Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
MsgkOT
MsgkOT

MsgkOT

Dołączył 8 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 341
  • Znaleziska 214
  • Mikroblog 127
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1
Bananada
Bananada
31.08.2024, 21:29:53
  • 201
Bananada

źródło: comment_1666227070BEJDiGRyPwmQ1llcrcGUqB,w400

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 31.08.2024, 22:25:04 via Wykop
  • 1
@Bananada: jak nie masz, to zacznij posiadać
  • Odpowiedz

371

Co jedli zwykli ludzie w średniowieczu?

Co jedli zwykli ludzie w średniowieczu?

Średniowieczna dieta była, z dzisiejszej perspektywy, co najmniej osobliwa. To, jak żywiono się na przykład 800 lat temu, stoi pod pewnymi względami w zupełnej sprzeczności ze współczesną nauką o żywieniu. I nie chodzi (ani nawet przede wszystkim!) tylko o obfitość jadłospisu. Autor materiału: KAMIL

Mietowy_
z
youtube.com
dodany: 25.08.2024, 10:11:02
  • 168
  • #
    historia
  • #
    sredniowiecze
  • #
    gastronomia
  • #
    zbilansowanadieta
MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 26.08.2024, 11:14:20 via Wykop
  • 3
W średniowieczu bardzo często jedli nadpsute rzeczy więc zabijali smak jak tylko mogli.

@slowmtb: podobno to mit, bo mięso było zbyt drogie, żeby pozwolić mu się psuć: https://youtu.be/rtmJrzRxre8?t=739
MsgkOT - >W średniowieczu bardzo często jedli nadpsute rzeczy więc zabijali smak jak ...

822

Jerzy Bralczyk w TVP Info: "Mówienie, że pies umarł, jest dla mnie obce.

Jerzy Bralczyk w TVP Info: "Mówienie, że pies umarł, jest dla mnie obce.

Prof. Jerzy Bralczyk był gościem programu "100 pytań do", gdzie zapytano go m.in. o "osoby ludzkie i nieludzkie". Procesor stwierdza że pies zdycha a nie umiera co wywołuje fale oburzenia na lewicy

Tuschino
z
pudelek.pl
dodany: 18.07.2024, 10:08:45
  • 298
  • #
    bralczyk
  • #
    polska
  • #
    mowa
  • #
    jezyk
  • #
    poprawnoscpolityczna
MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 18.07.2024, 17:42:37 via Wykop
  • -4
@artu1313: ja dzisiaj na obiad jadłem rosół, wiec na samochód mowię łopata. Co ma jedno do drugiego? Co to wogole za logika?
MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 18.07.2024, 17:51:10 via Wykop
  • 95
Polowa tekstu o ludziach, że kochaja pieski. No super, ale co to wogole zmienia? Ludziom sie wydaje, że mówi sie "unarł" jak kogos lubimy, a "zdechł" to nie. Ale przecież "zdechł" powiedziane o człowieku jest pejoratywne właśnie dlatego, że imputujemy mu, że nie był człowiekiem. Ja nawet moge zrozumiec, że ktoś tak kocha pieska, że uważa, go za człowieka i dlatego on umiera, ale jak to sie rozszerzy na wszystkie psy, czy
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 18.07.2024, 17:59:12 via Wykop
  • 0
ps. Myślałem, że komentujemy to wiekopomnie dzieło: https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114430,31151320,prawo-do-umierania-dziennikarze-gazeta-pl-odpowiadaja-bralczykowi.html xD.
Ale to niewiele zmienia.
MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 18.07.2024, 20:16:57 via Wykop
  • 2
nie bardzo wiem dlaczego całkowicie miałyby stracić sens?


@Z151: wiesz, wg najnowszej nowomowy to i świnki w rzeźni i rozjechana sarna i pewnie mucha po pacnieciu wszysykie umieraja - w takim swiecie twój tekst o zmarłym psie nie niesie żadnej informacji tym jak bardzo związałeś się ze swoim pupilem.

@Pedroo o paliwoda2 xD
MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 18.07.2024, 20:24:48 via Wykop
  • 0
@artu1313: jedno słowo używa się w kontekscie ludzi, a drugie zwierząt. Ty piszesz, ze używasz na odwrót, bo traktujesz psa jak członka rodziny. To co w takim razie ma rosół do twojego psa?
MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 19.07.2024, 06:22:57 via Wykop
  • -1
@outsiderka: psie komórki umieraja na takiej samej zasadzie jak umiera sztuka kaligrafii - jest to poprostu personifikacja. Żadne z nich nigdy nie było samodzielnym żywym organizmem, wiec śmierć jest tu tylko przenośnią.

381

Żołnierz z Azowa w kontrowersyjnej koszulce pod obozem w Auschwitz

Jeden z żołnierzy 3 samodzielnej brygady szturmowej odwiedził Muzeum Auschwitz i robił sobie na tle niemieckiego obozu koncentracyjnego zdjęcia w koszulce z cytatem przypisywanym Adolfowi Hitlerowi.

Car_Roman
z
kresy.pl
dodany: 18.07.2024, 08:57:03
  • 98
  • #
    nazizm
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    auschwitz
  • #
    patologia
  • #
    hitler
MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 18.07.2024, 19:53:46 via Wykop
  • 15
Hmm, ìzrael kontra Ukraina. Wydaje mi sie, że ...

  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1883

Polscy siatkarze awansowali do półfinału Ligi Narodów

Polscy siatkarze awansowali do półfinału Ligi Narodów

"Polscy siatkarze wygrali z Brazylią 3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:16) w ćwierćfinale Ligi Narodów w Łodzi. Piąty raz z rzędu awansowali do strefy medalowej rozgrywek. Rywala Biało-Czerwonych w półfinale wyłoni piątkowe starcie Włoch z Francją."

paramedix
z
rmf24.pl
dodany: 27.06.2024, 20:35:09
  • 146
  • #
    polska
  • #
    sport
  • #
    siatkowka
  • #
    lodz
  • #
    brazylia
  • #
    europa
MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 28.06.2024, 07:03:57 via Wykop
  • -14
Ten to chyba ślązak.
MsgkOT - Ten to chyba ślązak.

źródło: obraz

Pobierz
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eastbors
eastbors
08.05.2024, 12:40:19
  • 15
Kto ma w tym przypadku pierszeństwo? I dlaczego?
#prawojazdy #polskiedrogi
eastbors - Kto ma w tym przypadku pierszeństwo? I dlaczego? 
#prawojazdy #polskiedrog...

źródło: temp_file1156526898546053533

Pobierz
  • 235
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 08.05.2024, 16:20:02 via Wykop
  • 2
Eh to proste. Wchodzisz najpier na geoportal.gov.pl i okazuje sie, że droga z czerwonym samochodem jest prywatna i ten się włącza do ruchu. Wiec pamiętajcie, że oprócz znaków trzeba sprawdzać akty własności.

przykład:
https://www.google.pl/maps/@52.2083458,20.9585365,3a,75y,232.38h,91.05t/data=!3m6!1e1!3m4!1s7-EloY3QJGr2gDOuu5YKRA!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu
  • Odpowiedz
ranking
ranking
ranking
12.01.2024, 06:15:56
  • 11
Czy Wy też otwieracie bez końca nowe karty w przeglądarce na PC, a gdy RAM przestaje wyrabiać i wszystko zaczyna lagować, to przerzucacie się na internet/wykop w telefonie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 12.01.2024, 08:05:24 via Wykop
  • 6
@ranking: 5879 kart. Nic nie zamula:)
  • Odpowiedz
Kulek1981
Kulek1981
05.01.2024, 07:01:26
  • 86
Szybkie zadanie z logiki na dzień dobry.
Zgadnijcie który napój ma więcej kofeiny, a potem zgadnijcie, który może kupić dziesięciolatek, a który nie XD
#biedronka #ktosnaglowejebnal #c---------------a #hipokryzja
Kulek1981 - Szybkie zadanie z logiki na dzień dobry.
Zgadnijcie który napój ma więcej...

źródło: 20240105_075723

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 05.01.2024, 09:07:15 via Wykop
  • 1
@Kulek1981:

który napój ma więcej kofeiny, a potem zgadnijcie, który może kupić dziesięciolatek, a który nie

więcej ma frugo i dlatego nie może go kupić
  • Odpowiedz

46

Czas na wylot ukraińców z taksówek. Jedź bezpiecznie odc. 914

Pokaż treści 18+

Czas na wylot ukraińców z taksówek. Jedź bezpiecznie odc. 914

Czas na nowelizację przepisów o uberze i bolt. Zakazać ukraińcom z ichniejszymi uprawnieniami na jazdę po naszych ulicach szczególnie jeżeli wykonują pracę zawodowego kierowcy.

slawke
z
youtube.com
dodany: 18.10.2023, 13:42:21
  • 28
  • #
    ukraina
  • #
    bolt
  • #
    uber
  • #
    taxi
  • #
    polska
  • #
    krakow
MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 19.10.2023, 07:04:32 via Wykop
  • 4
@ZbyszekZbyszek: Chodzi o to, że wyprzedzanie było w tym momencie. Na pewno nie jest to na pasach, ale czy bezpośrednio przed? Czarnego już nie wyprzedził.

... zabrania się: 1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim ...

MsgkOT - @ZbyszekZbyszek: Chodzi o to, że wyprzedzanie było w tym momencie. Na pewno ...

źródło: Screenshot from 2023-10-19 08-58-33

Pobierz

588

"WALT DISNEY PRZEWRACA SIĘ W GROBIE" Nowa "Królewna Śnieżka" zmasakrowana

"WALT DISNEY PRZEWRACA SIĘ W GROBIE" Nowa "Królewna Śnieżka" zmasakrowana

Nowa "Królewna Śnieżka" zmasakrowana przez...wszystkich.

ntdc
z
youtube.com
dodany: 08.09.2023, 04:33:51
  • 130
  • #
    disney
  • #
    film
  • #
    kino
  • #
    bajki
  • #
    filmy
MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 08.09.2023, 14:46:01 via Wykop
  • 0
Chyba w zamrażarce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

K.....x
konto usunięte 08.09.2023, 08:25:28
  • 8
Jak ktoś się boi mi wysłać pieniądze to może mi zamówić jedzenie (opłacić je) na wskazany adres w Tarnowie
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 08.09.2023, 09:21:12 via Wykop
  • 3
@Kami123x: Spoko już opłacone. Oto adres:

ul. Prostopadła 9a

  • Odpowiedz

769

Inżynierowie napadli na ekipę BNT w Paryżu - od 4minuty

Inżynierowie napadli na ekipę BNT w Paryżu - od 4minuty

tak wygląda zwiedzanie Francji w dzisiejszych czasach

misiekpanc11
z
youtube.com
dodany: 12.08.2023, 05:16:37
  • 212
  • #
    neuropa
  • #
    bnt
  • #
    banot
  • #
    paryz
  • #
    francja
MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 12.08.2023, 18:05:40 via Wykop
  • 12
MsgkOT

źródło: DiJOY07WsAEQqFs

Pobierz
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

535

Laureat Nagrody Nobla: Przed Wielkim Wybuchem był inny wszechświat

Laureat Nagrody Nobla: Przed Wielkim Wybuchem był inny wszechświat

Roger Penrose przekonuje, że w nowym wszechświecie mogą potencjalnie istnieć jakieś ślady, pozostałości po wszechświecie istniejącym przed Wielkim Wybuchem. Takimi dowodami mogą być tzw. punkty Hawkinga, miejsca na mapie mikrofalowego promieniowania tła, które są gorętsze od całego otoczenia.

troll234
z
spidersweb.pl
dodany: 11.08.2023, 08:17:13
  • 355
  • #
    wszechswiat
  • #
    kosmos
  • #
    nauka
  • #
    liganauki
  • #
    swiatnauki
  • #
    qualitycontent
MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 11.08.2023, 11:08:39 via Wykop
  • 192
@MlodyCezar: phi, ja czytałem o tym już w poprzednim wszechświecie.
henk
henk
02.08.2023, 10:53:10
  • 0
polecicie jakąś żarówkęz gwinem E14 RGB na #zigbee działającą z #homeassistant i ZHA. #zigbee2mqtt też może być w ostateczności. chcę samo zigbee, bez dodatkowych chmur.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 02.08.2023, 10:59:26 via Wykop
  • 0
ZHA. #zigbee2mqtt też może być w ostateczności. chcę samo zigbee, bez dodatkowych chmur.


@henk: Philips Hue. Innych nie probowałem, ale działa ok. Łączę się tylko przez ZHA bez aplikacji.
  • Odpowiedz
kamil-tika
kamil-tika
09.06.2023, 02:57:32
  • 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 09.06.2023, 04:41:08 via Wykop
  • 83
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Grzesiok
Grzesiok
13.01.2023, 20:03:07
  • 824
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 13.01.2023, 22:15:15
  • 20
@Flypho: chodzi o ten afganistan
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Radziecka_interwencja_w_Afganistanie
  • Odpowiedz

25

Zaawansowana technologia w starożytnym Egipcie?

Zaawansowana technologia w starożytnym Egipcie?

Starożytne ludy potrafiły obrabiać kamień za pomocą prymitywnych narzędzi. Nie wszystkie ślady, które przetrwały do naszych czasów da się jednak wytłumaczyć w taki sposób.

troll234
z
youtube.com
dodany: 31.12.2022, 11:44:57
  • 26
  • #
    egipt
  • #
    budownictwo
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    architektura
MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 31.12.2022, 16:56:50
  • 0
@pawel-wrobel: przypadek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1514

Wychowawczyni wystawiła Filipa na środek i zapytała uczniów, co do niego mają

Pokaż treści 18+

Wychowawczyni wystawiła Filipa na środek i zapytała uczniów, co do niego mają

Po tej sytuacji klasa robiła mu codziennie "urodziny" - otaczali go kółkiem i śpiewali sto lat. Codziennie. Między innymi tak wyglądało rozwiązywanie problemu gnębienia w obornickiej szkole. 16-letni Filip popełnił samobójstwo. A jego "koledzy" i ich rodzice nie mieli odwagi porozmawiać przed kamerą

sildenafil
z
wprost.pl
dodany: 10.11.2022, 12:46:54
  • 412
  • #
    polska
  • #
    szkola
  • #
    poznan
  • #
    depresja
  • #
    samobojstwo
MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 10.11.2022, 15:36:45
  • 0
@HaSSaN: Był sobie pewien dyrektor, pan Janusz. Pan Janusz zatrudniał spawaczy, niestety wszyscy pracownicy którzy do niego przychodzili spawali c-----o. Co powinien zrobić pan Janusz?
1. obniżyć pensje bo i tak słabo pracują
2. podwyższyć i zobaczyć czy może przyjdzie ktoś ogarnięty
Niestety pan Janusz musi płacić wszystkim spawaczom tyle samo (wymóg Ministerstwa Spawalnictwa)
Scybulko
Scybulko
04.11.2022, 11:35:41 via Wykop Mobilny (Android)
  • 236
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 04.11.2022, 18:41:29
  • 0
@Mithrindil: a spusił paliwo? Bo jak nie, to napusc na niego straż pożarną.

  • Odpowiedz

309

Sztuczna inteligencja na wojnie. Jak Ukraińcy odkryli wszystkie rosyjskie...

Pokaż treści 18+

Sztuczna inteligencja na wojnie. Jak Ukraińcy odkryli wszystkie rosyjskie...

Aż się wierzyć nie chce, ale cóż? Może nie kaczka dziennikarska.

zamaskowane_warzywo
z
onet.pl
dodany: 13.09.2022, 04:42:41
  • 52
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    sztucznainteligencja
MsgkOT
MsgkOT
MsgkOT 13.09.2022, 08:47:46
  • 75
@oydamoydam: Bardzo ciekawy fragment. Jeszcze to:

Więcej jest ich po stronie rosyjskiej. Na każdego ukraińskiego bezzałogowca przypada trzy do pięciu rosyjskich.

Czyli coś zupełnie odwrotnego od tego co słyszymy.
Co do Orlana to może rzeczywiście ma zbiornik paliwa z mineralnej i podrutowany aparat, a do tego zaawansowany system sterowa? A może to takie pitolenie i 7 Borysów siedzi i steruje 7 dronami co wyglada jak rój?
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 2 z 5
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 04.11.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking