Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko204
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Commodore_64

Commodore_64

Dołączył 6 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3727
  • Znaleziska 1517
  • Mikroblog 2210
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 25

482

Pułapka bycia dobrym w pracy: dlaczego awans omija najlepszych pracowników

Pułapka bycia dobrym w pracy: dlaczego awans omija najlepszych pracowników

Najlepsi pracownicy często nie awansują, bo są zbyt cenni na swoim stanowisku. Firmy wolą ich zatrzymać tam, gdzie przynoszą największą wartość.

matixrr
z
youtube.com
dodany: 23.03.2026, 21:22:25
  • 137
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    kolchoz
  • #
    programista15k
  • #
    januszex
Commodore_64
Commodore_64 24.03.2026, 13:30:46 via Android
  • 23
Kolejny rozdział: jak tylko podupadniesz na zdrowiu, popełnisz spory błąd lub spadnie wydajność jesteś pierwszy do odstrzału. Dlatego.. wręcz sabotuję swoją pracę żeby nie z---------ć za szybko. Niestety, większość teamu z managerem to Pajeety i nawet pracując wolniej jestem efektywniejszy. Awansu oczywiście nie ma i nie będzie, bo trzeba rozdać nagrody swoim przydupasom (mam zasadę - nigdy nie wchodzę w dupę nikomu), którzy czasem nie mają pojęcia co robią. Jestem tylko dla
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

565

Trzeci tydzień bez mobilnego internetu w Moskwie zmienia życie milionów mieszkań

Trzeci tydzień bez mobilnego internetu w Moskwie zmienia życie milionów mieszkań

Trzeci tydzień bez mobilnego internetu w Moskwie zmienia życie milionów mieszkańców. Nie działają komunikatory, mapy ani w ogole internet. Jesteśmy bezradni.

Magnorium
z
onet.pl
dodany: 22.03.2026, 21:32:31
  • 103
  • #
    internet
  • #
    putin
  • #
    wojna
  • #
    telegram
  • #
    rosja
Commodore_64
Commodore_64 23.03.2026, 08:44:44 via Android
  • 6
@Tetsuya: to raczej okazja do cichego i silowego rozliczenia kilku tematów i... testy dla nich czy i jak da sie funkcjonowac bez mobilnej sieci. Patrza, sprawdzaja, testuja i wyciagaja wnioski ile spoleczenstwo i panstwo wytrzyma.
Ciasto_z_Truskawkami
Ciasto_z_Truskawkami
21.03.2026, 12:18:38
  • 4
Moje ulubione przed i po modernizacji…. (W kom wklejam zdjęcie po)

Wąwóz prowadzący do Kobiernik. Jest to mały i niezbyt długi wąwóz. Rozpoczyna się od drogi tzw. Wodonicy, która również jest wąwozem i biegnie od wsi Andruszkowice do ulicy paryzantów.

#betonoza #zalesie #polskiedrogi #patologiazewsi
CiastozTruskawkami - Moje ulubione przed i po modernizacji…. (W kom wklejam zdjęcie p...

źródło: IMG_1275

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 22.03.2026, 08:38:55 via Android
  • 0
@Ciasto_z_Truskawkami: jakis Szwagrex za jakis czas znow bedzie mial zajecie jak ziemia sie osunie.
  • Odpowiedz
sprynek
sprynek
21.03.2026, 12:28:20
  • 1122
Gość wrzucił
Na Facebooku posta że bus zastawił cały chodnik, a w komentarzach jadą po nim od k o n f i d e n t o w i spoleczniakow XD ahh ta polska mentalność #samochodoza #konfitura #samochody
sprynek - Gość wrzucił
Na Facebooku posta że bus zastawił cały chodnik, a w komentarz...

źródło: IMG_6149

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 21.03.2026, 19:34:05 via Wykop
  • 3
jadą po nim od k o n f i d e n t o w i spoleczniakow XD


@sprynek: za każdym j-----m razem kiedy ktoś wrzuca chamstwo, debilizm na drodze albo parkowanie. N---------ć pałami to za mało. XD
  • Odpowiedz

1462

JD Vance cieszy się, że sojusznicy cierpią bardziej niż USA przez ceny benzyny

JD Vance powiedział, że Amerykanie powinni pocieszać się faktem, że sojusznicy "cierpią bardziej niż my" z powodu rosnących cen gazu i ropy.

Selina_
z
thelondoneconomic.com
dodany: 20.03.2026, 20:46:33
  • 161
  • #
    usa
  • #
    trump
  • #
    nato
  • #
    polska
  • #
    iran
  • #
    polityka
Commodore_64
Commodore_64 21.03.2026, 07:07:02 via Android
  • 12
Rządy tych p----------h kretynów mogą pograżyc światową gospodarkę bardziej niż zamieszanie w trakcie Covidu. Niekompetencja, populizm, agresja i buta w------a poza skalę.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xiv7
xiv7
19.03.2026, 21:15:29
  • 136
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 20.03.2026, 05:17:19 via Android
  • 0
@xiv7: chlop się zachowuje jak pijany wujek na weselu. To j----e rednecki wybraly...
  • Odpowiedz

38

GNOME 50 porzuca X11 koniec 30-letniej ery na Linuksie

GNOME 50 porzuca X11 koniec 30-letniej ery na Linuksie

GNOME 50 całkowicie usuwa sesję X11 środowisko staje się ekskluzywnie Wayland-owe. To historyczny moment dla Linuksa. Ubuntu 26.04 LTS przyjmie GNOME 50 jako domyślny pulpit dla milionów użytkowników.

real_scoria
z
theregister.com
dodany: 19.03.2026, 18:01:49
  • 42
  • #
    linux
  • #
    opensource
  • #
    gnome
  • #
    wayland
  • #
    technologia
  • #
    programowanie
Commodore_64
Commodore_64 19.03.2026, 18:36:25 via Android
  • 2
@T_S_: co jest zlego w systemd?
Commodore_64
Commodore_64 19.03.2026, 18:42:33 via Android
  • 2
@Rustyyyy: dziekuje za wyjasnienia.

366

Backup Myrient ukończony w 100%. Az 385 TB zweryfikowanych ROM-ów!

Backup Myrient ukończony w 100%. Az 385 TB zweryfikowanych ROM-ów!

ROMy i ISO przejddą w model torrentowy po zamknięciu serwisu. Bez reklam, bez konta, bez limitów. Ponad 390 TB plików, uporządkowanych według standardów No-Intro i Redump, trafiło w ręce każdego, kto chciał zachować stary sprzęt lub po prostu zagrać w coś, czego już nie można kupić.

serotoninybrak
z
pajakowo.blogspot.com
dodany: 18.03.2026, 15:56:59
  • 88
  • #
    piratujo
  • #
    archiwizacja
  • #
    gry
  • #
    torrent
  • #
    torrenty
Commodore_64
Commodore_64 19.03.2026, 06:43:03 via Android
  • 2
@wkplogin: istniały i istnieć będą, ale nie były przyjemne w nawigacji, szybkie i ze w 100% zgodnymi sumami kontrolnymi dumpów. A jak jakieś korpo tupnęło nóżką to część romów/obrazów znikała. Myrient był lepszy, ale IMO zamiast skupić się na hostowaniu arcade, redump i no-intro dołożył backup kolekcji z archive.org. To tylko generowało niepotrzebny ruch.

59

Zmasowany atak na Moskwę. Potężne uderzenie dronów

Zmasowany atak na Moskwę. Potężne uderzenie dronów

Mer Moskwy twierdzi, że rosyjska obrona powietrzna zestrzeliła jednego dnia 67 ukraińskich dronów lecących w kierunku stolicy Rosji. Według Siergieja Sobianina w ciągu dwóch dni strącono łącznie około 250 ukraińskich dronów zbliżających się do Moskwy - podaje Reuters.

KapitanTorpedal
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 18.03.2026, 03:21:47
  • 7
  • #
    europa
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    wydarzenia
  • #
    drony
Commodore_64
Commodore_64 18.03.2026, 18:28:40 via Android
  • 0
@Eponhall: a wystarczylo nie napadac na sasiada... XD

388

Rosja 12 lat temu nielegalnie anektowała Krym. Ukraina: nigdy tego nie uznamy

Rosja 12 lat temu nielegalnie anektowała Krym. Ukraina: nigdy tego nie uznamy

Półwysep Krymski, od 1991 roku wchodzący w skład niepodległej Ukrainy, 12 lat temu został anektowany przez Rosję w wynik

darino
z
pap.pl
dodany: 18.03.2026, 09:24:53
  • 111
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wojnanaukrainie
Commodore_64
Commodore_64 18.03.2026, 15:26:54 via Wykop
  • -6
@relike: da tawariszcz, da. "to nie nasza wojna", "Ukry tylko DEJ DEJ" itp itd. XD
nic_nie_wiem
nic_nie_wiem
18.03.2026, 11:43:54
  • 0
#losoweciekawostki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 18.03.2026, 12:40:30 via Android
  • 0
@nic_nie_wiem: #losoweciekawostki
  • Odpowiedz

389

Valve nie może znaleźć RAM do Steam Machine i prosi o pomoc

Valve nie może znaleźć RAM do Steam Machine i prosi o pomoc

Valve błaga o RAM, producenci konsol podnoszą ceny. Kryzys komponentów trwa w najlepsze.

ochucki
z
ithardware.pl
dodany: 15.03.2026, 10:43:42
  • 209
  • #
    steammachine
  • #
    gry
  • #
    komputery
  • #
    valve
  • #
    technologia
Commodore_64
Commodore_64 15.03.2026, 17:26:52 via Wykop
  • 13
czy potrzebujemy kolejnego komputera, skoro komputer mamy w kieszeni?


@fervi: IMO potrzebujemy, bo ten komputer w kieszeni ma z góry określony i bardzo okrojony dla usera OS.

513

Niespodziewana decyzja Waszyngtonu. Rosyjska ropa znów popłynie na rynki

USA wprowadziły czasowe zwolnienie z sankcji na rosyjską ropę. Na rynek może trafić 100 mln baryłek surowca. Decyzja ma

PIAN--A_A--KTYWNA
z
superbiz.se.pl
dodany: 13.03.2026, 07:48:38
  • 131
  • #
    rosja
  • #
    usa
Commodore_64
Commodore_64 13.03.2026, 17:11:44 via Wykop
  • 2
Brawo, k---a, brawo... a była taka szansa w---------ć gonga na ryj ruskim bez żadnego strzelania, ze długo by nie wstali.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lunaexoriens
lunaexoriens
13.03.2026, 11:21:52
  • 362
Męska zawiść to straszna rzecz, ale to pomijam. Ten "szczypior" to najbardziej estetyczna sylwetka i wątpię, aby "byle który k--s" miał z 12% bodyfat. No ale to polska szkoła fitnesu: nie ważne, że gruby jak świniak, ważne żeby była siła xD
#silownia
lunaexoriens - Męska zawiść to straszna rzecz, ale to pomijam. Ten "szczypior" to naj...

źródło: image

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 13.03.2026, 17:09:27 via Wykop
  • 0
@lunaexoriens: 1. Zajebista sylwetka marzenie, 2. Internetowe Janusze zatrzymały się w latach 00 i myślą, że "wysportowana sylwetka" to spasiony, łysy "silnoręki". XD

BTW. IMO pewnie wjechała jakaś "pomoc", ale przez prawidłowej suplementacji, opiece lekarskiej, diecie i stylowi życia sylwetka wygląda na zdjęciach tak dobrze. Ludzie są debilami i myślą, że wystarczy ładować teścia i trochę podziwiać sztangę żeby wyglądać jak kulturysta, a co dopiero jak taki "każual". Prawda jest
  • Odpowiedz

811

W USA znowu nie pomyśleli

W USA znowu nie pomyśleli

Współpracownicy Trumpa przyznali w Kongresie, że nie przewidzieli blokady cieśniny Ormuz przez Iran. Poleganie prezydenta na wąskim gronie doradców sprawiło, że zignorowano ostrzeżenia ekspertów o skutkach gospodarczych irańskiej odpowiedzi na ataki USA i Izraela.

matixrr
z
gazetaprawna.pl
dodany: 13.03.2026, 08:56:31
  • 155
  • #
    iran
  • #
    usa
  • #
    wojna
  • #
    ropa
  • #
    trump
  • #
    polityka
Commodore_64
Commodore_64 13.03.2026, 13:30:01 via Android
  • -1
@DEVILLIVED: to akurat fejk. Jednak fejkiem nie jest ropa z Wenezueli, którą stany będą sprzedawać po "cenach rynkowych". I znów miliarderzy i potężni politycy (lub co gorsza jedno i drugie w jednej osobie) grają nami jak pionkami w Monopoly.
Commodore_64
Commodore_64 13.03.2026, 15:06:20 via Android
  • 2
@BlogoslawionyTwarozyc: dobrze wiedzieć. Myślałem, że zablokowali Zatokę Perską z powodu zysków z wenezuelskiej ropy.
51431e5c08c95238
51431e5c08c95238
51431e5c08c95238
12.03.2026, 16:37:04
  • 181
Na koncie białego domu mają niezłą bekę z zabijania ludzi traktują to jak grę komputerową ¯\(ツ)/¯
#usa #iran #izrael
51431e5c08c95238 - Na koncie białego domu mają niezłą bekę z zabijania ludzi traktują...
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 12.03.2026, 20:22:11 via Wykop
  • 3
@51431e5c08c95238: yyyy to nie fejk? To opublikował oficjalny profil Białego Domu, który jest prowadzony przez ekipę Trumpa będącą w Waszyngtonie? Trudno uwierzyć, że to prawdziwe, oficjalne konto...
  • Odpowiedz

4144

"Nie doprowadzilem do tej tragedii" Majtczak

"Nie doprowadzilem do tej tragedii" Majtczak

A to ok. Sprawa zamknieta, mozna sie rozejsc!! Ha tfu!

KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota
z
tvn24.pl
dodany: 12.03.2026, 10:21:39
  • 338
  • #
    majtczak
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    patologiazewsi
  • #
    polska
Commodore_64
Commodore_64 12.03.2026, 11:55:47 via Android
  • 35
Nie ma szans na resocjalizację... IMO nie powinien wyjść do końca życia z pudła.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

GrzegorzPorada
GrzegorzPorada
09.03.2026, 14:07:57
  • 1459
Czasami mi się wydaje (i pewnie mam rację) że jakbym nie czytał absolutnie żadnych informacji z kraju i ze świata to moje życie stałoby się lepsze. Nie mam absolutnie żadnego wpływu na to co się dzieje w moim powiecie a co dopiero na wydarzenia światowe. Po co więc karmię się złymi informacjami które mnie nie dotyczą zamiast zająć się swoją rodziną i cieszyć się zyciem? #problemypierwszegoswiata #kiciochpyta #
GrzegorzPorada - Czasami mi się wydaje (i pewnie mam rację) że jakbym nie czytał abso...

źródło: comment_1637802836S4gA9lmhWq6n8a407o65dG

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 09.03.2026, 21:35:13 via Android
  • 1
@GrzegorzPorada: ale piękne zdjęcie. Nic tylko spakować koc, jedzenie i pojechać na piknik rowerami. (。◕‿‿◕。)
  • Odpowiedz
dqdq1
dqdq1
09.03.2026, 20:15:02
  • 13
Takie tam zabawy na archaicznym silniku #doom

dorobiłem trochę detali, jest pseudokolorowe światło które odbija się w filarach (tak jakby odbija) , ogarniam "trójwymiarową" rurę. W tym miejscu na mapie będzie trochę bardziej industrialnie.

#retrogaming #tworczoscwlasna #gamedev
dqdq1 - Takie tam zabawy na archaicznym silniku #doom

dorobiłem trochę detali, jest ...

źródło: ezgif-6b8e2e9ba0d57ddf

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 09.03.2026, 21:29:45 via Android
  • 1
@dqdq1: to nie render GZDoom? On jest chyba bardziej rozbudowany wzgledem np. Chocolate albo innego vanilla source porta.
  • Odpowiedz

749

Powstaje nowy europejski pakiet biurowy typu open source

Powstaje nowy europejski pakiet biurowy typu open source

Office.eu to europejski pakiet biurowy typu open source, zaprojektowany jako oparta na chmurze alternatywa dla Microsoft 365 i Google Workspace. Obsługiwany w całości w UE na lokalnej infrastrukturze, ma na celu zmniejszenie zależności od amerykańskich usług w chmurze.

matixrr
z
office.eu
dodany: 07.03.2026, 17:25:58
  • 192
  • #
    office365
  • #
    office
  • #
    microsoft
  • #
    google
  • #
    excel
  • #
    informatyka
Commodore_64
Commodore_64 07.03.2026, 18:52:13 via Android
  • 17
Taki pakiet niestety, ale powinien powstawać w partnerstwie publiczno-prywqtnym z Unią. Zapewniałoby to dlugie finansowanie, wsparcie i jakąś certyfikację. IMO bez tak potężnego i wplywowego "mecenasa" Office zawsze bedzie wygrywal. Oczywiscie, zsaje sobie sprawe jak wielkie to pole do naduzyc i wyciagania unijnej kasy, ale moze udaloby sie wypracowac sensowny system...
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Commodore_64
Commodore_64 09.03.2026, 09:20:24 via Android
  • 0
@vojtas123: na razie to laduje na serwerach MS. Zachowanie Pomaranczowej Malpy pokazuje, ze ktoregos dnia moze wycignac nam wtyczke i utnie dostep. Musimy jako UE budowac niezaleznosc, bo czasy globalnego spokoju koncza sie.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 26
  • Strona 4 z 26
  • >
  • Commodore 64, C64, CBM64 – komputer domowy z lat 80. XX wieku firmy Commodore Business Machines (CBM). C64 był dotychczas najlepiej sprzedającym się komputerem w historii informatyki – 17 mln sprzedanych egzemplarzy.

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 21.02.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 19.05.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 27.03.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking