Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
SpinOff

SpinOff

Dołączył 6 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 13113
  • Znaleziska 1358
  • Mikroblog 11755
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 54

264

Zarobiła 1,7 mln zł. Lekarka reaguje emocjonalnie. "Największa przykrość"

Zarobiła 1,7 mln zł. Lekarka reaguje emocjonalnie. "Największa przykrość"

72-letnia pediatra i neonatolożka od 11 lat kieruje szpitalem powiatowym w 7-tysięcznym miasteczku na Mazowszu. Jej wzburzenie wynika z wzięcia na tapet przez media jej oświadczenia majątkowego. Wynika z niego, że w 2025 r. zarobiła na etacie dyrektorskim 437 tys. zł brutto. Ale oprócz pełnienia fun

airaG
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 6 godz. i 59 min temu
  • 78
  • #
    nfz
  • #
    szpital
  • #
    lekarz
  • #
    zarobki
  • #
    polska
SpinOff
SpinOff 1 godz. i 18 min temu via Android
  • -1
@f9JXBEArQ2H4TKl: tak to jest, że nie ma chętnych na konkretne specjalizacje.
SpinOff
SpinOff 1 godz. i 15 min temu via Android
  • -1
@zibizz1: rozumiem że lepiej się orientujesz w realiach rynku pracy na zadupiach niż dyrektor takiego szpitala.
SpinOff
SpinOff 1 godz. i 8 min temu via Android
  • -1
@Seserese tak wygląda praca lekarza i tego nie przeskoczysz. Jak są pacjenci, to sie nimi zajmuje, a jak nie ma, to się na nich czeka. Babka pewnie większość doby spędza w szpitalu.
SpinOff
SpinOff 1 godz. i 7 min temu via Android
  • 0
@kolicuch: czy w przypadku tej specjalistki stawka godzinowa jest za wysoka?
SpinOff
SpinOff 1 godz. i 4 min temu via Android
  • -1
@Paradajek: Rozumiem że uważasz, że stawka 200zł/h to zdecydowanie za dużo. Jaki przedział uznałbyś za akceptowalny?
JaNieGejJaPapiesz
JaNieGejJaPapiesz
19.06.2026, 15:34:35
  • 37
gorunc okropny. Łeb mnie rozbolał. Jestem mokry e ujjj
JaNieGejJaPapiesz - gorunc okropny. Łeb mnie rozbolał. Jestem mokry e ujjj

źródło: 1000005566

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpinOff
SpinOff 19.06.2026, 20:25:51 via Android
  • 1
@JaNieGejJaPapiesz: teraz to lajcik jest. Rok temu było gorzej
SpinOff - @JaNieGejJaPapiesz: teraz to lajcik jest. Rok temu było gorzej

źródło: 6721

Pobierz
  • Odpowiedz

275

Ponad 51% Polaków domaga się odebrania orderu Zełenskiemu po decyzji ws. UPA

Ponad 51% Polaków domaga się odebrania orderu Zełenskiemu po decyzji ws. UPA

Gdy geopolityka i historia zderzają się na jednym cyfrowym polu bitwy, sentymenty społeczne potrafią zmienić się w mgnieniu oka. Najnowszy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski pokazuje, że nad Wisłą pękła właśnie pewna bariera. Decyzje Wołodymyra Zełenskiego wywołały tąpnięcie wizerunkowe, kt

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 19.06.2026, 11:30:38
  • 74
  • #
    polska
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    technologia
  • #
    historia
SpinOff
SpinOff 19.06.2026, 12:42:15 via Android
  • 0
@velmar: A mi się wydaje że mocno je zawyżyli. Przecież to niemożliwe żeby ponad połowa Polaków miała gwóźdź w mózgu.
SpinOff
SpinOff 19.06.2026, 12:50:09 via Android
  • -1
@velmar: zwyczajnie widzę że sytuacja którą opisujesz nie ma miejsca. UPA to nie tylko Wołyń, tak samo jak AK to nie tylko Siekierno.
SpinOff
SpinOff 19.06.2026, 13:04:56 via Android
  • 0
@velmar: Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, bo ewidentnie nie załapałeś. Nie pozdrawiam.
Stulejman_Beznadziejny
Stulejman_Beznadziejny
18.06.2026, 12:05:05
  • 813
Jeszcze kilka dni temu @dr_Batman nas przekonywała, że 100k na miesiąc to ma może kilkuset politycznych nominatów. Teraz się okazuje, że może ich być ponad 5600, a to dopiero wstępne szacunki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pensje tych 5600 ludzi rocznie kosztują przynajmniej 6,7 MLD zł (przy założeniu równych 100k na msc, a mają więcej przecież). Dziura NFZ na ten rok to ok. 23 miliardy. A pytanie jak
StulejmanBeznadziejny - Jeszcze kilka dni temu @drBatman nas przekonywała, że 100k na...

źródło: Screenshot-20260618-134951-Samsung-Browser

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpinOff
SpinOff 18.06.2026, 14:28:18 via Android
  • 2
@Stulejman_Beznadziejny: Przeczytałeś chociaż ten artykuł, czy tylko nagłówek? Ktoś wyciągnął liczbę 5000 z d--y, a ty na tej podstwie próbujesz budować narrację
  • Odpowiedz

481

Konfitura - Wystarczy zgłosić

Konfitura - Wystarczy zgłosić

Absolutnie niewydolny system egzekwowania przepisów prawa o ruchu drogowym skutkuje poczuciem bezkarności po stronie kierowców oraz bezsilności po stronie pieszych. Spacer ze streamerami: https://youtu.be/Fhkl0MA7qTY Chcesz wesprzeć moją działalność? Zajrzyj tutaj: https://patronite.pl/konfitura htt

zawisza
z
youtube.com
dodany: 17.06.2026, 13:10:14
  • 161
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    kierowcy
SpinOff
SpinOff 17.06.2026, 18:38:03 via Android
  • 11
@Substytut: korek zrobił się przez parkującego, a nie przez pieszych. Jak jest korek, to się w nim stoi, a nie jedzie po chodniku i nie ma na to żadnej wymówki.
SpinOff
SpinOff 17.06.2026, 18:52:42 via Android
  • 11
@Substytut: ok, czyli korek zrobił się nie przez parkujacego, tylko przez kierowcę który nie powinien mieć prawa jazdy. Mów dalej.

1233

"Przepraszam, ale pierwszeństwo mają Ukraińcy.. Bojkotujemy żabkę na białołęce?

"Przepraszam, ale pierwszeństwo mają Ukraińcy.. Bojkotujemy żabkę na białołęce?

Czy stajemy się obywatelami drugiej kategorii we własnym kraju?

kmwtq
z
x.com
dodany: 17.06.2026, 11:05:42
  • 138
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    zabka
  • #
    afera
SpinOff
SpinOff 17.06.2026, 15:07:11 via Android
  • -2
@kmwtq Zakop za brak źródła. To wygląda jak fejk.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mirko_anonim
mirko_anonim
15.06.2026, 09:07:57
  • 1
✨️ Jak bezpiecznie przechodzić przez ruchliwą drogę? Ⓘ
Jeżeli układ drogowy jest taki jak widać na zdjęciu:

https://imgur.com/a/hRZBM33

jak powinienem przechodzić z jednego chodnika na drugi (wskazałem strzałką skąd dokąd chcę dojść), żeby było to zgodne z prawem, bezpieczne i nieprzeszkadzające kierowcom? Muszę to robić dwa razy dziennie. Z tej dziury pod torami służącej do przejeżdżania na drugą ich stronę wyjeżdżają samochody z dość dużą częstotliwością.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpinOff
SpinOff 15.06.2026, 09:53:23 via Android
  • 1
Idziesz prosto. Musisz ustąpić pierwszeństwa wyjeżdżającym z pod wiaduktu, ale przed skręcającymi pod wiadukt masz pierwszeństwo.
  • Odpowiedz

