Wpis z mikrobloga

Greyskull LP - najlepszy plan FBW dla początkujących

W sam raz na rozpoczęcie przygody z siłownią jak także dla tych nieco bardziej zaawansowanych

Tak jak obiecałem, stworzyłem dla Was PDF z Greyskull LP oraz nagranie na YT. Dodatkowo arkusze excela, gdzie będziecie mogli sami uzupełniać swój plan wedle rozpiski. Nie ukrywam, że trochę się napracowałem.

- Forma pisemna (w środku arkusze excela) - https://docs.google.com/document/d/1hbbJ1mgfxwV9aQ4bVM_W_yTHcuyUToUGQaakXQpIluk/edit?usp=sharing

- Film - https://youtu.be/QsTgjGDwmR8

Oczywiście zachęcam do śledzenia mojego profilu oraz tagów. Zbliża się styczeń więc będzie więcej artykułów dietetycznych. Według mnie plan jest fajną alternatywą dla 5x5 oraz innych rozpisek i mało jest propagowany w PL, dlatego postanowiłem go dokładnie opisać i przedstawić.

Oprócz tego niedługo wersja na 4 dni Greyskull LP dla bardziej zaawansowanych.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie planu to śmiało. Odpowiem

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta #fullborsukworkout
Kasahara - Greyskull LP - najlepszy plan FBW dla początkujących

W sam raz na rozpo...
  • 289
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pyrakus: ABC co 9 dni
@piaskun87: Pozdro :) zawsze można rozbudować :)
@alegoraco:

Wiesz ja mam inną teorię. Nie są przykurczone, bo są niemobilne/nierozciągnięte. A się przykurczają bo są słabe. I robisz sobie błędne koło - rozciągasz lekko osłabiając, te znowu się przykurczają, a później znowu rozciągasz. Ja bym po prostu je przede wszystkim wzmocnił, a nie tylko rozciągał, aby własnie się nie przykurczały. Uderzyć w
  • Odpowiedz
@Kasahara i ja też mam pytanie, może głupie może nie ( ͡º ͜ʖ͡º) w wersji bez miniplates mamy treningi A,B i C. W pierwszym tygodniu robimy w kolejnych dniach trening A, potem B i trzeciego dnia C. Jak to się rozkłada w kolejnym tygodniu?
  • Odpowiedz
@apanKuba:

Robisz po prostu w kółko A/B/C z najmniej 1 dniem przerwym.

Może to być np. poniedziałek/środa/piątek ale równie dobrze możesz mieć wtorek/czwartek/niedziela czy jakakolwiek inna konfiguracja.
  • Odpowiedz
@Kasahara czyli tak. Pierwszy tydzień A-B-C, później drugi tydzień A-B-C, trzeci tydzień A-B-C i tak dalej?
Pierwsze pytanie, jak w FBW 5x5 robię wyciskanie sztangi na płaskiej i operuję 90kg na serię i jak chcę zacząć ćwiczyć nowym planem, to na przykład zwiększę do 95 kg w pierwszej serii, potem w drugiej serii 95 kg, a w serii AMRAP aż do upadku mięśniowego, ale upadek ma być taki, żeby technika była
  • Odpowiedz
@carumus1:

W przypadku planu bez miniplates - tak
AMRAP musi być w najgorszym przypadku 5. Najepiej zacząć plan od ciężaru w którym wyjdzie ponad 10. Zawsze lepiej przy tym planie zacząć z za małym ciężarem niż zza dużym. Plus właśnie tego planu jest taki, ze tak będzie skuteczny z za małym. No ale 20 to trochę za dużo, jednak jeśli by wyszło 12-15 na start to bym się nie przejmował
  • Odpowiedz
@Kasahara: dodane do zakładek, dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
może bym i poszedł na siłkę, ale kumpli do tego tematu brak, a samemu to lipa. Dodatkowo po "treningach" w wieku 17 lat mam chyba r-------e stawy, bo w barkach mi strzela że slychać nawet jak muzyka gra xD
Tak wiem, wymówka zawsze się znajdzie... Może kiedyś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@syn_proboszcza:

AMRAP set robi według mnie swoje. Bierz pod uwagę, ze co trening masz wyciskanie z AMRAP setem + rozgrzewka i trochę się kilogramów objętości nabije. Jeśli zauważysz że za mało wtedy możesz dodać coś dodatkowo w akcesoriach.
  • Odpowiedz
@Kasahara super, dziękuję bardzo za info ( ͡° ͜ʖ ͡°) no to od przyszłego tygodnia lecę nowym planem, a jak nie to dopiero od przyszłego roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kaervek:

Miesiące. Bardzo długo można dokładać. Dodatkowo masz możliwość rozbudowy lub okresowego przejścia na 2x3/1x3+. To jest po prostu inna metoda progresji i można zawsze rozbudować objętość akcesoriami. Lub przesiąść się na plan 4 dniowy (niedługo opublikuje)
  • Odpowiedz