Wpis z mikrobloga

Greyskull LP - najlepszy plan FBW dla początkujących

W sam raz na rozpoczęcie przygody z siłownią jak także dla tych nieco bardziej zaawansowanych

Tak jak obiecałem, stworzyłem dla Was PDF z Greyskull LP oraz nagranie na YT. Dodatkowo arkusze excela, gdzie będziecie mogli sami uzupełniać swój plan wedle rozpiski. Nie ukrywam, że trochę się napracowałem.

- Forma pisemna (w środku arkusze excela) - https://docs.google.com/document/d/1hbbJ1mgfxwV9aQ4bVM_W_yTHcuyUToUGQaakXQpIluk/edit?usp=sharing

- Film - https://youtu.be/QsTgjGDwmR8

Oczywiście zachęcam do śledzenia mojego profilu oraz tagów. Zbliża się styczeń więc będzie więcej artykułów dietetycznych. Według mnie plan jest fajną alternatywą dla 5x5 oraz innych rozpisek i mało jest propagowany w PL, dlatego postanowiłem go dokładnie opisać i przedstawić.

Oprócz tego niedługo wersja na 4 dni Greyskull LP dla bardziej zaawansowanych.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie planu to śmiało. Odpowiem

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta #fullborsukworkout
Kasahara - Greyskull LP - najlepszy plan FBW dla początkujących

W sam raz na rozpo...
  • 288
@Kasahara:
Spoko pdf, dobra robota. Fajne linki w tym temacie.

Apropo microplates - rozumiem, że bez nich nic się nie zmienia się rodzaj progresji (dalej liniowo co sesja) tylko, ze zamiast 1kg/2.5kg jest 2.5kg?
Nie lepiej np. po prostu co drugą sesję wrzucać +2.5kg (w przypadku wyciskań) albo robić z pauzą lub ekstra serie na wyciskaniu na sesji na której teoretycznie byśmy dodawali 1kg? Bo tak to +25kg na klatę dojdziemy
@Kasahara: ja mam tylko pytanie, czy jesli robilem przez ostatnie 3 miesiace FBW sakera, to czy ciągłe życie na fbw jak sie teraz na ten przerzuce nie wplynie negatywnie? Jednak siady, ciągi co trening bardzo wypompowują i czy ten układ nerwowy nie dostanie za bardzo w #!$%@? na tyle, ze mi sie odechce. Planowalem po nowym roku zejsc z fbw na split, ale teraz zaczalem sie znowu zastanawiac
@Kasahara: Jedna. Nogi mam ściągnięte pod siebie, "wkrecam" też plecy w ławkę i generalnie staram się trzymać wytycznych ale po 2-3 powtórzeniach, z reguły prawa łopatka wychodzi z szeregu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Generalnie praca biurowa, plus lewy bark jest ciut krótszy przez źle zrośnięty obojczyk. Być może powinienem zastosować węższy uchwyt?
@Kasahara: Z mojego skromnego doświadczenia, lepiej jednak sprawdzają się siady i MC na końcu treningu. Zaczynałem od SL i po kilku miesiącach, kiedy na kiju było 100 kilo z okładem, to po pierwszym ćwiczeniu na treningu miałem ochotę iść spać, a nie kłaść się na ławkę do wyciskania. Przesiadłem się na coś a'la GSLP (3 serie z AMRAP na końcu, tylko trochę więcej objętości na górę - TRex się po SL
@Kasahara: Serio, masz aparycję kolesia, którego nie da się nie lubić. Ja z moim krzywym ryjem już mam gorzej.
W Greyskullu to co mi przeszkadza to:

1. WL na pierwszym miejscu, zamieniłbym z siadem i ciągiem.
2. Brak pompek na poręczach.
3. Brak ćwiczeń na powszechne już wady postawy - rozjechane łopatki, opuszczone barki, przodopochylenie miednicy.

Być może w pełnej wersji autor o tym wspomina, dlatego, jeśli tak jest, to zwracam
@Kasahara: aha, czyli w trzecim rzędzie powinno zamiast 2x5 być 2x12 tak na prawdę? w sensie dwie serie po dwanaście powtórzeń a trzecia seria jak najwięcej?
@Kasahara: aaaa ok chyba już łapie, czyli to jest rozpisany rozkład pojedynczego ćwiczenia w danym dniu a nie trzech kolejnych dni w danym tygodniu, i to "12" to jest tak na prawdę "max" ?
@Kasahara: dwie rzeczy: myślisz, że osoba bardziej zaawansowana na siłowni powinna robić martwy w takiej samej liczbie serii jak siady?

druga: ten wpis trzeba gdzieś przypiąć pod tag - wołam @moderacja - bo zajebisty. Gratulacje.