383

Idiokracja: Mamy 39% analfabetów funkcjonalnych

Idiokracja: Mamy 39% analfabetów funkcjonalnych

Idiokracja na pełnej. W 2023 roku 31 krajów OECD, w tym Polska, przeprowadziło nowy cykl Programu Międzynarodowej Oceny Kompetencji Dorosłych

buasinski
z
kopalniawiedzy.pl
dodany: 12.06.2026, 07:19:03
  • 124
  • #
    nauka
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
SpinOff
SpinOff 12.06.2026, 10:52:40 via Android
  • 9
Ktoś jest zaskoczony? Nawet u nas nagłówki znalezisk zawierają przeinaczenia, i mało kto jest w stanie to zauważyć mimo przeczytania artykułu.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

564

Limity na studia lekarskie osiągnęły maksimum. Więcej kandydatów nie przyjmą

Limity na studia lekarskie osiągnęły maksimum. Więcej kandydatów nie przyjmą

Za pięć lat liczba lekarzy w Polsce będzie w pełni zabezpieczać potrzeby medyczne Polaków - twierdzi resort zdrowia i wyhamowuje limity miejsc na studiach lekarskich. W najbliższych latach liczba wakatów może się nawet zmniejszać.

Nicolau
z
next.gazeta.pl
dodany: 10.06.2026, 13:09:28
  • 62
  • #
    lekarz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarski
  • #
    studia
  • #
    polska
  • #
    lekarz100k
SpinOff
SpinOff 10.06.2026, 21:02:25 via Android
  • -4
@Kismeth: Co z tego że będzie 12 neurologów, skoro NFZ przewiduje zatrudnienie tylko 6?
SpinOff
SpinOff 10.06.2026, 21:10:35 via Android
  • -1
@xpear: I teraz wyobraź sobie że po takich trudnych, technicznych studiach nie ma dla Ciebie w Polsce pracy, bo twoj kolega z roku złapał ostatni wolny etat. Masz teraz 2 opcje: wyrzucenie wiedzy na śmietnik i przekwalifikowanie się, albo wyjazd za granicę. Państwo też jest stratne, bo władowało w Ciebie pieniądze, a nie ma z tego żadnego pożytku.
SpinOff
SpinOff 10.06.2026, 21:11:34 via Android
  • -4
@siedzacywilk: no ale co z tymi pozostałymi 6 neurologami których państwo wykształciło? Kop w dupę i za granicę?

2088

W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.

W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.

Główny truciel śmieje się ludziom w oczy, płaci kary i dalej zatruwa. Poproszę o pomoc w nagłośnieniu sprawy.

chaberr
z
bielsk.eu
dodany: 09.06.2026, 17:12:06
  • 136
  • #
    bialystok
  • #
    podlasie
  • #
    ekologia
  • #
    srodowisko
  • #
    polska
SpinOff
SpinOff 09.06.2026, 22:37:11 via Android
  • 2
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Tym razem alternatywą jest bogaty przedsiębiorca (pewnie złodziej), więc wybór komu kibicować jest prosty.
vieniasn
vieniasn
08.06.2026, 15:29:09
  • 207
jeżdżenie na rowerze daje ogromne możliwości o których się nie myśli
na przykład jadąc trasę 50km spala się ponad 2k kalorii czyli można na kolację spokojnie wypić 10 piwek bez bebecha

  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpinOff
SpinOff 08.06.2026, 21:09:09 via Android
  • 0
@vieniasn: 2000kcal to jakieś 280W przez 2 godziny. Przy pagórkowatym terenie i dużej masie ciała, średnia prędkość może faktycznie nie przekroczyć 25km/h.
  • Odpowiedz

387

Norweski zasiłek dla bezrobotnych: Ponad połowa całej puli trafia do Polaków

Norweski zasiłek dla bezrobotnych: Ponad połowa całej puli trafia do Polaków

Choć liderami w pobieraniu norweskich świadczeń ogółem są Szwedzi (głównie ze względu na emerytury), to Polacy dominują w statystykach dotyczących zasiłków dla bezrobotnych, świadczeń rodzinnych i chorobowych. Z danych Norweskiego Urzędu Pracy wynika, że nasi rodacy wyciągają z tamtejszego budżetu w

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 08.06.2026, 06:03:01
  • 120
  • #
    norwegia
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
SpinOff
SpinOff 08.06.2026, 13:57:14 via Android
  • 3
Nic nadzwyczajnego, ale widzę że niektórych to ubodło. A teraz wyobraźcie sobie komentarze pod znaleziskiem o następujacym tytule: "Polski zasiłek dla bezrobotnych: ponad połowa całej puli trafia do Ukraińców".
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pawcio_cukierek
Pawcio_cukierek
08.06.2026, 12:50:30
  • 1
Virtualbox odpalony z windowsem 8.1 i pakietem ms office 2013 zużywa mniej ramu niż natywne libreoffice i onlyoffice.
#linux
Pawcio_cukierek - Virtualbox odpalony z windowsem 8.1 i pakietem ms office 2013 zużyw...

źródło: 1000010679

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpinOff
SpinOff 08.06.2026, 13:50:03 via Android
  • 0
@xe29gR3xL3Z1: żarty żartami, ale czasem tak właśnie jest
  • Odpowiedz

438

Odpowiedzialna osoba na odpowiedzialnym miejscu

Odpowiedzialna osoba na odpowiedzialnym miejscu

Prace w pasie drogowym prowadzone są chaotycznie i niezgodnie z projektem organizacji ruchu. Nikogo to nie interesuje. Najwyżej kiedyś dojdzie do jakiegoś wypadku, ale przecież wypadki się zdarzają. Policja nie jest w stanie nic w tej sytuacji zrobić. Chcesz wesprzeć moją działalność?

o__0
z
youtube.com
dodany: 07.06.2026, 07:01:03
  • 134
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    kierowcy
SpinOff
SpinOff 07.06.2026, 09:27:44 via Android
  • 29
@giorgioborgio: Czy ty nie masz swojego życia, że siedzisz na wykopie i komentujesz takie znaleziska? Za robotę byś się wziął.
SpinOff
SpinOff 07.06.2026, 09:30:46 via Android
  • 13
@giorgioborgio: To jeszcze gorzej. Konfitura przynajmniej się dotleni i wyrobi dzienną normę kroków.
SpinOff
SpinOff 07.06.2026, 13:42:04 via Wykop
  • 2
@FeyNiX: Co według ciebie jest tam nieprzystosowane? Miasto zatwierdziło projekt organizacji ruchu potrzebny do zrealizowania prac, a robole mają to gdzieś.

393

Przerażające odkrycie w krakowskim bloku. Kobieta przez 30 lat była więziona w p

Przerażające odkrycie w krakowskim bloku. Kobieta przez 30 lat była więziona w p

Krakowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie 50

Menelowe_plus
z
rmf24.pl
dodany: 02.06.2026, 11:51:45
  • 148
  • #
    krakow
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    polska
SpinOff
SpinOff 03.06.2026, 23:23:36 via Android
  • 0
Klasyka. Niepełnosprawne dziecko i rodzice izolujący je w mieszkaniu "bo wstyd". Nie pierwsza i nie ostatnia taka historia.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

811

Frustrat - jest tyle bezsensownej nienawiści

Frustrat - jest tyle bezsensownej nienawiści

Mężczyzna przejeżdżając obok mnie samochodem pokazał mi środkowy palec. Odjechał dalej na parking. Podszedłem do niego i zrobiłem pamiątkowe zdjęcie. Okazuje się, że w niektórych ludziach jest tyle bezsensownej nienawiści. Mogliby zrobić coś dobrego dla innych, albo przynajmniej nie emanować złą ene

zawisza
z
youtube.com
dodany: 03.06.2026, 09:36:43
  • 182
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    stopcham
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    kierowcy
SpinOff
SpinOff 03.06.2026, 23:04:49 via Android
  • 3
Ale pokemona konfitura znalazł xd
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2069

Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik

Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik

Koniec znanej i lubianej akcji lody za pasek w Pszczynie. Po 25 latach kultywowania lokalnego zwyczaju, Lodziarnia Pod Dębem została zmuszona do zaprzestania rozdawania darmowych lodów uczniom z wyróżnieniem. Decyzja ta zapadła po otrzymaniu oficjalnego, imiennego pisma od Rzecznika Praw Dziecka

Trzebieslawice
z
pszczyna.naszemiasto.pl
dodany: 02.06.2026, 12:30:49
  • 446
  • #
    polska
  • #
    wykopefekt
  • #
    pszczyna
  • #
    slask
  • #
    nauka
  • #
    szkolastandard
SpinOff
SpinOff 03.06.2026, 07:29:31 via Android
  • 2
Od kiedy czerwony pasek to wybitne osiągnięcie naukowe? Średnia powyżej 5 to już prędzej.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SpinOff
SpinOff 03.06.2026, 07:56:24 via Android
  • -2
@dariuszowy: Że też Ci nie wstyd pisać takich rzeczy. Coś takiego mógłby powiedzieć pijany wujas na imieninach.

290

Bąkiewicz dostał parce społeczne i nawiązkę 5k PLN

Bąkiewicz dostał parce społeczne i nawiązkę 5k PLN

Sąd skazał Roberta Bąkiewicza na 10 miesięcy ograniczenia wolności polegającego na nieodpłatnych pracach na cele społeczne Będzie ułaskawionko? Nie wiem, choć się domyślam.

miodeksmrodek
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 01.06.2026, 16:37:26
  • 69
  • #
    bakiewicz
  • #
    bekzapisu
  • #
    bekazprawakow
SpinOff
SpinOff 02.06.2026, 11:32:33 via Android
  • 15
Xddd

Obrona oceniła, że brak jest dowodów na winę Bąkiewicza, powołując się na zeznania proboszcza o domniemanej zgodzie na obronę kościoła.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rustyyyy
Rustyyyy
01.06.2026, 10:47:18
  • 1
#linux uwolniłem się od szpon RedHata i ich bloata o nazwie systemd (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Jakby ktoś pytał, bo napewno kogoś to interesuje:
Używam od teraz Vinit, coprawda niekoszerne aplikacje nadal używają modułów systemd dla kompatybilności, ale z czasem na nie też przyjdzie czas!
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpinOff
SpinOff 02.06.2026, 07:44:21 via Android
  • 0
@Rustyyyy: Pytanie brzmiało "dlaczego". Też mogę wyłączyć uslugi na swoim kompie i zaoszczędzić baterię, ale po co skoro z nich korzystam i są przydatne?
  • Odpowiedz

2360

Polska firma wyrzucona z inwestycji we Lwowie. "To kradzież w biały dzień"

Miasto Lwów wyrzuciło polskiego wykonawcę Control Process z budowy, choć ten robił wszystko zgodnie z kontraktem i wygrał wszystkie sprawy przed międzynarodowymi sądami. Miasto nie dopuszcza go nawet do pozostawionego na terenie budowy sprzętu o wartości prawie 10 mln euro

ScypioAfricanus
z
businessinsider.com.pl
dodany: 01.06.2026, 20:45:31
  • 288
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    biznes
  • #
    gospodarka
  • #
    afera
SpinOff
SpinOff 02.06.2026, 07:23:01 via Android
  • -2
A może tak dla odmiany dostalibyśmy od pana dziennikarza artykuł z pełnym obrazem sytuacji? Lwów ewidentnie coś zarzuca tej firmie, ale nie dowiadujemy się co konkretnie, tylko prowadzona jest jednostronna narracja z oficjalnymi oświadczeniami firmy wplecionymi w tekst. Jakiekolwiek niebyłyby decyzje międzynarodowych instytucji, tak właśnie wyglądałby artykuł napisany przez przedstawiciela tej firmy. Etyka dziennikarska leży i kwiczy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SpinOff
SpinOff 02.06.2026, 07:26:49 via Android
  • -3
@zwora: To nie pasuje do narracji o złych Ukraińcach okradających niewinnych Polaków
SpinOff
SpinOff 02.06.2026, 07:29:56 via Android
  • 0
@SEGATASANSHIRO: Nic. Przeczytaj na jakimś normalnym portalu wersję drugiej strony, która tu specjalnie jest pominięta.
SpinOff
SpinOff 02.06.2026, 07:31:53 via Android
  • -1
@rewizjonista: japa tam onuco!
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 21
  • Strona 1 z 21
  • >
  • Warszawa

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 30.06.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 29.01.2022

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 17.04.2026

    Komentator
  • Mikroblogger
    od 18.05.2025

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking