Wpis z mikrobloga

Greyskull LP - najlepszy plan FBW dla początkujących

W sam raz na rozpoczęcie przygody z siłownią jak także dla tych nieco bardziej zaawansowanych

Tak jak obiecałem, stworzyłem dla Was PDF z Greyskull LP oraz nagranie na YT. Dodatkowo arkusze excela, gdzie będziecie mogli sami uzupełniać swój plan wedle rozpiski. Nie ukrywam, że trochę się napracowałem.

- Forma pisemna (w środku arkusze excela) - https://docs.google.com/document/d/1hbbJ1mgfxwV9aQ4bVM_W_yTHcuyUToUGQaakXQpIluk/edit?usp=sharing

- Film - https://youtu.be/QsTgjGDwmR8

Oczywiście zachęcam do śledzenia mojego profilu oraz tagów. Zbliża się styczeń więc będzie więcej artykułów dietetycznych. Według mnie plan jest fajną alternatywą dla 5x5 oraz innych rozpisek i mało jest propagowany w PL, dlatego postanowiłem go dokładnie opisać i przedstawić.

Oprócz tego niedługo wersja na 4 dni Greyskull LP dla bardziej zaawansowanych.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie planu to śmiało. Odpowiem

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta #fullborsukworkout
Kasahara - Greyskull LP - najlepszy plan FBW dla początkujących

W sam raz na rozpo...
  • 288
@elektron_: Bez planu to ogromny blad, bo nie wiesz czy idziesz do przodu jezeli chodzi o sile - czy nie. Brzuch mozesz zgubic nie tylko jedzac mniej nic powinienes. Mozesz zamienic tluszcz w miesnie - to tzw. rekompozycja. Taki plan jest do tego bardzo dobry. Wtedy dobrze jest jesc mniej wiecej tyle, ile powinienes. Dodatkowo facet sie swietnie czuje, jesli wie, ze jest coraz silniejszy. Naprawde polecam. Przeczytaj dokladnie to, co
@Kasahara a może i się skuszę, żeby popróbować na siłce, jak już przeczytałam :) Co, jeśli mam, że tak powiem, chory łokieć (niepełne zgięcie/wyprost po urazie)? Już kiedyś próbowałam typowych ciężarów, ale się przestraszyłam, że mi jebnie ten staw w drugą stronę i przestałam xD
@ImaladamasamadalamI: Ogólnie najlepiej udać się do fizjoterapeuty sportowego na miejscu, bo przez internet cieżko postawić diagnozę. W ostatnich latach dużo dobrych tego typu specjalistów się pojawiło i szybko załatwiają takie problemy w 2-3 wizyty. Dodatkowo pilnowanie prawidłowej techniki również zapobiegnie narażaniu się na dalsze urazy/pogłębienie dotychczasowych

@crine:

Jasne może tak być, tak jest w oryginalne jednak po dyskusji i przemyśleniach stwierdziłem, że mniej ucierpią wyciskania po siadach/martwych aniżeli na odwrót,
@Kasahara: Moim zdaniem Greyskull LP jest to naprawdę świetny plan, który pozwala zrobić naprawdę ogromny progres w bardzo krótkim czasie, a to wszystko za sprawą serii AMRAP. Naprawdę będzie mogli się zdziwić co ten plan potrafi zdziałać :)

Serie AMRAP są największa zaletą tego planu, ale zarazem największą jego wadą. Bo niestety jeżeli nie wykażemy się jakimkolwiek rozsądkiem, będziemy cisnąć te serie do bólu przy tym ignorując całkowicie technikę to ten
@Kasahara:
Dobry plan. Choć ja bym dodał do niego choć jedne ćwiczenie na brzuch, wydaje mi się, że ten element jest zaniedbany.
(rozumiem, że kwestie brzucha można załatwić prawidłowym podciąganiem, no ale to plan dla początkujących, więc nie liczę, że ktoś będzie potrafił podciągać się z nogami do przodu i napiętym brzuchu, i też uważam, że sam martwy nie starczy na tą partię, a jak komuś oprócz siły zależy jeszcze na
@Kasahara: Lepiej zostać na FBW które opiera się na głównych bojach i akcesoriach (stronglifts/sakera) czy spróbować tego? Lubię ciężkie treningi, obecnie schodzi mi ~1.5h i mega endorfinki pod koniec ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mango2018:

Wiesz siady + ciągi + ohp ostro tyrają brzuch. Ale oczywiście można dodać do niego jeśli ktoś ma potrzebę

- Wznosy nóg leżąc -> Wznosy nóg wisząc
- Spacery farmera, jedno lub oburącz
- Allahy
- Ab wheel dla bardziej zaawansowanych

Po prostu przedstawiając plan chciałem być jak najbardziej wierny książce.

@sqbanybiceps:

Plan przez AMRAP sety, które robi się aż x2 na każdej jednostce treningowej / 6 razy w
@mv-agusta:

To są po prostu dwie inne metody i musisz wybrać, tą która Ci bardziej leży. Obie są z pewnością skuteczne i sprawdzone i cieżko wartościować, która jest lepsza. Ja bym spróbował GSLP jeśli na 5x5 Ci progres stanął.