Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko222
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Pimento

Pimento

Dołączył 6 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2699
  • Znaleziska 1228
  • Mikroblog 1471
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 9

469

Koniec taryfy ulgowej dla lekarzy z Ukrainy? NRL chce zaostrzenia zasad

Koniec taryfy ulgowej dla lekarzy z Ukrainy? NRL chce zaostrzenia zasad

Naczelna Rada Lekarska domaga się ukrócenia uproszczonego trybu zatrudniania medyków spoza UE i powrotu do pełnej weryfikacji kompetencji. Samorząd twierdzi, że obecne przepisy zagrażają bezpieczeństwu pacjentów, więc czas na obowiązkowe egzaminy i koniec z przymykaniem oka na braki w dokumentacji

Kruk_
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 02.05.2026, 22:38:38
  • 70
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    ukraina
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
Pimento
Pimento 03.05.2026, 19:32:24 via Wykop
  • 2
@PepikPL: bo? Nasi też robią studia na Ukrainie

1329

Wchodzi podatek od smartfonów

Wchodzi podatek od smartfonów

Marta Cienkowska minister potwierdza wprowadzenie tzw. opłata reprograficzna 1-3% na nowoczesne urządzenia i nośniki służące do kopiowania i odtwarzania treści, smartfony, tablety itd. Kasa trafi do "artystów". I cyk pora na majóweczkę.

fabek
z
businessinsider.com.pl
dodany: 01.05.2026, 19:42:25
  • 297
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    finanse
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
Pimento
Pimento 02.05.2026, 06:49:27 via Wykop
  • 7
Nie ma problemu. Wprowadźcie tą opłatę, ale udostępnijcie całą twórczość za darmo. Skoro ja mam płacić za możliwość jej odsłuchu to nie ma powodu bym kupował fizyczne wydania
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2572

20-latka nie przeżyła. Czekała 8 godzin na przyjęcie na OIT w Gdańsku

20-latka nie przeżyła. Czekała 8 godzin na przyjęcie na OIT w Gdańsku

Gdańsk posiada tylko 20 łóżek oddziału intensywnej terapii. Na 750 tysięcy mieszkańców. Dla pacjentki w stanie krytycznym nie było miejsca.

Edonik
z
zero.pl
dodany: 29.04.2026, 09:27:55
  • 498
  • #
    gdansk
  • #
    trojmiasto
  • #
    szpital
  • #
    polska
Pimento
Pimento 29.04.2026, 19:40:19 via Wykop
  • 3
@dr_Batman dalej uważasz że nie ma problemu?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

517

Rząd planuje zbierać dane lekarzy z PESEL i chce wiedzieć ile zarabiają

Rząd planuje zbierać dane lekarzy z PESEL i chce wiedzieć ile zarabiają

Ministerstwo Zdrowia planuje zbierać dane o zarobkach medyków powiązane z numerem PESEL i prawem wykonywania zawodu. Choć resort twierdzi, że chodzi o lepsze kształtowanie polityki płacowej, eksperci i środowisko lekarskie wskazują na poważne ryzyko naruszenia prywatności

freedomseeker
z
fakt.pl
dodany: 28.04.2026, 07:51:54
  • 117
  • #
    lekarz
  • #
    zarobki
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    finanse
Pimento
Pimento 29.04.2026, 00:19:14 via Wykop
  • 0
@93michu93: to, że twoja źona nie dostaje za to hajsu, nie znaczy, że ordynator nie dostaje za to już konkretnych korzyści

49

Pentagon nie mówi Trumpowi całej prawdy? "Przekazuje to, co chce usłyszeć"

Pentagon nie mówi Trumpowi całej prawdy? "Przekazuje to, co chce usłyszeć"

Trump nie jest informowany o obecniej sytuacji w Iranie. W USA jak w Rosji.

Kosmita123
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 27.04.2026, 20:39:03
  • 13
  • #
    usa
  • #
    trump
  • #
    geopolityka
  • #
    rosja
  • #
    iran
  • #
    polityka
Pimento
Pimento 28.04.2026, 16:57:03 via Wykop
  • 0
A nie może wejść na wypok i poczytać? Niech mu ktoś linka podeśle
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1238

AMA - Tomasz Miller - fizyka, matematyka, wszechświat

AMA - Tomasz Miller - fizyka, matematyka, wszechświat

Cześć! Nazywam się Tomek Miller i jestem fizykiem matematycznym (czyli takim ni to fizykiem teoretykiem, ni to matematykiem) oraz popularyzatorem nauki z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ. Zapraszam na AMA!

