Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć. 2 tygodnie temu wyprowadziła się ode mnie dziewczyna. Stwierdziła, że nie podoba jej się to, że mam problem z alkholem (xDDD) ...
Generalnie to nie jest tak, że ja jestem jakiś nawalony jak menel spod budki, po prostu mam taką pracę, że to normalne że często po pracy piję coś z % Ale do rzeczy
-> mam 28 lat, pracę, mieszkanie na kredyt, samochód (żaden leasing) o wartości ok. 70 tys. zł
-> co miesiąc NADPŁACAM kredyt, zarabiam generalnie około 7-8k na rękę, ale będzie więcej w tym roku
-> nie biorę żadnych narkotyków
-> nie mam żadnych długów, dziwnych znajomych narkotykarzy itp.
-> nie wyglądam jak menel, (codziennie koszula, świeże, czyste ubranie)
-> nie pijam praktycznie piw czy taniego alkoholu, wódka od belvedere w górę, ale najczęściej jakieś whiskey, rum dobrej/ wysokiej jakości
Byłem nawet w stanie wcześniej pokazać mojej dziewczyne ze potrafię przez tydzień nie pić w mieszkaniu i było ok. Ale po prostu jak pisałem, spotkania biznesowe , lunche powodują, że jak inni piją to ja też piję a i rozmowa się lepiej klei.

ostatnio jak z nią rozmawiałem przez telefon, powiedziała że muszę iść na leczenie, bo wg niej to u mnie postępuje i wg niej trwa to około 7 miesięcy ...
Uważam, że naprawdę nie mam problemu ja wiem że to brzmi jakbym miał. Ale serio większe imprezy jednie w weekend ale nie każdy, a po pracy w celu relaksu wjeżdża jakiś drink

Co o tym sądzicie ?

#alkohol #pracbaza #praca #alkoholizm #impreza #burasuka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Czy wg Ciebiee mam problem z alkoholem?

  • nie 27.2% (1064)
  • tak 72.8% (2848)

Oddanych głosów: 3912

  • 108
@mirko_anonim:

ciężko odpowiedzieć jednoznacznie, pokazałeś nam tylko swoją wersję, poproś dziewczyne, żeby przedstawiła swoją wersję i będzie łatwiej jakoś zdecydować/pomóc.

jeśli okaże się, że masz racje i przegina pałe, to może zobaczy to, że może ona trochę przegina, jak wykop zadecyduje, że to Ty przeginasz to będziesz wiedział na czym stoisz
@mirko_anonim: Niestety ale alkoholik niesłusznie kojarzy się z obszczanym menelem , takich juz praktycznie nie ma, teraz alkoholicy bardzo dobrze się ukrywają . Mają swoje biznesy i ogólnie pozornie udane życie z sukcesami a wieczorami bądź na weekend się zajebią do nieprzytomności. Znam kolesia który prowadził wielomilionowy biznes a przed spotkaniem z klientami musiał w swoim GLKa wypić małpkę na stres. Teraz już nie ma biznesu ani rodziny
@mirko_anonim: całe to przydługie przedstawianie swojej sytuacji i próby celowego wypunktowania faktów które miałaby świadczyć o tym, że nie jesteś alkoholikiem, potwierdzają jedynie że jest jakiś problem, więc dziewczę najpewniej ma rację

Edit: dodatkowo ta wzmianka o braku tanich alkoholi dobitnie świadczy o tym że nie wiesz (albo nie chcesz wiedzieć) czym alkoholizm jest, więc pora się doedukować/pogodzić z rzeczywistością
@mirko_anonim: generalnie picie codziennie alko nie jest normalne, ale tutaj ludzie przesadzają i to mocno. Mimo wszystko większy problem ma twoja laska która jest jebnięta albo szuka pretekstu żeby się od ciebie zacząć odcinać. Jeżeli to nie zarzutka.

Jeżeli nie masz problemu z alkoholem to odmawiaj na spotkaniach i nie pij przez miesiąc czy trzy i zobacz jak często myślisz o tym żeby się czegoś napić.

Mimo wszystko bez znaczenia co
wiem, że to zarzutka bo absolutnie wszystko w tym opisie to stereotypowe czerwone flagi żeby ładnie zlapalo.
ale czasem naprawdę aż człowieka skręca jak słucha na żywo takich irracjonalnych tłumaczeń alkoholika.
nigdy nie widziałem swojego ojca pijanego, nawet podpitego żeby dało się zauważyć jakąkolwiek zmianę nastroju czy zachowania, a żyje 36 lat. ojciec prawdopodobnie wpadl w nałóg popijajac sobie drinki po pracy, większość mojego życia pracował z domu, ale od ponad dekady
Byłem nawet w stanie wcześniej pokazać mojej dziewczyne ze potrafię przez tydzień nie pić w mieszkaniu


@mirko_anonim: jesteś alkoholikiem, bo normalna osoba nie musi nic nikomu "pokazywać" + nie liczy ile dni jest trzeźwa + w ankiecie specjalnie (nieświadomie) dałeś "nie" jako pierwsze pole do wyboru bo liczysz że ktoś z rozpędu w to kliknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

weekend ale nie każdy, a po pracy w