parkomatu nie zwalnia z opłaty i należało iść poszukać innego
Dziesięć lat temu pisałem maturę i nie spodziewałem się, że dekadę później będę w tym samym miejscu, a nawet dużo gorszym, bo wtedy miałem młodość i chociaż z tej perspektywy czasu byłem na tym samym poziomie, co rówieśnicy.
Teraz przewyższa mnie każdy dziewiętnastolatek, a mi bliżej do dwunastolatka pod względem zaradności życiowej lub raczej szeroko pojętej nieporadności. Wszyscy, których znałem przebyli jakąś drogę - dotarli w różne miejsca - a ja nie
@Pan_Hieronim: Nie łam się, wykrzesaj z sobie ostatnie podkłady sił, daj sobie jakiś czas, przynajmniej 25-30 miesięcy i potraktuj to jako ostatnią szansę w życiu, żeby odwrócić los na kierunku zawodowym i towarzyskim. Jak się nie uda, to zrezygnujesz i powiesz sobie z czystym sumieniem "walczyłem, zrobiłem, co się dało, no trudno". Bo teraz tego powiedzieć nie możesz patrząc w lustro. Nie chcę się uzewnętrzniać, ale byłem w nieco podobnej
Wyrok zapadł w sprawie pracownika o nazwisku Zhou, który zajmował się kontrolą jakości pytań/odpowiedzi w systemach AI. Firma próbowała go zwolnić (lub drastycznie obniżyć mu pensję o 40%), twierdząc, że modele językowe (LLM) potrafią już wykonywać jego zadania taniej i lepiej.
@piratestorm: Nie no, tyle to nie. Pazernosć elity finansowej nie ma granic. 50 lat temu 1% najbogatszych posiadał 25% światowego bogactwa. Dziś to już niemal 50%. Coraz bardziej mam wrażenie, że kapitalizm jest świetny na rozruch, wyjście z biedy, ale potem z czasem się degeneruje.
Nowe badanie wykazało, że komórki układu odpornościowego zachowują trwałe zmiany wywołane otyłością nawet po utracie wagi. To biologiczny mechanizm, który może wyjaśniać efekt jojo i dlaczego tak trudno utrzymać wyniki odchudzania na dłuższą metę.
@radzioso532: To jest niesamowicie irytujące i jeden z większych bugów w naszym oprogramowaniu. Wiemy na 100%, że w istniejących realiach się nie zagłodzimy, bo choćbyśmy stracili pracę i wylądowali na ulicy, to i tak można korzystać z darmowych jadłodajni. A i tak będzie organizm próbował magazynować "na zaś", cały organizm kwestionuje wiedzę mózgu (╯°□°)╯︵┻━┻
@serniczekwiedensky: ale ten grzech przedstawiany w nauczaniu Kościoła jako jeden z "głównych" jest raczej historyczny lub dla beki. Nikt go z hierarchii kościelnej nie traktuje poważnie, w życiu nikt chyba nie słyszał kazania o obżarstwie. Jedynie na aspekcie pijaństwa się skupiają. Więc luzik,można żreć, a w naszej kulturze w tzw. święta nawet wypada :)
Dziś dość nietypowy tytuł a dlaczego? Bo to moje osobiste spostrzeżenia dotyczące nowego Fedex'a - się rolami zamienili normalnie - Ubuntu 26.04 LTS wprowadza więcej nowości niż teoretycznie BLEEDING EDGE Fedora :) Gaming tysh jest i to multiplayer online :D Test na AMD Ryzen 3600 6c/12t / 16GB RAM
Katalog przestępstw i wykroczeń tego osobnika starczyłby na kilka osób: od jazdy po chodnikach i braku pasów, po potrącenie pieszego i ucieczkę. Jednak prawdziwy ściek wybija w komentarzach ludzie z otwartymi przyłbicami chwalą te bandyckie zachowania. Czy w tym kraju prawo istnieje tylko teoretyc
Kierowcy Jeepów są u mnie w topce najgłupszych użytkowników drogi. A jest ich dużo mniej niż wiadomych niemieckich marek, więc to tym bardziej wzmacnia ich pozycję w moim rankingu. Ale to może tylko w moim rejonie są akurat tacy głupi.
Zespół pod kierownictwem dr. Pawła Grzesiowskiego, Głównego Inspektora Sanitarnego, przedstawił gotową koncepcję elektronicznej Karty obowiązkowych szczepień. System nie tylko zastąpi papierową dokumentację, ale też pozwoli wskazać z imienia i nazwiska każdą osobę uchylającą się od szczepień
To ten pajac ma dalej jakieś stanowisko w Polsce? Niesłychane. Powinien być wygnany przez szkody jakie narobił w zaufaniu dla jego profesji. Pasterz i wilk Ezopa.
@niewiempoco: przecież są te Sparki i inne klony GB10 oraz Maczki, gdzie RAM jest dzielony w całym systemie między CPU i GPU po kilkanaście tysięcy. Ale generalnie z tezą się zgadzam, dla motłochu będzie dziadostwo, a dla kasty panów będa super AI, rozwarstwienie się zwiększy.
#przegryw #ladnypan #usa #wojna
źródło: 1000016695
Pobierz