Wpis z mikrobloga

Dokończenie opisu działań wojennych w południowej Sumszczyżnie w pierwszym miesiącu pełnowymiarowej wojny ukraińsko-rosyjskiej. Tekst przedstawia finałową bitwę - w trwającym ponad miesiącu pojedynku - dwóch jednostek obu armii uznawanych za elitarne, a więc 93 BZ i 4 DPanc. Blog znajduje się na platformie Blogger i nie zawiera reklam ani żadnych dziwnych rzeczy.
Nokaut w drugiej rundzie. Bitwa pod Trościańcem pomiędzy 93 Brygadą Zmechanizowaną a 4 Dywizją Pancerną (13-24 marca 2022 r).
link----------------> https://thorkillblog.blogspot.com/2023/05/nokaut-w-drugiej-rundzie-bitwa-pod.html
Pierwsza cześć opisu znajduje się tutaj:https://thorkillblog.blogspot.com/2023/05/nokdaun-w-pierwszej-rundzie-bitwa.html
#ukraina #rosja #wojna
Thorkill - Dokończenie opisu działań wojennych w południowej Sumszczyżnie w pierwszym...

źródło: 1

Pobierz
  • 34
  • 2
  • 1
  • 1
  • 0
  • 0
@Thorkill: Jeżeli mogę się do czegoś przyczepić to mapy. Zaczynasz tekst wymieniając jakieś linie działań, to powinieneś wrzucić mapę googla z podkreślonymi nazwami. Zdaje sobie sprawę, że po analizie tego wszystkiego i napisaniu tekstu może się to wydawać zbędną pierdołą i nadmiarem pracy ale szybki rzut oka na mapę pomaga w czytaniu, a tak pierwsza miejscowość brak wyniku, druga gdzieś za donieckiem i już odciąga to od tekstu. Taka przynajmniej jedna
  • 5
Jeżeli mogę się do czegoś przyczepić to mapy. Zaczynasz tekst wymieniając jakieś linie działań, to powinieneś wrzucić mapę googla z podkreślonymi nazwami.


@puszkapandory: Zrobiłem taką mapą. Wrzuce ją tutaj nawet do komentarza. Problem w tym że ona tak trochę dupnie wyszła, więc z niej ostatecznie zrezygnowałem. Ludzie dają mi niewiele feedbacku, ale z tego co dostawałem wynikało że sobie sami otwierają google maps. Dlatego daję dużo współrzędnych, żeby każdy mógł je
Thorkill - > Jeżeli mogę się do czegoś przyczepić to mapy. Zaczynasz tekst wymieniają...

źródło: mapa1.1

Pobierz
  • 1
@puszkapandory: Tak jak widzisz. Słabo ta mapa wygląda za daleki zoom i część z nazw tych miejscowości i tak się nie wyświetla. A jak bym zrobił zblizenie to znowu nie mógłbym zrobić zrzutu ekranu bo ten nie obejmowałby całego opisywanego obszaru działań zbrojnych. Czyli należałoby zrobić dwie mapy. No i takie dylematy.
  • 2
Ciekawy tekst pokazujący że już w marcu 2022 decydujące znaczenie i tak miała artyleria oraz wojska pancerno-zmechanizowane, a nie Bayraktary


@Nateusz1: Bayraktary mimo że pomocne to było mocno napompowane przez propagandę ukraińską. Pisałem już przy okazji dyskusji o tych dronach że tam gdzie ten dron niszczył jeden-dwa pojazdy w rosyjskiej kolumnie, tam w ukraińskiej prasie pojawiało się info o 50 -60 zniszczonych pojazdach. Taką "wunderwaffe" z tego drona zrobili. Jeden z
@Thorkill: Odpal ją w Gimpie i dopisz jakąkolwiek czcionką nazwy, których brakuje. Niestety, mapy to i w całych książkach historycznych szwankują, więc tutaj chyba nikt nie powinien się czepiać.
Właśnie odpaliłem google i Browkowe - Hirne dostaje jakieś losowe wyniki. W pierwszym przypadku brak wyniku, w drugim w Etiopi. Niby wiem, że koło Sum muszę szukać, ale właśnie, szukać. Także nawet ta którą wrzuciłeś jest lepsza niż brak, bo od razu
miała artyleria oraz wojska pancerno-zmechanizowane, a nie Bayraktary ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nateusz1: Ale o tym, że koło Sum rosyjskie natarcie zatrzymały wojska pancerno zmechanizowane to mówiono już gdzieś w maju-czerwcu, może wcześniej. Skrzypczak w zasadzie od razu mówił, że to pancerniacy.