- zwolnienie będzie dotyczyć części społecznej, nie dotyczy składki zdrowotnej
- przy pełnym ZUS to ok. 4800 zł rocznie korzyści
- nie będzie żadnych warunków żeby skorzystać z ulgi, wystarczy zgłoszenie w ZUS
- (chyba) składki nie będą refundowane przez państwo, czyli 1. obniża się kapitał emerytalny i 2. okres ten nie zalicza się do okresu składkowego. Pierwotnie miały być
























W związku z pogarszającą się demografią i starzejącym się społeczeństwem proponuję reformę emerytalną. Co o tym myślicie ? Zapraszam do dyskusji.
+ Podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia
+ Likwidacja 13 i 14 emerytury
+ Stopniowe odchodzenie od zusu i przejście na system emerytury obywatelskiej
+ Likwidacja większości przywilei emerytalnych
@Wikariusz123:
Logiczne patrząc na środek Europy. I likwiduje nierównouprawnienie.
źródło: wiekeemerytalnyweuropie
Pobierz