Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jest afera.
Znalazłem jednoznaczne dowody na to, że ktoś (nawet na 99% wiem kto) celowo zatruł herbicydami 6 pomników przyrody. Kilkusetletnie lipy.
Dwa lata temu piękne zdrowe drzewa, dziś trupy.
Co z tym zrobić, czy zwykły donos do prokuratury, czy media. Jak to zrobić, żeby nikt nie zamiótł pod dywan?
Nie mogę tego odpuścić.
#afera #przyroda #ekologia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c17b6d29081397a8323334
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 68
@AnonimoweMirkoWyznania: Poinformuj jeszcze Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.
I jeszcze jedno: sprawdź czy Konserwator Zabytków ma kompetencje co do tych drzew. Sam pomnik przyrody nie jest w jego kompetencji, ale skoro piszesz o duchownym, to może drzewa leżą w otoczeniu kościoła wpisanego do rejestru zabytków lub na cmentarzu? Podobnie, jeżeli jest to aleja lipowa wpisane do rejestru czy park. A może to centrum miasta u wpisany jest cały układ urbanistyczne? Sprawdź i
OP: @vadzior:
Jest tak jak piszesz. Kościół zabytkowy, wokół niego stare lipy. Proboszcz wyremontował elewację i pewnie chciał, żeby była widoczna lepiej z okolicy. Drzewa za stare i zbyt cenne, żeby wyciąć, to mentalność prostaka zadziałała. Pycha kroczy przed upadkiem. Chciał się pysznić elewacją, a zamiast tego dojedzie go randomowy wykopek.

Wrzuciłem też info do WIOS i jako bonus do Kurii Biskupiej i Nuncjusza Papieskiego.

Jutro lub w najbliższą środę
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale kościół jest wpisany do rejestru? Jak brzmi treść wpisu? Sam kościół czy z terenem przykościelnym/cmentarza kościelnego w promieniu X metrów? Jest mowa o drzewostanie? Napisz mi chociaż województwo, może mój teren. Znam sporo takich przypadków.
OP: Wołam zainteresowanych w związku aferą z zatruciem pomników przyrody z tego wątka: https://www.wykop.pl/wpis/66455645/anonimowemirkowyznania-mirki-jest-afera-znalazlem-/
@Dante555: @kakagonzalez: @pan_dzik02: @Leosandra: @WojtusKor: @Darek89: @Nagod: @sztefen_muller: @monter_wolter: @Chlebotron: @duzo_kiwi_cieszy_mnie: @CornOfDoom: @roman_erotoman: @cebulaboczek: @d0neo: @Sephria: @FilodendronMonster: @mroznykasztan: @kasiknocheinmal: @hplaserjet4250: @RozowyPaskud: @R0HYPN0L: @Klinton: @Fisherq:

Z lekkim opóźnieniem, ale dowożę, szczegóły w tym wątku:
OP: Wołam zainteresowanych w związku aferą z zatruciem pomników przyrody z tego wątka: https://www.wykop.pl/wpis/66455645/anonimowemirkowyznania-mirki-jest-afera-znalazlem-/
@bitch_you_think_im_playin: @Pafeuuu: @fanti: @dasistfubar: @pablo397: @Sigismund_Dijkstra: @Starr: @Pierdas09: @Mudzin3K: @BananowyJE: @Panska_Skorka: @Wanderlust_01: @perska124: @CyrekLax: @baznairedgar: @Brotherhood_of_Steel: @stsgol: @Prexiax: @Dybtas: @6R33N341: @shavack: @ExpediteLikeRossi: @Kostexxx: @onaj: @Damien_Up:

Z lekkim opóźnieniem, ale dowożę, szczegóły w