tomaszmiller
z
wykop.pl
dodany: 28.04.2026, 15:53:38
  • 363
  • #
    ama
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
Pimento
Pimento 28.04.2026, 16:36:47 via Wykop
  • 0
Dlaczego eksperyment myślowy „idący człowiek w pociągu jadącym z prędkością światła” jest błędny. Po za samym założeniem że cokolwiek posiadającego masę nie może osiągnąć tej prędkości to nie potrafię zrozumieć jak foton nie posiadając masy, posiada pęd
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1818

Pracownicy ochrony zdrowia w Polsce są jednymi z najlepiej wynagradzanych w UE

Pracownicy ochrony zdrowia w Polsce są jednymi z najlepiej wynagradzanych w UE

względem średniej. W Polsce pracownicy ochrony zdrowia zarabiają średnio 2,9x przeciętnego wynagrodzenia, co plasuje ich wśród najwyżej wynagradzanych w Europie w relacji do średniej krajowej. Co istotne, dane dotyczą etatów a >70% lekarzy pracuje na kontraktach, gdzie stawki są jeszcze wyższe.

kastrator2
z
x.com
dodany: 27.04.2026, 09:25:18
  • 270
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    pieniadze
Pimento
Pimento 27.04.2026, 09:45:01 via Wykop
  • 12
@dr_Batman: a czemu ci polscy lekarze muszą pracować biedni po 250h? Przecież to grozi przepracowaniem!
Pimento
Pimento 27.04.2026, 13:22:05 via Wykop
  • 0
@pieknylowca: a nie moglibyśmy przyuczyć większej ilości lekarzy?
Pimento
Pimento 28.04.2026, 12:03:36 via Wykop
  • 0
@dr_Batman: w bardzo prosty sposób zmieni koszta. Lepiej mieć 10 pracowników po 10 tys. niż 1 za 100. Powiatowe szpitale też będą mogły znaleźć w końcu pracownika, ceny usług spadną bo wzrośnie konkurencyjność pracowników na rynku. Nie widzę powodu dla którego miałoby to nie wyjść. Na ten moment szpitale nie mają wyjścia jak zatrudnić lekarza za bajońskie sumy albo zamknąć oddział. „Nadmiar” pracowników zmieniłby wszystko. I wiem że ci z
Pimento
Pimento 28.04.2026, 12:53:54 via Wykop
  • 0
@dr_Batman: przy większej ilości pracowników stawki zawsze pójdą w dół. Inaczej nie byłoby limitów na studia. Nie 13 lat tylko 5-6 bez specjalizacji. Nie ma przymusu bycia lekarzem. Chcesz zarabiać w innej branży to idź do innej. Pensja jak wszyscy XDDDD. Rozumiem, że 200-500zł za godzinę pracy to za mało żeby wypisywać paracetamol dzieciom w przychodni. Na to trzeba nam SPECJALISTÓW. Ale nie za dużo bo to nie dobra jest.
Pimento
Pimento 28.04.2026, 14:14:58 via Wykop
  • 0
@dr_Batman: ja ci to mówię jako osoba która ma w rodzinie kilka osób związanych z NFZtem. Byłem w potrzebie i musiałem załatwiać po znajomościach lub prywatnie m.in. rezonans bo żaden lekarz nie chciał bez niego rozmawiać na temat choroby. Gdyby się nie udało załatwić, pewnej osoby w mojej rodzinie by nie było już z nami, więc tak, kłamię. Postawiłem sobie za misje prześladować lekarzy xD. Zejdź na ziemię i postaw
Pimento
Pimento 28.04.2026, 16:15:34 via Wykop
  • 0
@dr_Batman: kłamię bo? Albo żyjemy w dwóch różnych światach albo ty wypierasz rzeczy oczywiste. Zrób ankietę czy ludzie są zadowoleni z opieki zdrowotnej. Na ten moment zadowoleni są lekarze a nie pacjenci. Gdyby było tak cudownie jak mówisz to nie byłoby tematu ze zbiórkami jak ta ostatnia z Łatwogangu. To że połowa jabłka jest dobra to nie znaczy że druga jest ok. Podaj teraz przykłady które nie działają. Ja zaczne:
prostymirek
prostymirek
28.04.2026, 13:13:51
  • 364
Dlaczego rosjanie wolą wojnę i kwaśne deszcze, zamiast życia w dostatku z surowców i turystyki?
Jak można zmarnować tak ogromny potencjał? Może jakiś tutejszy rusofil jest mi w stanie to wytłumaczyć

#rosja #ukraina
prostymirek - Dlaczego rosjanie wolą wojnę i kwaśne deszcze, zamiast życia w dostatku...

źródło: Tuapse_3

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pimento
Pimento 28.04.2026, 14:44:46 via Wykop
  • 14
@prostymirek: carat się musi trzymać przy sile. Ludzie muszą widzieć, że rasyja potężna nawet jak każdy spoza wie że tam wieje chujem
  • Odpowiedz

584

Słopnice - wjechali quadami do lasu i zanieczyścili ujęcie wody pitnej

Słopnice - wjechali quadami do lasu i zanieczyścili ujęcie wody pitnej

W kompleksie leśnym Mogielicy (Beskid Wyspowy) doszło do zniszczenia cieku wodnego w bezpośrednim sąsiedztwie ujęcia wody pitnej dla mieszkańców Słopnic. Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiadało surowsze kary za rozjeżdżanie lasów quadami, jednak zajmują się sprawą Zbigniewa Z. i brakuje im czasu.

pawloka1
z
limanowa.in
dodany: 27.04.2026, 19:00:04
  • 140
  • #
    ekologia
  • #
    srodowisko
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
Pimento
Pimento 28.04.2026, 08:18:34 via Wykop
  • -2
@sylwke3100: bzdura. Znam wielu ludzi co przyjechaliby pojeździć na spokojnie wytyczoną trasą, nawet za niewielką opłatą. Zawsze się znajdzie szajbus co pojedzie na przekór przepisom ale to tak jakby porównywać ilość pijanych kierowców do normalnych użytkowników dróg i na tej podstawie wyciągać wnioski. Mamy wiele rozjechanych miejsc w lasach przez ciężki sprzęt po wycince. Wystarczyłoby udostępnić kawałek takiego miejsca i problemu pewnie by nie było

401

Kryzys w szpitalach powiatowych. Lesko bez pieniędzy na pensje

Kryzys w szpitalach powiatowych. Lesko bez pieniędzy na pensje

Od dwóch miesięcy załoga szpitala nie dostaje pełnego wynagrodzenia. Szpital wnioskuje o kredyt na restrukturyzację - powiedział p. o. dyrektora placówki Mirosław Leśniewski. - Lecznica jest zadłużona na 123 mln zł, sytuacja jest gorzej niż fatalna - dodał.

VoxClamantisInDeserto
z
pulshr.pl
dodany: 25.04.2026, 07:31:46
  • 152
  • #
    polska
  • #
    lesko
  • #
    wydarzenia
  • #
    zdrowie
  • #
    szpital
  • #
    sluzbazdrowia
Pimento
Pimento 26.04.2026, 08:55:40 via Wykop
  • 3
@dr_Batman: tylko że widzisz, fryzjerek i kosmetyczek możesz mieć 10 milionów i nikt z tego problemu nie robi. Ceny usług dyktuje rynek i nikt nie broni kiepskich kosmetyczek przed tym. A limit przyjęć na studia medyczne powoduje taką patologię, że w Lesku szpital zamkną oddział położniczy bo nie mógł znaleźć lekarza. Jak jest niedobór pracowników to płace rosną i lekarze mogą często dyktować ile zarobią. Nikt nie mówi że studia
Pimento
Pimento 26.04.2026, 08:57:08 via Wykop
  • 0
@Cointreau: bo ceny poszły tak do góry, że ludzie bez 800+ już by się nie utrzymali
Pimento
Pimento 26.04.2026, 09:15:38 via Wykop
  • 3
@dr_Batman: manipulacje?
https://kalisz.wyborcza.pl/kalisz/7,181359,32392818,czterech-lekarzy-szpitala-w-kaliszu-zarabia-rocznie-10-mln-zl.html
Pimento
Pimento 26.04.2026, 18:35:56 via Wykop
  • 2
@dr_Batman: czytałeś w ogóle te artykuły? Ja nie winie lekarzy że ten system nie działa. Rozumiem, że każdy chce zarabiać co raz więcej ale to co się dzieje to nie odosobniony przypadek. Skoro mamy nadmiar lekarzy według ciebie to wytłumacz mi proszę dlaczego tak długie są kolejki do specjalistów. Dlaczego szpitale mają problem ze znalezieniem lekarzy (do tego nawet za absurdalne pensje)? Dlaczego nasi lekarze zarabiają lepiej niż niemieccy pomimo
koniczynaxD
koniczynaxD
26.04.2026, 13:28:08
  • 126
Wie ktoś może gdzie zniknął mesjasz pomocy charytatywnej Kamil "Słuppa" Labudda?

koniczynaxD - Wie ktoś może gdzie zniknął mesjasz pomocy charytatywnej Kamil "Słuppa"...

źródło: 441070801_486713057011662_3329077127235092395_n

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pimento
Pimento 26.04.2026, 15:27:24 via Wykop
  • 0
@koniczynaxD: zbiera na opłaty bo strona coś nie pytkła mordo
  • Odpowiedz

566

Ponad 70 mld zł na podwyżki. Ustawa o minimalnych zarobkach dobija NFZ

Ponad 70 mld zł na podwyżki. Ustawa o minimalnych zarobkach dobija NFZ

Od 1 lipca minimalne wynagrodzenie lekarzy ze specjalizacją po podwyżce wyniesie 12,9 tys. zł brutto. W sumie koszty wynikających z ustawy o minimalnym wynagrodzeniu w sektorze ochrony zdrowia w 2026 roku wyniosą ponad 70 mld zł.

VoxClamantisInDeserto
z
biznes.interia.pl
dodany: 25.04.2026, 07:20:25
  • 197
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    szpital
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    finanse
Pimento
Pimento 26.04.2026, 08:46:23 via Wykop
  • -3
Te 12,9 tyś brutto to dniówki?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

500

Rosja ostrzega m.in. Polskę

Rosja ostrzega m.in. Polskę

Rosja ostrzega kraje europejskie, które zdecydują się na przyjęcie francuskich bombowców strategicznych zdolnych do prze

darino
z
rmf24.pl
dodany: 23.04.2026, 18:05:46
  • 153
  • #
    rosja
  • #
    francja
  • #
    bronjadrowa
  • #
    polska
Pimento
Pimento 24.04.2026, 14:42:08 via Wykop
  • 2
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pimento - ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: 79C0729E-A509-49F5-8BDF-A58E8EF85BAE

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

557

Cicha prywatyzacja polskiej służby zdrowia postępuje?

Cicha prywatyzacja polskiej służby zdrowia postępuje?

Nominacja Jarosława Sota na stanowisko dyrektora Centrum e-Zdrowia (CeZ) to sygnał zmiany kursu w zarządzaniu polskim systemem opieki medycznej. Do instytucji kluczowej dla milionów Polaków wchodzi menedżer, którego kariera jest modelowym przykładem przenikania się świata bankowości i korporacji.

VoxClamantisInDeserto
z
pkb24.pl
dodany: 22.04.2026, 04:18:57
  • 117
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    zdrowie
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    biznes
  • #
    ekonomia
Pimento
Pimento 22.04.2026, 08:34:24 via Wykop
  • 0
@uncles: a teraz przypadkiem nie masz podobnie? Lepiej ciężko nie chorować bo większość rzeczy i tak musisz opłacić prywatnie żeby przeżyć
6poziomprokrastynacji
6poziomprokrastynacji
21.04.2026, 17:58:18
  • 257
#6poziomraka, cala historia.

Elo,
Rok temu skończyłem radio terapię skojarzoną z chemio terapią. Przez ostatni rok brałem chemię co miesiąc przez 5 dni. Ostatni tydzień to była ostatnia sesja, mam nadzieję ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak ten czas leci, kuuurła kiedyś to było...
Czuję się bardzo dobrze, ale brzuch dostał mocno. Niestety pojawiły się problemy nie związane z chorobą, które mocno siadają mi na psyche, ale mam nadzieję, że
6poziomprokrastynacji - #6poziomraka, cala historia.

Elo,
Rok temu skończyłem radio ...

źródło: 1000022334

Pobierz
6poziomprokrastynacji - #6poziomraka, cala historia.

Elo,
Rok temu skończyłem radio ...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pimento
Pimento 21.04.2026, 19:22:48 via Wykop
  • 2
@6poziomprokrastynacji: trzymaj się miras i walcz. Jeszcze dużo pięknych dni przed nami
  • Odpowiedz
Pimento
Pimento 22.04.2026, 06:26:21 via Wykop
  • 1
@6poziomprokrastynacji Jakie miałeś objawy że wykryłeś raka? Od czego się to zaczęło?
  • Odpowiedz

519

Magyar: jeśli Netanjahu przyjedzie na Węgry, to zostanie zatrzymany

Przyszły premier Węgier Peter Magyar zapewnił, że premier Izrael Benjamin Netanjahu zostanie zatrzymany, jeśli przyjedzie do jego kraju, a nadal będzie poszukiwany przez Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK). Trybunał ściga izraelskiego polityka w związku z wojną w Strefie Gazy.

MagicznyMariusz
z
gazetaprawna.pl
dodany: 21.04.2026, 14:30:37
  • 46
  • #
    wegry
  • #
    izrael
  • #
    palestyna
  • #
    wojna
  • #
    wydarzenia
  • #
    polityka
Pimento
Pimento 21.04.2026, 19:17:33 via Wykop
  • 0
@Ogau: nie ma krajów idealnych (Hiszpania ma szczególnie dużo za uszami) ale powinniśmy się uczyć na błędach innych i prowadzić sprawną politykę zagraniczną. Mam tu na myśli chociażby naciskanie na EU tak, żeby prawo robiła pod wszystkich a nie tylko pod Niemców i Francję
Pimento
Pimento 21.04.2026, 19:39:06 via Wykop
  • 0
@Ogau: źle mnie zrozumiałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Unia ma całkiem dużo spoko pomysłów (brak granic, współpraca gospodarcza, wspólne kredytowanie) jak i całkiem sporo rzeczy które są u nas nie do zrealizowania sensownie (ets, zielony ład). Nasz rząd powinien po prostu mocniej optować za naszym punktem widzenia. Bo nasz punkt widzenia to w sumie punkt widzenia całej europy na wschód od Wiednia. I o ile energia

1263

Domański: Nie podniesiemy drugiego progu podatkowego.

Domański: Nie podniesiemy drugiego progu podatkowego.

Aby wpaść w II próg podatkowy (32% podatku PIT) wystarczy zarabiać 2,08x minimalne wynagrodzenie. "Rząd w tej chwili nie pracuje nad podwyższeniem drugiego progu podatkowego" - poinformował w radiu TOK FM minister finansów i gospodarki Andrzej Domański.

Zbychu222
z
bankier.pl
dodany: 20.04.2026, 07:42:44
  • 301
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    polityka
Pimento
Pimento 21.04.2026, 07:35:45 via Wykop
  • 3
W szkole uczyłem się, że jak się pracuje lub uczy to dostaje za to sprawiedliwie oceny. W dorosłym życiu natomiast rząd uczy mnie, że jak będę ambitny to oddam to darmozjadom
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

106

Czy Polska była po stronie niemiec podcas drugiej wojny światowej?

Czy Polska była po stronie niemiec podcas drugiej wojny światowej?

Wykształcona Amerykanka z IQ 142(mówi o tym wcześniej) twierdzi, że Polska i niemcy były po tej samej stronie. Propaganda działa.

6xo0009ac7iwdb2
z
youtube.com
dodany: 20.04.2026, 11:26:23
  • 87
  • #
    wojna
  • #
    ww2
  • #
    logikarozowychpaskow
Pimento
Pimento 20.04.2026, 20:03:54 via Wykop
  • 4
@Roman_Horsetych: dobrze że istnieje AI
Pimento - @Roman_Horsetych: dobrze że istnieje AI

źródło: IMG_4531

Pobierz
Pimento
Pimento 20.04.2026, 20:32:16 via Wykop
  • 2
@osetnik: grok

56

Nauka potwierdza? Mężczyźni chorują bardziej

Nauka potwierdza? Mężczyźni chorują bardziej

Każdy z nas zna ten scenariusz: zwykłe przeziębienie, a mężczyzna już żegna się ze światem i spisuje testament. Memów o "męskiej grypie" są tysiące, ale czy zastanawialiście się kiedyś, ile w nich prawdy? Okazuje się, że to zjawisko doczekało się nawet poważnych publikacji naukowych!

magogol
z
youtube.com
dodany: 20.04.2026, 11:29:41
  • 10
  • #
    nauka
  • #
    mezczyzni
  • #
    biologia
  • #
    medycyna
  • #
    choroby
  • #
    grypa
Pimento
Pimento 20.04.2026, 20:15:09 via Wykop
  • 1
Temat jest bardzo prosty. Mężczyzna musi przejść chorobę możliwe szybko by zapewniać ochronę i zasoby swojej rodzinie. U kobiet w przypadku choroby i potomstwa nie ma mowy o całkowitym odcięciu od obowiązków. Stąd też w żeńskim układzie immunologicznym łagodniejszy ale i dłuższy przebieg choroby
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
  • Strona 2 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 26.09.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 31.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 03.11.2019

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking