Za nami pierwszy rok rządów koalicji październikowej i zarazem pierwszy rok, kiedy nowo mianowani przez rząd menadżerowie państwowych spółek giełdowych mogli się wykazać swoimi umiejętnościami. Zyski w trakcie tych 12 miesięcy spadły o 83 proc. W zasadzie bardzo podobnie zaczynał PiS. Ciekawe, że...
Co jest normalne w 2024: - posiadanie onlyfans (e-p---------a) - dziecko może zadecydować o zmianie swojej płci w wieku 8 lat - duże czipsy kosztują 10 zl - kobiety mogą głosować w wyborach - mężczyźni obowiązkowo trafiają na front w czasie wojny
Jak fabularnie jest fajno, tak zestarzał się Morrowind paskudnie i nic tego pustego świata nie wypełni.
@qciek: Ja bym raczej powiedział, że nie pustość świata, a jego content: płaskość i niedobór prawdziwie unikalnych lokacji. Jak odkryjesz jednego tomba, dwemerowe ruiny, czy kolejną jaskinię z przemytnikami to znaczy, że już widziałeś je wszystkie. Przez nadużywanie copy-pasty nie różnią się od siebie zbytnio. Za bardzo poszli w ilość, zamiast jakość. Lokacje, które
W niedzielę wieczorem sprawdzamy dostępność biletów na poniedziałek 4 listopada strona PKP Intercity pokazuje, że nie ma już w sprzedaży biletów na expres wyjeżdżający z Bydgoszczy o godzinie 11:02 (jedyny w ciągu dnia pociąg bezpośredni). To połączenie PKP Intercity realizuje wspólnie z Deutche B
W niedzielę wieczorem sprawdzamy dostępność biletów na poniedziałek 4 listopada
Kto normalny kupuje bilet na połączenie międzynarodowe z jednodniowym wyprzedzeniem? Tak naprawdę normalnie u niemców jest ok. 50% drożej, ale to że polacy w ogóle umożliwiają sprzedaż bez miejscówek na ostatnią chwilę, jeszcze robiąc przy tym cebula deals, to inna sprawa.
@staszaiwa: Ale czemu sprawdzasz ceny na jutro? To jakaś specjalna last-minute promocja musi być, normalnie zawsze u niemców jest drożej. Sprawdziłem Berlin-Kraków na 2 grudnia: intercity.pl: 130,96zł bahn.de: 39-49€ = ~169-210zł
Mam dziwną sprawę z laptopem, która zakrawa o zagadkę kryminalną i nie wiem już komu wierzyć.
Ponad 3 lata temu kupiłem laptopa Lenovo Legion 5 z #xkom. Po paru tygodniach był problem z matrycą, więc oddałem na rękojmię. Autoryzowany serwis naprawił (nie podali żadnych szczegółow), ale odesłali i wszystko było ok. Tzn. trochę się przegrzewał, ale taki urok gamingowych laptopów.
Po 3 latach laptop przestał się włączać. Tzn. włączać się włączał,
@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz: Też chyba najbardziej skłaniam się ku teorii, że to x-kom spartolił, a Serwis B wyciągnął zbyt pochopny wniosek twierdząc, że po ich naprawie (przelutowaniu) nie miał prawa działać w ogóle. Bo jednak działał. I to 3 lata. Poza tym, Serwis A nie dopatrzył się błędu w lutowaniu ani nawet tego nie zauważyli, co potwierdza że naprawa x-koma może faktycznie nie była całkowicie spartolona (albo się po prostu nie znają),
"Włos się jeży na głowie, że młodzi ludzie się na czymś takim wychowują" - powiedział o freak fightach Krzysztof Bosak. Wicemarszałek Sejmu, w rozmowie z Polsat News, zwrócił także uwagę na problem z działaniami prawnymi, które mogły by zatrzymać promocję tego rodzaju treści w Internecie.
Wczoraj wieczorem prawie zginąłem ‚na Sebastiana’ na krajowej 7 na wysokości jakiejś wiochy przed Kielcami. Chciałem wyprzedzić ciężarówkę, ale widziałem auto w lusterku które strasznie z----------o, pewnie lekko z 250 km/h, więc poczekałem. Gdy wyjechałem na lewy pas to ‚magicznie’ ukazało się drugie które ledwo co wyhamowało (oczywiście BMW). Nie wiem, może to moja wina, bo nie sprawdziłem lusterka pierdyliard razy, ale wiem jedno - rzygam już jazdą autem po Polsce. Na
@xeacaex: Kult samochodu i lekceważenie przepisów to takie wschodnioeuropejskie naleciałości, które wciąż wyróżniają Polaków na tle cywilizowanej zachodniej Europy.
Już sobie przypomniałem swój pin, a i tak nie mogę zsynchronizować starych wiadomości ¯\(ツ)/¯ Teraz to już nie chcemy twojego pinu. Jest jakiś sposób na to? #facebook
Jestem w kropce. Wszędzie już mam dawno powyłączane e2e, więc zresetować pinu nie mogę. Ten ostatni punkt z przywracaniem to jest ściema, zaszyfrowanych czatów nie przywraca.
0 PLN opłaty miesięcznej, jeśli zapłacisz kartą min. 350 PLN w miesiącu lub 10 PLN, jeśli nie będziesz jej używać
Jak najprościej da się obejść tę opłatę? (Nie mam tylu wydatków, bo nie mieszkam w PL) Jak będę sobie sam wpłacać kartą na paypala albo revoluta to będzie się wliczać? #mbank #banki #emigracja Albo inaczej, gdzie oferują darmowe karty wielowalutowe? Cinkciarz
@Desseres: Nie ma darmowej w mbanku. Mastercard Mobilna podlega takiej samej opłacie... Chyba, że nazywa się jakoś inaczej, ale przy wyborze kart nie ma innej wirtualnej.
@Desseres: Faktycznie jest coś takiego, dziwne że przy zamawianiu zwykłej karty nie miałej jej do wyboru. Jedyny minus taki, że płatności bez prowizji ma tylko w PLN i EUR albo PLN i USD, ale dobre i to.
@looonger: To lipa, do Google Wallet ją podpiąłem, ale to nie jest to samo co Google Pay...? Skoro ich własny bot tak twierdzi to pewnie faktycznie się nie da.
@Asceus: Raczej to pierwsze, ale mBank odpada: Visa Świat z tego co widzę ma obecnie tylko pierwsze pół roku za free, a zwykła karta, tak jak pisałem, ma miesięczną opłatę przy rzadkim korzystaniu.
Taką możesz dodać do Google Play i płacić nią wszędzie tak jak tradycyjną. Niestety bezpłatna będzie po osiagnieciu pułapu 350 zł transakcji miesięcznie
@looonger: Czyli wychodzi na to samo co fizyczna ¯\(ツ)/¯ (która jest IMO wygodniejsza niż telefon/gpay) Obie mają identyczny pułap.
@Krolowa_Nauk: Jeśli jest tak jak mówisz i nie ściąga opłaty to by oznaczało, że ten pułap 350zł obejmuje też płacenie w EUR (tą samą kartą). W sensie, nie ważne czy wydasz 350zł w miesiącu w PLN, czy odpowiednik tego w EUR. Z tego co widzę nie trzeba podpinać karty pod konto walutowe, wystarczyłaby jedna karta pod główne konto w PLN i tzw. "usługa wielowalutowa", ale nie wiem czy mówisz
Cały tag #baldursgate z------y BG3 to dla odświeżenia: ktoś wygenerował angielski dubbing do jedynki.
Dobra okazja dla kogoś, kto jeszcze nie grał, bo nie lubi czytać, ale nie przeszkadza mu angielski (polski dubbing jest jednak nostalgiczny i zbyt dobry, by przerzucać się na całkowicie angielską wersję). #crpg
Jest promka na #kingdomcomedeliverance na steam 85%. Jeszcze nie grałem. Opłaca się Royal Edition? 6 DLC są w tym, ale 3 słabe, patrząc po ocenach. #gry #crpg
Jako fan #theelderscrolls cieszę się, że fani #gothic dostaną swój remake, że trailer im się podobał. Ja tymczasem czekam na #skywind remake #morrowind. ( ͡°͜ʖ͡°)
@Troey wyobrażasz sobie w obecnych czasach, i przy obecnych standardach takie ściany tekstu w dialogach jakie były w morku?
@DrakkainenV: Jak się odejmie wszystkie powtarzalne dialogi to NPC w Morrku, wbrew pozorom, wcale nie są tacy rozgadani (no może za wyjątkiem dialogów związanych z głównym wątkiem). Większym problemem jest to, że po przeniesieniu dialogów na normalny system byłyby one liniowe do bólu, gracz nie miałby praktycznie żadnego wyboru reakcji
Zauważyłem, że ten sam procesor na ebay.com jest tańszy niż na ebay.de (wystarczy zmienić domenę w linku). Przesyłka i tak z Chin, a dowożą podobno wszędzie za darmo (tylko czas się zmienia). Jest jakieś cło jak się zamawia z ebay.com (mimo że idzie z Chin), czy co za różnica w takim przypadku? #zakupyzchin #ebay #komputery #kupujzwykopem #zakupyonline
Cło i VAT: W Niemczech, jeśli zamawiasz towar spoza Unii Europejskiej (np. z Chin), jesteś zobowiązany do opłacenia cła oraz podatku VAT. Od 1 lipca 2021 r. wszystkie towary spoza UE podlegają opodatkowaniu VAT-em, niezależnie od wartości zamówienia. Jeśli paczka ma wartość poniżej 150 euro, cło może nie być naliczane, ale VAT (19% w Niemczech) wciąż będzie obowiązywał. Na eBay.com te opłaty mogą nie być wliczone w cenę,
Ostatnio wraz jesienią naszła mnie nostalgia i przypomniałem sobie stare czasy ogrywania Mrocznych Tajemnic. Do dziś jednak mocno mieszane uczucia co do tego moda. Z jednej strony była tam cała masa nowej zawartości (nie użyję słowa "content" bo mnie w-----a) a z drugiej mod był bardzo nierówny, mocno mnie wciągnął a jednak była tam cała masa niedoróbek, bugów, słabych dialogów i elementów zwyczajnie niepasujących do pierwszej części Gothica (ta zielona oczojebna trawa..).
@Serpentens: Może prościej będzie jak powiesz, które elementy MT były dobre ( ͡º͜ʖ͡º) Cały content z góry pomijam, bo ciężko oczekiwać ogłady twórczej od nastolatków (którymi byli wtedy autorzy). Jakieś ciekawe mechaniki chociaż?