Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
ElGecko

ElGecko

Dołączył 7 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 20490
  • Znaleziska 15769
  • Mikroblog 4721
  • Obserwujący 18
  • Obserwowane 80

320

Koniec tanich zakupów na Temu i Shein. UE wprowadza 3 euro dopłaty do KAŻDEJ r

Koniec tanich zakupów na Temu i Shein. UE wprowadza 3 euro dopłaty do KAŻDEJ r

: Od 1 lipca 2026 roku wchodzi w życie nowa opłata celna, która zdemoluje sens zamawiania drobiazgów z Chin. Bruksela likwiduje zwolnienie dla paczek do 150 euro i nakłada sztywne 3 euro (ok. 13 zł) cła na każdy... pojedynczy przedmiot w przesyłce. Jeśli zamówisz 4 tanie rzeczy, dopłacisz ponad 51 z

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 23.06.2026, 07:56:58
  • 242
  • #
    polska
  • #
    chiny
  • #
    wydarzenia
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
ElGecko
ElGecko 23.06.2026, 09:31:36 via Wykop
  • 56
Ta dopłata miałaby sens, gdyby nie to, że wielu rzeczy po prostu się u nas nie da kupić - od ubrań, pierdółek do domu aż po części do elektroniki. Mam wzrost lekko powyżej przeciętnej i w polskim sklepie nie jestem w stanie znaleźć na siebie spodni - wszystko jest za krótkie w KAŻDYM sklepie, nawet w tych drogich sklepach. A na Shein nie ma problemu. Chcę kupić delikatną folię na okno. U
  • 15
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ElGecko
ElGecko 23.06.2026, 11:35:50 via Wykop
  • 5
@pwone: Opłata, którą zapłacą klienci, którzy nie mają wyboru, a nie ten, co sprzedaje, więc jest bez sensu.
ElGecko
ElGecko 21.06.2026, 07:26:05
  • 20
Późnonocny makaron z czerwoną kapustą, grochem cukrowym, sosem sojowym-chilli i tahini
#gotujzwykopem

ElGecko - Późnonocny makaron z czerwoną kapustą, grochem cukrowym, sosem sojowym-chil...

źródło: Polish_20260621_000620352

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElGecko
ElGecko
Autor
21.06.2026, 07:27:18 via Wykop
  • 3
@ElGecko: Ogólny przepis: https://wykop.pl/wpis/86245915/szybki-makaron-z-resztek-z-lodowki-gotujzwykopem-1
@ElGecko +21
Szybki makaron z resztek z lodówki
#gotujzwykopem

1. Smażysz na patelni na mocnym ogniu różne warzywa (np. marchew, kapusta, czosnek, cebula, papryka, imbir, brokuł, fasolka szparagowa, brokuła czy fasolkę można wcześniej sparzyć albo podgotować, wody możesz potem użyć ponownie do makaronu). Możesz dorzucić grzyby, np. suszone mun, tylko
więcej
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
21.06.2026, 07:31:25 via Wykop
  • 3
Tak, boję się wrzucać na nocnej.
  • Odpowiedz

45

Praca hybrydowa to za mało. Kandydaci wolą w pełni zdalną

Praca hybrydowa to za mało. Kandydaci wolą w pełni zdalną

Większość publikowanych obecnie ofert zakłada pracę hybrydową, ale kandydaci wolą w pełni zdalną. Takie oferty są odwiedzane 2x częściej niż hybrydowe i 3x częściej niż stacjonarne. Jak u Was? Ja po 6 latach zdalnej w sumie cieszę się z powrotu do biura, bo już powoli zaczynałem dziczeć w chacie ;)

