Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko103
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
IronHide

IronHide

Dołączył 18 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 30680
  • Znaleziska 29667
  • Mikroblog 1013
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 11

793

Merz ostro o energetyce: Niemcy popełniły błąd, który będzie kosztował miliardy.

Merz ostro o energetyce: Niemcy popełniły błąd, który będzie kosztował miliardy.

Czarny dzień dla Niemiec tak lider opozycji podsumował wyjście z energii jądrowej. W tekście o tym, jak ideologiczne zacietrzewienie rządu doprowadziło do wzrostu emisji CO2 i cen energii, mimo szumnych zapowiedzi o ratowaniu planety.

awres
z
bz-berlin.de
dodany: 15.01.2026, 18:49:14
  • 174
  • #
    niemcy
  • #
    energetyka
  • #
    atom
  • #
    gospodarka
  • #
    europa
  • #
    pieniadze
IronHide
IronHide 16.01.2026, 11:41:08 via Wykop
  • 0
Dlatego juz pisalem kilka miesiecy temu, nadal nie rozumiem czemu Niemcy zniszczyli własny przemysł i energetykę. Ja dalej tego nie rozumiem. Rozumiem w Polsce bo rządzi nami rzymskakomuna, ale w Niemczach? Nie ogarniam.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

210

W Rosji mówią o "katastrofie budżetowej". Tak źle nie było od lat

Pokaż treści 18+

W Rosji mówią o "katastrofie budżetowej". Tak źle nie było od lat

Ubiegłoroczne dochody Rosji ze sprzedaży ropy naftowej i gazu były najmniejsze od czasu pandemii - wynika z zestawienia opublikowanego przez resort finansów. Tamtejsi analitycy nie mają wątpliwości - to "katastrofa budżetowa", której skutki tylko mogą się pogłębiać.

Stopa_Szopa
z
rmf24.pl
dodany: 15.01.2026, 20:26:23
  • 95
  • #
    rosja
  • #
    budzet
  • #
    ropanaftowa
  • #
    gaz
  • #
    polityka
IronHide
IronHide 16.01.2026, 11:38:40 via Wykop
  • -1
To znaczy ze Oligarchia sie nie na chapała
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

394

TAXI 2 : Żadnego CGI, czysta fizyka i modele. Tak się odtwarza kultowe sceny

TAXI 2 : Żadnego CGI, czysta fizyka i modele. Tak się odtwarza kultowe sceny

Imponujący kanał, na którym ekipa udowadnia, że efekty praktyczne wciąż mają duszę. Zamiast green screena makiety, perspektywa wymuszona i tradycyjne modelarstwo. Niesamowita dbałość o detale i powrót do korzeni magii kina. Warto docenić nakład pracy!

IronHide
z
youtube.com
dodany: 16.01.2026, 06:45:37
  • 48
  • #
    modelarstwo
  • #
    scifi
  • #
    efekty
  • #
    specjalne

351

Sikorski punktuje Nawrockiego. "Doceńmy lojalność wobec swoich sponsorów"

Sikorski punktuje Nawrockiego. "Doceńmy lojalność wobec swoich sponsorów"

"Miała być 'po pierwsze Polska', ale doceńmy lojalność Pana Prezydenta wobec swoich sponsorów: jedno weto dla giełd krypto, jedno dla big techów" - napisał w czwartek Radosław Sikorski, mając na myśli Karola Nawrockiego. Komentarz ministra spraw zagranicznych jest pokłosiem nocnego wpisu ambasadora

Stopa_Szopa
z
rmf24.pl
dodany: 15.01.2026, 12:22:16
  • 145
  • #
    radoslawsikorski
  • #
    thomasrose
  • #
    karolnawrocki
  • #
    weto
  • #
    polityka
IronHide
IronHide 15.01.2026, 12:47:06 via Wykop
  • 55
Punktuje... :D xD
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

317

Rosjanie szturmowali Pokrowsk na koniach.

Pokaż treści 18+

Rosjanie szturmowali Pokrowsk na koniach.

Siły rosyjskie przeprowadziły szturm na Ukraińców w rejonie Pokrowska. Wykorzystali do tego konie. Drony okazały się lepsze od koni.

Pawery1
z
polskieradio24.pl
dodany: 14.01.2026, 07:09:28
  • 102
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
IronHide
IronHide 14.01.2026, 18:59:24 via Wykop
  • -5
To musi byc fejk, pewnie gosciu dezerter chciał dostać sie na zachód to go ukry kropneły. Pomyślał kto normlany zaatakuje gościa na koniu a tu bang...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2319

Dzietność w kraju na poziomie 1.1 - domyślam się czemu

Pokaż treści 18+

30 lat czekania... Największa decyzja życia... Jest i ono... psiecko. A ludzie przyklaskują.

Kapersky
z
streamable.com
dodany: 12.01.2026, 18:11:35
  • 1530
  • #
    p0lka
  • #
    p0lki
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    neuropa
IronHide
IronHide 13.01.2026, 21:02:29 via Wykop
  • -3
najsmieszniejsze jest to ze koszty utrzymania tego psiecka beda wieksze niz dziecka :D
  • 11
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

IronHide
IronHide 13.01.2026, 21:10:27 via Wykop
  • 3
@AmerykanskiRewolwerowiec: będą. Ludzie nawet psy spiertolili lewactwem. Walenie szczepionek, leków, psy padaja na nowotwory jak muchy. Ostatnio na fejsie byla nawet rolka jak jedna pani - nie żaliła sie - ale akurat stwierdziła fakt ze leczenie psa miesiecznie 1600. Kiedys pies żarł surowe mieso teraz karmy za 500pln miesiecznie, szyneczki z lewej rączki.
IronHide
IronHide 14.01.2026, 11:15:40 via Wykop
  • 0
@killer87: Dlatego mi się marzy, żeby moja córka poszła na weterynarstwo :D Trzepać hajs jak lodu na psieckach :D
IronHide
IronHide 14.01.2026, 18:41:00 via Wykop
  • -1
@kt13: w każdym zawodzie trzeba sie kształcic i rozwijać. Kiedyś myślałem, że bede leżał bruchem po studiach a teraz firma wymaga 2 certów rocznie.... non stop nauka...żygac się chcę.

505

StackOverflow znika

StackOverflow znika

W szczytowym momencie na StackOverflow - serwisie z pytaniami i odpowiedziami dla programistów - zadawano 200 tys. pytań miesięcznie. Lada moment ta liczba spadnie do zera, bo teraz programiści szukają pomocy u sztucznej inteligencji.

bekonowicz
z
kopecpatrzy.pl
dodany: 13.01.2026, 20:15:42
  • 313
  • #
    programowanie
  • #
    informatyka
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    chatgpt
IronHide
IronHide 14.01.2026, 11:19:42 via Wykop
  • -3
To taka zagraniczna ELEKTRODA dla programistow. Strach tam pytanie zadać. Wielu płakać nie będzie - tak czytalem.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

508

Gigant zwalnia w Tychach. Związkowcy: nawet 740 osób straci pracę

Gigant zwalnia w Tychach. Związkowcy: nawet 740 osób straci pracę

Fabryka koncernu Stellantis w Tychach poinformowała o objęciu zwolnieniami grupowymi ponad 300 pracowników. Związki zawodowe szacują jednak, że po uwzględnieniu osób zatrudnionych tam pośrednio przez agencje, pracę stracić może ponad 700 osób.

VoxClamantisInDeserto
z
money.pl
dodany: 12.01.2026, 18:38:14
  • 337
  • #
    polska
  • #
    tychy
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    praca
  • #
    wydarzenia
IronHide
IronHide 13.01.2026, 21:07:05 via Wykop
  • -2
@Sikor12: ale spuszczaja sie na forach EV makabrycznie sekciarze EV
IronHide
IronHide 13.01.2026, 21:08:11 via Wykop
  • -1
I tyle bedzie z tej waszej UNI - po 30 latach dobrobytu bedzie tu bieda,zlodziejstwo jak w latach 80 i 90 tych.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

521

System ETS pęka w szwach. Już 16 polskich ciepłowni nie stać na opłaty za CO2

System ETS pęka w szwach. Już 16 polskich ciepłowni nie stać na opłaty za CO2

Jak podała gazeta, w Polsce już 16 firm nie rozliczyło się z emisji CO2 w ramach unijnego systemu ETS. Problem mają głównie małe, lokalne ciepłownie. Eksperci ostrzegają, że zjawisko może narastać wraz ze wzrostem kosztów emisji. Te według analityków CAKE/KOBIZE mogą się nawet podwoić do 2030 r.

awres
z
bankier.pl
dodany: 13.01.2026, 17:51:52
  • 169
  • #
    polska
  • #
    ogrzewanie
  • #
    klimat
  • #
    ekologia
  • #
    podatki
  • #
    gospodarka
IronHide
IronHide 13.01.2026, 20:59:19 via Wykop
  • -1
niech nie płacą, bunt i nara.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

269

Europa wyśle wojsko na Grenlandię? "Decydujący moment"

Europa wyśle wojsko na Grenlandię? "Decydujący moment"

Grupa krajów europejskich, z Niemcami na czele, dyskutuje o wysłaniu wojska na Grenlandię. Premierka Danii Mette Frederiksen powiedziała w niedzielę, że jej kraj znajduje się w "decydującym momencie" w sprawie Grenlandii.

Bobito
z
rmf24.pl
dodany: 11.01.2026, 19:40:32
  • 120
  • #
    polityka
  • #
    geopolityka
  • #
    dania
  • #
    grenlandia
  • #
    informacje
  • #
    europa
IronHide
IronHide 12.01.2026, 21:05:08 via Wykop
  • -1
Amerykanom sie to podoba "we are gr8 again, no body fak with as"
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

561

Chińskie auta bez kierowcy wkurzają ludzi i stają się memem Chin.

Chińskie auta bez kierowcy wkurzają ludzi i stają się memem Chin.

Wjeżdżają na place budowy, ciągną za sobą motory, Po kolizjach, na nierównych drogach podskakują jak na trampolinie.

artos69
z
x.com
dodany: 12.01.2026, 10:55:19
  • 195
  • #
    motoryzacja
  • #
    chiny
IronHide
IronHide 12.01.2026, 21:02:32 via Wykop
  • -3
to sie nazywa FAIL (First Attempt In Learning) takze spokojnie choroby wieku młodego.... za kilka lat pensja minimalna albo żadna bo roboty beda sprzatac i myć.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

575

Prawa do emisji CO2 najdroższe od 2023 r

Prawa do emisji CO2 najdroższe od 2023 r

Gdyby nie koszt CO2 elektrownie dawałby zysk rzędu 5,1 mld zł. A tak nadają się do zamknięcia.

przemyslaw-priemek
z
businessinsider.com.pl
dodany: 11.01.2026, 21:31:44
  • 242
  • #
    energetyka
  • #
    oze
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
IronHide
IronHide 12.01.2026, 21:01:26 via Wykop
  • 2
"Prawo do emisji co2" samo w sobie brzmi tak nie dorzecznie....
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

172

Coraz więcej ofiar w Iranie. Będzie specjalna narada z udziałem Trumpa

Pokaż treści 18+

Coraz więcej ofiar w Iranie. Będzie specjalna narada z udziałem Trumpa

Już co najmniej 538 osób zginęło w antyrządowych protestach w Iranie przekazała mająca siedzibę w USA agencja informacyjna aktywistów na rzecz praw człowieka w Iranie (HRANA). Wśród zabitych jest 490 protestujących oraz 48 członków sił bezpieczeństwa. Zatrzymano ponad 10 600 osób.

Bobito
z
rmf24.pl
dodany: 11.01.2026, 18:21:27
  • 35
  • #
    iran
  • #
    bliskiwschod
  • #
    wojna
  • #
    polityka
  • #
    usa
  • #
    informacje
IronHide
IronHide 11.01.2026, 20:08:34 via Wykop
  • -3
USA pojedzie. pomoca? :D
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

335

Cały kraj odcięty od sieci. Chaos w Iranie, policja otworzyła ogień

Policja w Iranie otworzyła ogień i użyła gazu łzawiącego wobec manifestantów

Kaviar
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 08.01.2026, 17:59:36
  • 59
  • #
    iran
  • #
    usa
IronHide
IronHide 08.01.2026, 21:37:25 via Wykop
  • 0
ludzie sami nie wyjda na ulice, musi byc wsparcie i finanse - służby te sprawy....
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

IronHide
IronHide 10.01.2026, 13:29:52 via Wykop
  • -1
@pyzdek: a Solidarnośc powstało z d--y?

1052

Koniec barbórek, czternastek, obniżenie dodatków na kilka lat w JSW

Koniec barbórek, czternastek, obniżenie dodatków na kilka lat w JSW

Czasowe zawieszenie wypłaty barbórki, czternastki, deputatu węglowego oraz zmniejszenie dodatków - to część planu naprawczego w JSW.

ossprime
z
dziennikzachodni.pl
dodany: 08.01.2026, 09:59:08
  • 187
  • #
    energetyka
  • #
    gornictwo
  • #
    gielda
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
IronHide
IronHide 08.01.2026, 21:35:14 via Wykop
  • -3
Wszystkie kopalnie otworzyc, sprywatyzować, ETS i inne eko gówna nie przyjmować. Nie mamy hutnictwa, kopalni, przemysłów jak mamy sie zbroić?
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

IronHide
IronHide 10.01.2026, 13:29:20 via Wykop
  • -1
@KwadratF1: czyli PEŁO było za zostawieniem kopalń? widac ze na nich głosowałeś.

835

Ubisoft zwolnił całe studio zaledwie miesiąc po "buncie" jego pracowników.

Ubisoft zwolnił całe studio zaledwie miesiąc po "buncie" jego pracowników.

Lewicowa twarz jednej z najbardziej woke korporacji w branży gier. Ubisoft zamknął swoje kanadyjskie studio, którego pracownicy niedawno przegłosowali przystąpienie do związku zawodowego. Get woke, go broke.

Emerald84
z
gry-online.pl
dodany: 08.01.2026, 07:19:57
  • 294
  • #
    gry
  • #
    konsole
  • #
    pcmasterrace
  • #
    finanse
  • #
    gaming
  • #
    grykomputerowe
IronHide
IronHide 08.01.2026, 21:41:30 via Wykop
  • 2
Zaloza swoje studio - do robienia gier wystarczy komputer
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

541

Kraków: 2,2 mln zł wpływów i 20 tys. abonamentów SCT w tydzień

Kraków: 2,2 mln zł wpływów i 20 tys. abonamentów SCT w tydzień

Ponad 2 miliony złotych wpłynęły na konto miasta w zaledwie tydzień od uruchomienia możliwości zakupu abonamentów. Urzędnicy podsumowują pierwsze statystyki związane z krakowską Strefą Czystego Transportu. Średnio dziennie wpływa około 300 tysięcy złotych od kierowców.

kernel-panicz
z
lovekrakow.pl
dodany: 07.01.2026, 21:59:44
  • 308
  • #
    krakow
  • #
    motoryzacja
  • #
    sct
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
IronHide
IronHide 08.01.2026, 21:39:48 via Wykop
  • 0
@spajker: ale bunt trwa - zobacz sobie SCT Kraków na fejsie

324

Kraków tonie. Zwolnienia grupowe, olbrzymie zadłużenie miasta.

Kraków tonie. Zwolnienia grupowe, olbrzymie zadłużenie miasta.

W jednym z największych polskich miast rynek pracy znajduje się pod coraz większą presją. Pod rządami prezydenta Aleksandra Miszalskiego miasto stołeczne Kraków zaczyna jechać równią pochyłą w dół. Tak źle nie było od ćwierć wieku. Podwyżki cen biletów, wody, kanalizacji, wprowadzenie płatnej strefy

jacek-derek
z
businessinsider.com.pl
dodany: 07.01.2026, 12:17:35
  • 117
  • #
    krakow
  • #
    praca
  • #
    polityka
  • #
    korposwiat
  • #
    pracbaza
  • #
    malopolska
IronHide
IronHide 08.01.2026, 08:28:27 via Wykop
  • 0
@Sikor12: gdzie? w korpach ktore sie zminiejszaja na potege?

180

Kto skorzysta na protestach w Iranie?

Pokaż treści 18+

Kto skorzysta na protestach w Iranie?

Protesty w Iranie rozpoczęli sklepikarze z Wielkiego Bazaru w Teheranie, którzy w ten sposób zareagowali na gwałtowny spadek kursu waluty. Grupa ta jest uważana za znaczącą siłę polityczną, która na ogół popiera irańską teokrację. Zostaną zmuszeni czy przekupieni?

Poludnik20
z
rmf24.pl
dodany: 04.01.2026, 13:15:23
  • 65
  • #
    iran
  • #
    bliskiwschod
  • #
    handel
IronHide
IronHide 05.01.2026, 15:23:29 via Wykop
  • 0
Wczoraj widziałem mema ze po Wenezueli został tylko IRAN który nie ma jeszcze banku rotsz....da. Wiec chyba jednak sie zacznie i tam.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1367

Wysokość czynszu w 2026 r. za mieszkanie 48 mkw w mieście powiatowym

Wysokość czynszu w 2026 r. za mieszkanie 48 mkw w mieście powiatowym

1117 złotych tyle trzeba zapłacić za sam czynsz w Grudziądzu gdzie zarabia się przeważnie 3500-4500 na ręke. A jak jest u was?

galaxico
z
scontent.frix7-1.fna.fbcdn.net
dodany: 04.01.2026, 14:41:12
  • 630
  • #
    grudziadz
  • #
    nieruchomosci
  • #
    ciekawostki
  • #
    podatki
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
IronHide
IronHide 05.01.2026, 15:10:23 via Wykop
  • -1
u mnie opodal Katowic, za 63m - 1500PLN
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

IronHide
IronHide 05.01.2026, 15:19:57 via Wykop
  • -1
@Non_sacerdos_Michael_Vosnitsky: dokladnie sam czynsz to ułamek, reszta to normlane opłaty i mozna te zaliczki sobie zmniejszac i powiekszać.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 30
  • Strona 4 z 30
  • >

Iron Hide

  • Transformer :)
  • Cybertron albo planeta Sarkazm
  • http://www.transformersmovie.com/
  • wykop@wykop.pl

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.03.2020

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 04.04.2013

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 11.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 15.01.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 01.03.2022

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska
  • Wykopowicz
    od 20.01.2025

    Wykopowicz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking