Wpis z mikrobloga

Greyskull LP - najlepszy plan FBW dla początkujących

W sam raz na rozpoczęcie przygody z siłownią jak także dla tych nieco bardziej zaawansowanych

Tak jak obiecałem, stworzyłem dla Was PDF z Greyskull LP oraz nagranie na YT. Dodatkowo arkusze excela, gdzie będziecie mogli sami uzupełniać swój plan wedle rozpiski. Nie ukrywam, że trochę się napracowałem.

- Forma pisemna (w środku arkusze excela) - https://docs.google.com/document/d/1hbbJ1mgfxwV9aQ4bVM_W_yTHcuyUToUGQaakXQpIluk/edit?usp=sharing

- Film - https://youtu.be/QsTgjGDwmR8

Oczywiście zachęcam do śledzenia mojego profilu oraz tagów. Zbliża się styczeń więc będzie więcej artykułów dietetycznych. Według mnie plan jest fajną alternatywą dla 5x5 oraz innych rozpisek i mało jest propagowany w PL, dlatego postanowiłem go dokładnie opisać i przedstawić.

Oprócz tego niedługo wersja na 4 dni Greyskull LP dla bardziej zaawansowanych.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie planu to śmiało. Odpowiem

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta #fullborsukworkout
Kasahara - Greyskull LP - najlepszy plan FBW dla początkujących

W sam raz na rozpo...
  • 288
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kasahara: myślę nad powrotem na siłownię i ten plan spadł mi z nieba, dzięki!
Mam dwa pytania:
1. Co jeśli nie jestem w stanie podciągnąć się 3x6-8? Robić 3x max powtórzeń?
2. Kiedyś miałem kontuzję barku (naderwany mięsień nad albo podgrzebieniowy) i niestety skutki tego do tej pory odczuwam (kłucie przy gwałtowniejszych ruchach ręką). Czy można dodać przed wyciskaniami ze dwa ćwiczenia na rotatory, np odwodzenie i przywidzenie ręki z
  • Odpowiedz
@inplaz: Zależy od jednostki. Cieżko tu odpowiedzieć na to pytanie, bo to zależy od budowy. W planie po prostu daj skos lub inny rozstaw/szerokość na sztandze niż w treningu A.
@PanKara: Będę pilnował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Najlepszy jest PHUL i nawet z tym nie handlujcie. Zbudujecie i siłe i mięśnie. Ja, jak ćwiczyłem najpierw takim FBW na 5 powtórzeń to siła owszem szła do przodu, ale obwody słabo. Dopiero jak przeszedłem na PHUL to urosłem w pół roku więcej niż przez 2 lata na FBW.
  • Odpowiedz
@Kasahara:

Obejrzałem, plan jest ok. Jedyne czego się obawiam, to że początkujący widząc tak niewiele ćwiczeń (nie mówię o ich złożoności, bo o tym nie myślą) pomyślą coś w stylu : "Eee do dupy plan, dorzucę od razu jakieś ćwiczenia, typu przysiad na jednej nodze na piłce klaskając talerzami ( #pdk),bo na trzech czy czterech to nie urosnę", bo jednak pokusa żeby SZYBKO i BARDZO poprawić swoją
  • Odpowiedz
@alegoraco: robiłem jakieś 2 lata temu, bo fizjoterapeuta mi je zalecił. (te z miniatury).
Ale ogólnie 2 lata się rollowałem/rozciągałęm codziennie, ale w raczej to niestety mi w niczym nie pomogło i na nic się nie przełożyło.
  • Odpowiedz
@Kasahara: Z chęcią wypróbuje ten plan (w tym momencie FBW Sakera). Mam problemy z wiązadłem i chwilowo robię sobie 2 dni przerwy dlatego ciągnę plan AB. Czy wg. Ciebie i Twojego planu lepiej trzymać się ABC i ten sam trening co 9 dni czy zrobić tylko AB?
  • Odpowiedz
Dzięki za materia, na pewno się przyda! Plan w sam raz dla kogoś kto nie chce spędzić na siłowni całego dnia.

Martwi mnie trochę mała liczba ćwiczeń (4/trening) w porównaniu do zwykłego FBW czy mała objętość w ulubionym MC ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zupełnie inne spojrzenie na trening, przez co mi ciężko zaakceptować. Ale jak to mawiają "tylko krowa zdania nie zmienia." Trzeba będzie spróbować od nowego roku,
  • Odpowiedz