zwyklychlopakszary
z
skarbiec.biz
dodany: 18.06.2026, 08:44:21
  • 25
  • #
    praca
  • #
    rynekpracy
  • #
    pracazdalna
  • #
    gospodarka
  • #
    biznes
  • #
    polska
ElGecko
ElGecko 19.06.2026, 13:15:30 via Wykop
  • 16
Zamiast tracić codziennie czas i pieniądze na dojazdy do pracy, którą można wykonywać również dobrze z domu, można ten czas lepiej przeznaczyć - na swoje pasje, ruch, znajomych/przyjaciół/partnera/rodzinę (tylko trzeba ich lubić) czy nawet obowiązki domowe albo po prostu odpoczynek. Argument o "dziczeniu" w domu zawsze mnie zadziwia. Mam wrażenie, że do chodzenia do biura nakłaniają zawsze ci, którzy nie lubią osób, którymi się otaczają albo nie wiedzą, co ze sobą zrobić
ElGecko - Zamiast tracić codziennie czas i pieniądze na dojazdy do pracy, którą można...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ElGecko
ElGecko 19.06.2026, 17:15:39 via Wykop
  • 7
@geringxes: W sumie to tak. xD Na open space dosłownie marnuję czas, bo nie mogę się skupić. xD Wszyscy siedzą w słuchawkach na spotkaniach z ludźmi z innych krajów i głośno gadają.
raven4444
raven4444
16.06.2026, 14:20:20
  • 1127
Pamiętam jak różowa była w szpitalu i po operacji chciała się umyć. Zapytała się na dyżurce czy by mogłaby dostać choć jeden gazik, aby okolice rany (niemałej) wytrzeć nim z wody, a nie ręcznikiem. Usłyszała ze szpitala nie stać na takie rzeczy i ma nie wymyślać. Pewnie by ubyło z premii ordynatora.

#lekarski #lekarz #lekarz100k #konowalposting
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElGecko
ElGecko 17.06.2026, 13:15:26 via Wykop
  • 2
@raven4444: Spoko, mnie kiedyś chcieli trzymać w Katowicach na Ligocie tydzień na czczo, bo każdego dnia miał być wykonywany zabieg, ale jednak był przesuwany na kolejny dzień. Gdyby nie moje upominanie się, to nawet kromki chleba by nie dali. Ostatecznie dali, ale oburzeni (pewnie tym, ile to ich kosztuje). xD Na moich oczach też w tym samym szpitalu zgubili pacjentkę... nieprzytomną po operacji. xD
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko 17.06.2026, 12:02:04
  • 25
Szybkie curry z bakłażanem
#gotujzwykopem

Główne składniki:
2 bakłażany (najlepiej podgotować je 5 min.)
poszatkowana cebula
ElGecko - Szybkie curry z bakłażanem
#gotujzwykopem 

Główne składniki:
2 bakłażany (...

źródło: unnamed (2)

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElGecko
ElGecko
Autor
17.06.2026, 12:09:21 via Wykop
  • 3
@ElGecko: Pasty curry są różne (zielona, żółta, czerwona). Ja zwykle daję czerwoną, bo po prostu "pasuje" mi kolorystycznie. xD Da się teraz w większości dużych sklepów ją kupić.
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
17.06.2026, 12:13:58 via Wykop
  • 3
@vateras131: Dzięki ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Marcepanowy_Detektyw
Marcepanowy_Detektyw
14.06.2026, 16:13:08
  • 192
P-----c w dzieciństwie i jej skutki

Na Mirko często przewija się temat toksycznych rodziców, „świętego spokoju” i słynnego tekstu „kiedyś to było, dostało się kablem od prodiża i człowiek wyrósł na ludzi”. Porozmawiajmy poważnie. Jak z perspektywy czasu oceniacie atmosferę w swoich domach rodzinnych? Czy fizyczna lub psychiczna tresura ze strony rodziców to był u Was standard, czy mieliście szczęście wychować się w normalnych warunkach?

Ankieta w pełni anonimowa.

#ankietydetektywa

Jaki rodzaj „metod wychowawczych” dominował w Twoim domu i jak na Ciebie wpłynął?

  • Przemoc fizyczna (pas, kabel) i trauma do dziś 9.9% (1024)
  • Przemoc psychiczna (wyzywanie, poniżanie) 7.6% (790)
  • Zimny chów (brak zainteresowania) 9.3% (962)
  • Sporadyczny klaps, ale był strach przed rodzicem 20.5% (2127)
  • Awantury domowe i alkohol (syndrom DDA/DDD) 10.2% (1055)
  • Nadopiekuńczość i toksyczna kontrola (brak luzu) 7.4% (765)
  • Normalny dom – szacunek, miłość i wsparcie 14.4% (1496)
  • Było biednie/ciężko, ale bez żadnej przemocy 8.5% (887)
  • Dopiero na terapii odkryłem, jak było toksycznie 2.3% (234)
  • Wyniki / Nie chcę o tym myśleć 10.1% (1050)

Oddanych głosów: 10390

  • 227
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElGecko
ElGecko 15.06.2026, 07:05:51 via Wykop
  • 4
Bez sensu jest ta ankieta, bo nie można zaznaczyć kilku opcji jednocześnie. W moim przypadku byłyby to:
- p-----c fizyczna, ale z takim prawdziwym biciem, a nie tylko trzepnięciem czymś;
- p-----c psychiczna, czyli ciągłe poniżanie i przepowiadanie złej przyszłości pomimo bycia spokojnym, grzecznym i dobrze uczącym się dzieckiem;
- zimny chów;
- awantury domowe i a-----l;
- ciągła dyscyplina i kontrola do tego stopnia, że nawet wyjść na siku, umyć się czy nawet UCZYĆ SIĘ nie
  • Odpowiedz

421

Nie chcą mieszkać obok hospicjum. Skandal w Kielcach

Nie chcą mieszkać obok hospicjum. Skandal w Kielcach

W Kielcach od dawna mogłoby już działać pierwsze w województwie i szóste w kraju hospicjum dla dzieci. Są lekarze, pielęgniarki, psychologowie, sponsorzy i działka. Są też ciężko chore dzieci, które czekają na miejsce, gdzie dostaną całodobową opiekę. Budowę zablokował jednak protest kilku sąsiadów,

armiakrolewska
z
youtube.com
dodany: 12.06.2026, 12:32:11
  • 153
  • #
    dzieci
  • #
    rodzina
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    polactwo
  • #
    cebula
  • #
    pytaniedoeksperta
ElGecko
ElGecko 12.06.2026, 13:16:16 via Wykop
  • 207
Kilka nieżyczliwych osób (czyt. podludzi) nie zgodziło się na HOSPICJUM dla dzieci, budynek niezbędny, niski, nieniszczący widoku, oddzielony małym parkiem, budowany w sporej odległości od domów i prace się nawet nie rozpoczęły. Może w Kielcach tak się szanuje mieszkańców... A może jednak chodzi o to, co się buduje. W Katowicach kilkukrotnie ludzie protestowali przeciw patodeweloperce, a tymczasem kolejne nowe "inwestycje" rosną bez problemu DOSŁOWNIE pod oknami starych bloków, często kilka metrów od
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dominowiak
dominowiak
06.06.2026, 16:48:46
  • 3
#gotujzwykopem #wegetarianizm #kiciochpyta
Mam dwa pytania:
1. Dlaczego tofu jest takie drogie?
2. Czy da się gdzieś kupić tanio tofu? (taniej niż ~20 zł za kilogram)

Chodzi mi o zwykłe, proste, podstawowe tofu, może być w dużym opakowaniu kilogramowym.
Sprzedawanie tego... jako wegańskie żarcie premium to jakieś nieporozumienie xd.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElGecko
ElGecko 06.06.2026, 17:35:16 via Android
  • 3
@dominowiak: Też zamierzam poszukać w Internecie, bo w sieciówkach dla mnie średnio ze względu na rozmiar tych paczek tofu (oczywiście jest coraz mniejszy). Nie wiem czy u ciebie w mieście jest taki sklep jak Kuchnie Świata. U siebie w Katowicach czasem tam kupuję wielkie worki pasty miso (w sieciówkach sprzedają w małych słoiczkach albo saszetkach xD). Może tofu tam czasem też mają w większych opakowaniach.
Jak coś znajdziesz online, to
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko 06.06.2026, 18:05:37 via Wykop
  • 2
@dominowiak: Z niektórych strączków się nawet łatwiej robi tofu (to chyba tzw. burmańskie tofu). Będę próbować z tego przepisu robić: https://www.youtube.com/watch?v=4aqx69E9T4A
ElGecko - @dominowiak: Z niektórych strączków się nawet łatwiej robi tofu (to chyba t...
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko 06.06.2026, 19:14:38 via Android
  • 1
@dominowiak: Poszukałam na szybko w Internecie i mam wrażenie, że im większa waga, tym drożej zamiast taniej. XD Smakowo najlepsze wędzone jest w Aldi, ale też najmniejsza waga. XD Najtańsze klasyczne jest w Kauflandzie/Lidlu, ale to zwykle ok. 180 g. :s
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko 06.06.2026, 19:25:01 via Android
  • 2
@dominowiak: No, powinno. To w końcu tylko wygotowana soja. XD To tak jak z sushi - zrobisz sam, to kosztuje grosze, ktoś robi, to kosztuje fortunę. XD Ja używam tofu zwykle jako dodatku, więc nie odczuwam tak tej ceny. Też będę szukać i dam znać, ale poniżej 20 zł ciężko zejść bez promocji.
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko 06.06.2026, 16:31:20
  • 11
Sałatka makaronowa
#gotujzwykopem

Składniki:
500 g makaronu
1 puszka czerwonej fasoli
ElGecko - Sałatka makaronowa
#gotujzwykopem 

Składniki:
500 g makaronu
1 puszka czer...

źródło: Polish_20260606_170521155

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElGecko
ElGecko
Autor
06.06.2026, 16:32:20 via Android
  • 9
@ElGecko: Tak, ta największa miska w domu, to ta, co się ją wyciąga odświętnie do sałatki jarzynowej, do rzygania i co cała rodzina się w niej myje.
  • Odpowiedz
Histmag
Histmag
29.05.2026, 17:06:49
  • 4
Znalezisko - Polski zakonnik stworzył kuloodporny materiał (https://wykop.pl/link/7952871/polski-zakonnik-stworzyl-kuloodporny-material)

Początkowo wynalazca-amator eksperymentował z połączeniem stalowych wiórów, mchu i włosów, lecz zarzucił ten kierunek na rzecz badania kuloodpornych właściwości jedwabiu. W 1897 r. Żegleń opracował i opatentował dwa rodzaje kuloodpornej tkaniny. Jeden miał chronić przed postrzałem z broni krótkiej, a drugi z karabinu. Oba warianty składały się z wielu warstw gęsto tkanego jedwabiu, lnianego płótna, sierści zwierzęcej oraz prasowanego filcu. Całość była impregnowana autorską
Histmag - Znalezisko - Polski zakonnik stworzył kuloodporny materiał (https://wykop.p...

źródło: kzeglen1

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElGecko
ElGecko 30.05.2026, 09:58:23 via Android
  • 1
Podoba mi się zdjęcie tego bezpiecznego testu kuloodporności materiału.
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko 24.05.2026, 08:55:04
  • 23
Makaron z sosem pomidorowym
#gotujzwykopem

ElGecko - Makaron z sosem pomidorowym
#gotujzwykopem 
SPOILER

źródło: Polish_20260524_105317796

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElGecko
ElGecko
Autor
27.05.2026, 13:20:07 via Android
  • 3
@adrimerie: Pierwsza zasada ekskluzywnego podania - położyć wszystko jedno na drugim i posypać liśćmi. Należy się 135 zł.
  • Odpowiedz

2534

Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD

Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD

Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za subskrypcje xD

Novameh
z
wykop.pl
dodany: 26.05.2026, 16:10:31
  • 211
  • #
    canalplus
  • #
    canalplusonline
  • #
    canalpluspl
  • #
    afera
ElGecko
ElGecko 26.05.2026, 16:40:08 via Wykop
  • 1313
Może i zapłaciłeś, ale wykazałeś zbyt małą inicjatywę w tej relacji.

  • 14
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ElGecko
ElGecko 27.05.2026, 09:13:13 via Android
  • 3
@laiklaicki: A ja to nie wiem w sumie, bo w ogóle nie mam żadnych subskrypcji. :D Pewnie dobrze, bo przez mój ascetyczny styl bycia też by mnie odcięli. XD

Cóż, za dawnych czasów normalnie w telewizji leciały fajne filmy i ciekawe programy. Niestety mamy to już za sobą i teraz streamingi próbują tak ułożyć swój repertuar, żeby trzeba było ich wykupić jak najwięcej. Mam nadzieję, że autorowi uda się z
ElGecko
ElGecko 27.05.2026, 09:13:53 via Android
  • 0
@Professor_Of_Logic: xD
ElGecko
ElGecko 27.05.2026, 13:16:25 via Android
  • 1
@bartqui: Cieszył, ale niewystarczająco. :D
ElGecko
ElGecko 27.05.2026, 13:18:17 via Android
  • 1
@CezaryAtp: Nie spodziewali się, że ojciec będzie taki wytrwały. :D Morał z tego taki, że jak się wykaże odpowiednią inicjatywę, to oni płacą tobie. :D

374

Koszyk podstawowych produktów dla jednej osoby przekroczył już 770 zł

Koszyk podstawowych produktów dla jednej osoby przekroczył już 770 zł

W kwietniu miesięczny koszyk zakupowy dla jednej osoby kosztował już 770,17 zł. To o 7,09 zł więcej niż w marcu i aż o ponad 36 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z raportu Indeks Miesięcznych Zakupów przygotowanego przez UCE Research i Uniwersytety WSB Merito,

Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 26.05.2026, 07:24:39
  • 95
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    singiel
  • #
    zakupy
ElGecko
ElGecko 26.05.2026, 15:10:31 via Wykop
  • -13
Nie wiem, co to za wyliczenia. Ciężko mi sobie to wyobrazić. Ja wydaję w sumie na dwie dorosłe osoby na jedzenie łącznie 350-500 zł miesięcznie robiąc obiady "na bogato". Pewnie sekret tkwi w tym, że nie pijemy alkoholu, nie palimy, nie jemy słodyczy i odżywiamy się wegańsko/wegetariańsko. Syf jest drogi, a-----l czy p-------y są drogie. Wystarczy to odpuścić i nagle nie jest tak źle. Wiele rzeczy suchych/sypkich można kupić w dużych opakowaniach
  • 16
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ElGecko
ElGecko 26.05.2026, 15:22:37 via Wykop
  • 2
@LeastWantd80: Obiady, które są bogate we wszystkie potrzebne składki, zapychają na długo i są smaczne.
ElGecko
ElGecko 26.05.2026, 15:26:20 via Wykop
  • -2
Te minusy to pewnie za "zakazane" słowa na "w".
ElGecko
ElGecko 26.05.2026, 15:27:43 via Wykop
  • -1
@Qullion: To rzeczywiście bardzo dużo. :O
ElGecko
ElGecko 26.05.2026, 15:41:40 via Wykop
  • 1
@Qullion: Tak, jak pisałam wyżej - pewnych rzeczy nie kupujemy. Ja mam odwrotnie, ciężko mi sobie wyobrazić tak wysokie kwoty. Przykładowo, jak gotuję gar chilli, to starcza spokojnie na 3-4 dni, a robię je z suchej fasolki czerwonej, zielonej i czarnej soczewicy, więc wychodzi bardzo tanio. To jest chyba najtańszy obiad. Musiałabym policzyć, ale pewnie dosłownie 3-5 zł za porcję. Podobnie z makaronami chińskimi, zupami, curry. Jemy głównie warzywa, kasze,
ElGecko
ElGecko 26.05.2026, 15:43:21 via Wykop
  • 2
@gosvami: Tyle kosztują warzywa. xD Niestety w artykule nie ma przeliczenia na dietę czokoszkową, a szkoda, bo to byłby najlepszy wskaźnik.
ElGecko
ElGecko 26.05.2026, 17:24:46 via Android
  • 3
@Reiter1906: Ostatnio zaczynam się dzielić właśnie przepisami na Wykopie. Składniki na chilli mam i gdy przejem zupę i pudding chia, to pewnie chilli będzie kolejne na liście. ;) Makaron chiński to nie gotowy produkt, a przepis. Wrzucałam też już ze dwa. Nie kupuję gotowych produktów.
ElGecko
ElGecko 26.05.2026, 17:30:02 via Android
  • 2
@Reiter1906: (。◕‿‿◕。)
ElGecko
ElGecko 26.05.2026, 20:27:58 via Android
  • 2
@karpacci-k: Ciekawe, jak inaczej wymienić produkty, których się nie kupuje, poirytowany kolego. ;)
ElGecko
ElGecko 26.05.2026, 12:29:21
  • 13
Pudding chia
#gotujzwykopem

Jedno z prostszych śniadań/deserów do zrobienia. Po Internecie krążą różne wersje tego, jakie powinny być proporcje składników, więc wrzucam takie, przy których mi wychodzi najlepszy.

Wystarczy zmieszać szklankę nasion chia, 2 łyżki cukru, 1 szklankę jogurtu kokosowego, 3 szklanki mleka (ja używam owsianego) i odrobinę wanilii. Przez noc samo się robi, a wychodzi z tego 8-10 porcji (jak się ma grube wnętrze, to mniej (╥﹏╥))
ElGecko - Pudding chia
#gotujzwykopem 

Jedno z prostszych śniadań/deserów do zrobien...

źródło: unnamed (1)

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElGecko
ElGecko
Autor
26.05.2026, 13:03:51 via Android
  • 3
@moja-walka: Hm, a w sumie to nie wiem jak z wchłanianiem, bo nie jestem dietetykiem. Widziałam, że niektórzy robią z dodatkiem chia smoothie i to blendują prawie na gładką masę, więc na pewno się da. Jogurt kokosowy mi najbardziej podchodzi smakowo i na samym mleku pudding wychodził mi za rzadki.

Trzymam to w jednej wielkiej misce po prostu i nakładam codziennie porcję. ;)
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
26.05.2026, 13:07:31 via Android
  • 2
Zobaczę, jak z innymi jogurtami to wychodzi i dam znać. ;)
  • Odpowiedz
PodniebnyMurzyn
PodniebnyMurzyn
26.05.2026, 07:00:08
  • 607
Maj to najlepszy miesiąc, wszystko kwitnie, jest zielono, super pogoda, jeszcze nie ma takiego skwaru co sprawia, ze sie odechciewa żyć. Nawet z tym nie handlujcie.

Szkoda ze juz się konczy.
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElGecko
ElGecko 26.05.2026, 12:35:07 via Wykop
  • 3
@PodniebnyMurzyn: To już praktycznie nieaktualne informacje, kolego. Teraz są dwie pory roku na zmianę - siarczysta zima bez śniegu, która pojawia się z dnia na dzień, żeby zabić wszystkie rośliny na twoim balkonie/w ogródku i wyprzedzić okres grzewczy, a potem skwar bez powiewu wiatru w królestwie betonu. :D
Ale to prawda, że jak już się w końcu pojawia słońce w tej szarości, to od razu jakoś tak lepiej i się
  • Odpowiedz
tyrytyty
tyrytyty
25.05.2026, 20:32:05
  • 242
tę stronę p----------o, połowa wpisów wieczorami w tygodniu to jest komentowanie jakich gownoprogramów w tv. Ta się j---e z tym a ta z tamtym, wow wow. Ile można czarnolistować ten syf

Jak miałem 16 lat to zastanawialiśmy się kto to ogląda i mieliśmy bekę z boomerów. Teraz wy, k---a, mirki j----e tymi boomerami sami zostaliście. Jesteście jak te rurkowce co chcą na dnie Rowu Mariańskiego tylko żreć i żyć.

ha tfu
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElGecko
ElGecko 26.05.2026, 05:37:32 via Android
  • 7
@tyrytyty: Mam podobne przemyślenia. Gdy pojawia się nowy program, cały Wykop jest tym zawalony. Jak na dłoni widać, że ludzie podążają ślepo za modą. Wszystkie te "Rolnik szuka żony", "Love is blind" czy jakiś "komis" mam powrzucane na czarną listę, ale telewizja produkuje tego tyle, że obawiam się, że miejsce na liście szybko się skończy. Jak sprawdzam w Internecie, co to w ogóle jest, to przeraża mnie, że młodzi ludzie
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko 25.05.2026, 10:17:37
  • 21
Szybki makaron z resztek z lodówki
#gotujzwykopem

1. Smażysz na patelni na mocnym ogniu różne warzywa (np. marchew, kapusta, czosnek, cebula, papryka, imbir, brokuł, fasolka szparagowa, brokuła czy fasolkę można wcześniej sparzyć albo podgotować, wody możesz potem użyć ponownie do makaronu). Możesz dorzucić grzyby, np. suszone mun, tylko wcześniej zalej je wrzątkiem i niech nasiąkną/zmiękną. Wersja najtańsza: kapusta, marchew, cebula, czosnek na zwykłym oleju. Wersja na bogato: olej sezamowy. Czosnek czy imbir
ElGecko - Szybki makaron z resztek z lodówki
#gotujzwykopem

1. Smażysz na patelni na...

źródło: unnamed

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElGecko
ElGecko
Autor
25.05.2026, 11:30:54 via Wykop
  • 3
@haabero: Tak, ale w większości przypadków nie jest to nawet konieczne. :) Szczególnie, gdy potem dodaje się ocet.
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
25.05.2026, 11:43:04 via Wykop
  • 2
@haabero: Masz rację :)
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
25.05.2026, 16:37:23 via Wykop
  • 1
@zeta_puppis: Dziękuję <3 Nie jestem kucharzem, ale zapraszam zawsze po inspiracje. ;)
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko 23.05.2026, 09:55:31
  • 32
Makaron z brokułem, edamame, wędzonym tofu i wędzoną papryką
#gotujzwykopem

ElGecko - Makaron z brokułem, edamame, wędzonym tofu i wędzoną papryką
#gotujzwykopem...

źródło: 3ae619ba-995d-4d96-a85d-2f0625e925ff

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElGecko
ElGecko
Autor
23.05.2026, 09:56:10 via Wykop
  • 11
@ElGecko: Nie umiem robić zdjęć, ale to tahini, przysięgam.
ElGecko - @ElGecko: Nie umiem robić zdjęć, ale to tahini, przysięgam.

źródło: dafa4907-9883-4368-aac4-418b69c71ff0

Pobierz
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
23.05.2026, 11:44:25 via Wykop
  • 3
@ebanega: Coś pomiędzy zwykłą czerwoną/białą fasolką a groszkiem. Szczerze mówiąc - jak jest świeża fasolka szparagowa albo groch cukrowy w sklepie w sensownej cenie, to wybieram je. Jak nie ma, to biorę edamame, bo sprzedają w puszce.
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
23.05.2026, 14:25:18 via Wykop
  • 1
@Wiktor1975: Niestety :( Dlatego zwykle kupuję tańsze zamienniki, ale od czasu do czasu można się porwać.
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
24.05.2026, 09:10:07 via Android
  • 1
@zeta_puppis: Wraz ze smażeniem składników na patelni dodaję odrobinę pasty chilli, czosnku, trochę tahini, a gdy już dodam makaron, zalewam go zaprawą z sosu sojowego i cukru w stosunku 3:1. Ilość zaprawy dostosowuje do tego, ile makaronu zużywam.
  • Odpowiedz

473

Nie dziw się, że przegrywasz w sądzie, mimo że masz rację. To normalne

Nie dziw się, że przegrywasz w sądzie, mimo że masz rację. To normalne

Przyda się niektórym odświerzyć informacje dlaczego nie wszystkie wyroki są po myśli wykopu lub dowolnej innej bańki.

Miszel616
z
bezprawnik.pl
dodany: 21.05.2026, 10:35:03
  • 149
  • #
    sadowehistorie
  • #
    prawo
  • #
    ciekawostki
ElGecko
ElGecko 22.05.2026, 06:22:38 via Wykop
  • 1
@paliwoda: Znacznie gorszy błąd jest w opisie znaleziska. :D
ElGecko
ElGecko 20.05.2026, 08:57:12
  • 35
#weganizm #gotujzwykopem #codziennyweganizm
ElGecko - #weganizm #gotujzwykopem #codziennyweganizm

źródło: Polish_20260520_105424394

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ElGecko
ElGecko
Autor
20.05.2026, 08:58:05 via Android
  • 12
Wczoraj bardziej na bogato, ale dodatki zasłoniły makaron. XD
ElGecko - Wczoraj bardziej na bogato, ale dodatki zasłoniły makaron. XD

źródło: Polish_20260520_103058546

Pobierz
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
20.05.2026, 09:00:01 via Android
  • 3
@Dezodorant93: Za żadną. :) Stać mnie na życie. ;) Myślisz, że jako dziecko nie byłam zmuszana do jedzenia go?
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
20.05.2026, 09:06:43 via Android
  • 4
@Dezodorant93: Nie wchodzę. Dlaczego bym miała? XD Na samą myśl robi mi sie niedobrze. Czemu tak cię oburza zdjęcie zupy? XD
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
20.05.2026, 09:10:06 via Android
  • 2
@Dezodorant93: No to chyba... <wyciaga rękę, żeby przybić piątkę>
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
20.05.2026, 09:15:01 via Wykop
  • 1
Dziękuję, dziękuję ʕ•ᴥ•ʔ
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
20.05.2026, 11:03:08 via Wykop
  • 3
Co się tutaj dzieje pod zdjęciem zupy? xD Może dam wam prosty przepis na boczniaki i wszystkim się poprawi nastrój? :D
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
20.05.2026, 11:04:07 via Wykop
  • 1
@cocklush69: Dziękuję <3 I zapycha na wiele godzin, bo to orzechowy ramen :)
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
20.05.2026, 11:17:23 via Wykop
  • 4
@Diabolos: Więcej kalorii tak się spala i bilans wychodzi prawie na 0. Dobre na redukcję.
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
20.05.2026, 13:13:10 via Wykop
  • 4
@Adonix: Ciężko mi sklecić konkretny przepis z objętościami, bo wymyślam to na bieżąco. To miała być zupa na szybko i wygląda mniej więcej tak:

Makaron: ciemny, Soba Noodles z gryką (House of Asia) - kupuję w Kaufland

Zupa (jakieś 8-10 porcji): W garnku na oleju roślinnym (najlepiej na sezamowym, ale wiadomo - drogi, więc często odpuszczam) smażę papryczki, drobno pokrojoną cebulę. Dodaję do tego czosnek i imbir (po około łyżce, mogą być
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
20.05.2026, 14:29:21 via Wykop
  • 1
@moja-walka: Doświadczenie pomaga. :D Na jednym palniku zupa, na drugim makaron do ramenu (który gotuje się 4 minuty), na trzecim ewentualnie grzyby. Niektóre makarony azjatyckie nie wymagają nawet gotowania, a jedynie namoczenia albo są sprzedawane już w wodzie, więc to znowu jakaś oszczędność czasu.
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
20.05.2026, 14:34:24 via Wykop
  • 1
@moja-walka: I, gdy ma się mało czasu, można czosnku czy imbiru użyć w formie pasty. Szczególnie w zupach i sosach ma taka forma przewagę, bo nie trzeba blendować potem.
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
20.05.2026, 17:25:56 via Wykop
  • 4
@moja-walka: Nie jestem ekspertem, ale co mogę doradzić, żeby niektóre rzeczy przyspieszyć, to na pewno:
1. zagęszczanie sosów mlekiem kokosowym, tahini, masłem orzechowym - robią się błyskawicznie, nie trzeba odparowywać;
2. korzystanie z past: chilli, curry (zielone, żółte, czerwone), czosnek, imbir zamiast krojenia;
3. gotowanie na kilka dni i w zależności od liczby osób - mrożenie (np. w tackach na bardzo duże kostki lodu), bo jednak gdy się mieszka samemu albo w dwie
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
20.05.2026, 17:27:01 via Wykop
  • 2
@moja-walka: Jeszcze jak lubisz słodkie śniadania to polecam pudding z chia (można zrobić na kilka dni, a to tylko zmieszanie składników i odstawienie do lodówki: kubek chia, kubek jogurtu kokosowego, 3 kubki dowolnego mleka, 2-3 łyżki curku i wanilia i masz z 6 porcji, a położyć na to można wszystko: dżem, owoce, czekoladę itd.).
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
20.05.2026, 19:43:16 via Wykop
  • 2
@moja-walka: Ja kupuję te pasty w Kauflandzie, bo tam mam najbliżej, ale myślę, że w Auchan czy Carrefour też powinny być. :) Czasem pasta curry jest w Biedrze, ale w małej saszetce. Mleko kokosowe to praktycznie całe schodzi np. do jakiegoś sosu indyjskiego i do niektórych zup czy makaronów. :) Tak, jak pisałam wyżej, śmiało możesz pisać, to postaram się coś doradzić. :) Ja chętnie przepis na klopsy przygarnę.
  • Odpowiedz
ElGecko
ElGecko
Autor
21.05.2026, 12:53:52 via Wykop
  • 2
@moja-walka: Dzięki za przepis! One są na tym takim dziale egzotycznym, ale nie w lodówkach. Stoją na zwykłym regale. Tam są też np. makarony chińskie, ryże do sushi, mleka kokosowe, nori itp.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 11
  • Strona 1 z 11
  • >
  • Fake it till you make it...
  • Katowice

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 26.01.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 13.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 28.02.2024

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking