Wpis z mikrobloga

Greyskull LP - najlepszy plan FBW dla początkujących

W sam raz na rozpoczęcie przygody z siłownią jak także dla tych nieco bardziej zaawansowanych

Tak jak obiecałem, stworzyłem dla Was PDF z Greyskull LP oraz nagranie na YT. Dodatkowo arkusze excela, gdzie będziecie mogli sami uzupełniać swój plan wedle rozpiski. Nie ukrywam, że trochę się napracowałem.

- Forma pisemna (w środku arkusze excela) - https://docs.google.com/document/d/1hbbJ1mgfxwV9aQ4bVM_W_yTHcuyUToUGQaakXQpIluk/edit?usp=sharing

- Film - https://youtu.be/QsTgjGDwmR8

Oczywiście zachęcam do śledzenia mojego profilu oraz tagów. Zbliża się styczeń więc będzie więcej artykułów dietetycznych. Według mnie plan jest fajną alternatywą dla 5x5 oraz innych rozpisek i mało jest propagowany w PL, dlatego postanowiłem go dokładnie opisać i przedstawić.

Oprócz tego niedługo wersja na 4 dni Greyskull LP dla bardziej zaawansowanych.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie planu to śmiało. Odpowiem

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta #fullborsukworkout
Kasahara - Greyskull LP - najlepszy plan FBW dla początkujących

W sam raz na rozpo...
  • 288
@elektron_:
Dieta dużo daje, ale bez przesady. Wokół ćwiczeń ogółem urosła legenda, że od razu trzeba trzymać michę, kupić przedtreningówki, potreningówki, międzytreningówki, nadtreningówki, odtreningówki, pić koktajl białkowy wyłącznie godzinę po treningu bo inaczej nici itd itp. Ćwiczyć też wyłącznie według jakiegoś dobrego programu bo inaczej się nie rozwiniemy.
Tymczasem ludzie mogą się zajebiście zbudować nawet na pompkach. Wiadomo, że nie tak jak się o wszystko zadba, ale to zawsze coś. Osobiście
@Kasahara podajesz w planie ciężary o wartości 50, 60, 100 kg, podczas gdy ja jako początkujący ledwo wyciskam samą sztangę. Myślę, że mało kto zaczyna od 50 kg w przysiadach czy wyciskaniu. A to już potrafi na początku zdemotywować, gdy ktoś w planie dla początkujących widzi ciężary do których dojdzie za kilka miesięcy.
@nietuzinkowyBarnaba:

Ale to nie ma dla niczego znaczenia. Robisz wtedy serie rozgrzewkowe pustą sztangą. Po prostu na wyższym ciężarze łatwiej zobrazować prawidłową rozgrzewkę. Zresztą dla laika nie musi być ona aż tak bardzo rozbudowana jak dla osób robiących wyższe ciężary.

Akurat zaryzykuje, że 40-50 kg SQ/MC to 95 % ludzi by zrobiło na 1 treningu - tylko o tym nie widzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kasahara:
Przy wyciskaniu na ławce płaskiej "ucieka" mi łopatka, tracę napięcie w plecach i wtedy bark dostaje po tyłku i generalnie wytraca mnie to z ćwiczenia. Wiesz może jakie ćwiczenia mógłbym na to robić żeby temu zaradzić ?
@Kasahara ja z mojej strony mogę również potwierdzić, że super działa ten program na siłę.
Wszedłem na siłownię kompletnie zielony w lutym i zacząłem się coś ruszać i trochę dźwigać na jakiś prostych FWB z Men's Health. Pod koniec marca zacząłem robić tylko Greskull LP i w 5 miesięcy z 40kg w przysiadzie nagle zrobiło się 100kg i to 3 serie po 5 powtórzeń.
5 miesięcy minęło szybko, a duma była olbrzymia