Mircy, MiraBelle, potrzebuję zapisać się do szkoły policealnej jak najszybciej, najlepiej jakbym zaczął jeszcze w listopadzie, ewentualnie od grudnia. Na terenie Wrocławia i okolic najlepiej, znacie coś takiego?
Suto podziękuję za najlepsze podpowiedzi

#szkola #studia #prawo #podatki #zus #pracbaza #pytanie #kiciochpyta #pytaniedorozowychpaskow #pytaniedoniebieskichpaskow
rakujp - Mircy, MiraBelle, potrzebuję zapisać się do szkoły policealnej jak najszybci...

źródło: comment_1667856987xfzXPR3iLjgcREkzmUGfkf.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powiedzcie mi, bo czeka mnie teraz po 6 miesiącach ulgi na start przejście na te obniżone składki do 24 miesięcy. Wszystko robię samemu, co muszę zrobić? listopad ostatni miesiąc w którym przysługuje mi ta ulga - czyli z datą 1 grudzień w CEIDG przez Internet wyrejestrowywuję się przez ZUS ZWUA i potem na ZUS ZUA rejestruje się z nowym kodem i tyle? Nic przez PUE nie muszę robić?

#jdg
#
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej, planuję sobie kilka miesięcy wolnego od pracy i w związku z tym chcę się ubezpieczyć dobrowolnie, aby nie bawić się w ściemnianie w urzędzie pracy. Mam jednak pytanie odnośnie NIPu. Zarówno na wniosku o objęcie dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym w NFZ jak i ZUS ZZA znajduje się pole na NIP. Co zrobić gdy go nie mam? Pracowałem dotychczas na etacie. Czy muszę jakoś go wyrobić czy poprostu zostawić to pole puste i
Bogaty_Kloszard - Hej, planuję sobie kilka miesięcy wolnego od pracy i w związku z ty...

źródło: comment_166739577014DfFXHs3VoGw2z7hFAOQx.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bogaty_Kloszard: Wystarczy PESEL, a w urzedzie pracy wystarczy raz na 2 msc powiedzieć w jaki sposób szuka się pracy, to lepsza opcja niż 500zl miesięcznie i składanie deklaracji co miesiąc w zusie
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Hej.
Mam pytanko z zakresu ubezpieczenia na zdrowie. Mam 24 lat, skonczylem studia w lipcu (obrona) legitymacje studencka mam przedluzona do 31 pazdziernika. Zasadniczo jestem oficjalnie bezrobotny i zapisany do ubezpieczenia u mamy. I teraz moje pytanie brzmi czy jesli minie 31 pazdziernika stane sie nieubezpieczony ?
#ubezpieczenia #ubezpieczeniazdrowotne #zus

---
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EleganckaBabcia: Jako student masz prawo do ubezpieczenia na rodzica do 4 miesięcy po obronie, ważność legitymacji nie ma tu nic do rzeczy. Czyli kończy ci się w listopadzie. Jak chcesz sprawdzić dokładnie status ubezpieczenia to załóż sobie IKP przez profil zaufany.
---

Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz
Hej Mirasy. Od 5 do 25 opiekowałem się córką bo żona miała planowaną operacje a potem była niezdolna do opieki. Poinformowalem pracodawce o sparowawaniu opieki. Ten poinformował mnie że musze złożyć druk z15 oraz dostarczyć zaświadczenien od lekarza o sprawowaniu opieki. Druk z15 juz wypisałem ale gdzie dostanę ten kwit o sprawowaniu opieki? Wypisuje to rodzinnny czy musze podjechać do szpitala po takie zaświadczenie ?
Dziekuje za pomoc
#zus #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czopinho: sprawowałeś opiekę nad chorą córką ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) czy nad zdrową? Bo nad chorą dostajesz zwolnienie lekarskie a nad zdrową lekarz wypisuje zaświadczenie że musiałeś opiekować się dzieckiem bo drugi rodzic był chory/w szpitalu itd. Druk możesz pobrać ze strony ZUS - ZAS-38. Niekoniecznie musi to być na tym druku ale żeby zaświadczenie od lekarza zawierało te dane. Kto może je wystawić
  • Odpowiedz
Witam,czy korzystał ktoś z internetowych portali zwolnienia L4,halodoctor,erecepta24 i inne?
Ile max można dostać zwolnienia?(chyba najlepiej na kręgosłup?) Ogólnie nie choruje(raz w roku byłem na L4),ale ze wzgl na sytuację z kierownikiem chce odpocząć psychicznie. Nie potrafię ściemniać by iść do rodzinnego.
Proszę dać znać jeśli ktoś korzystał.

#l4 #zwolnienielekarskie #erecepta #lekarz #praca #choroby #zus #pomoc
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukasz-szafran: jest jeden scam, to jest e-zwolnienie24h.pl zaplacilem i nie dostalem zadnych informacji zwrotnej, po dwoch godzinach pisze do nich co z zwolnieniem a oni że nie mogą wystawić i elo a pieniedzy nie oddadzą, należy e-zwolnienie24h.pl omijać bo tylko straci sie kase
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Nie wiem czemu ale wpis o biernosci zawodowej kobiet wybity na ponad 100+??? Autor tego wpisu zle zainterpretowal wyniki i zasial troche klamstw ale ja nie o tym. Ja bardziej o czyms o wiele powazniejszym, o czym juz raz pisalem na anonimowych i czego nie znajdziecie w tym raporcie/infografice GUS. O procencie spoleczenstwa ktore zasila budzet. To jest problem potworny a nikt o tym nie mowi

Ile jest ludzi w
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Nie wiem czemu ale wpis o biernosci...

źródło: comment_1667025278MCgGwpo38UzpzWoAnwlZOl.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Mati z debilami nabiorą kredytów rozdadzą dziadom i patusom i baja do a będziemy to spłacać dłużej niż kredyty gierka. Ktokolwiek przyjdzie po PiS będzie miał przej... nie zazdroszczę
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Proszę o poradę. W tamtym tygodniu miałem wypadek na rowerze w wyniku którego złamałem rękę. Zatrudniony byłem na czas nieokreślony w oparciu o umowę o pracę. 2 dni leżałem w szpitalu, bo byłem trochę poobijany, ale po za ręką mam się dobrze. Dostałem zwolnienie lekarskie, mam rękę w gipsie, ale lekarz twierdzi, że w mojej branży (praca fizczyna) prędko do pracy nie wrócę. Dostałem zwolnienie, że mogę chodzić, ale
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki znawcy i eksperci. Jest osoba zatrudniona na umowę o pracę z najniższą krajową, składała tam oświadczenie PIT-2 na początku roku. Dodatkowo jest na umowie zlecenie. Jakoś od sierpnia/września dostała dodatkowo rentę z wyrównaniem teraz.

Tak się zastanawiam dla potwierdzenia, żeby uniknąć dopłaty podatku w przyszłym roku powinna cofnąć oświadczenie PIT-2 u pracodawcy (niby jego księgowa to nie wie XD ale już postraszył, że ma się dowiedzieć sama, bo będzie inaczej musiała
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Stingeree: P----------y bo gość olał temat i kazał dowiedzieć się jej na własną rękę? Okej XDD ale typowy wykopek w pigułce nie wie, ale byle wyzwać u zgnoić
  • Odpowiedz
@sked ulga powinna być pobierana tylko raz, najlepiej z UOP gdzie są największe zarobki. Z tytułu umow zleceń rezygnujemy z ulgi, aby się nie powtórzyła. Tam samo do organu rentowego czyt. ZUS składamy dokument o niestosowanie ulgii. W przeciwnym razie będziesz dostawać więcej do ręki co miesiąc ale na koniec roku z racji iż ulga przysługuje tylko do 30k każda nadwyzka bedzie oprocentowawana stawka 12 lub 32 procent w przypadku wyższych
  • Odpowiedz
  • 0
W czerwcu miałem wypadek w #pracbaza i mam ustalone przez #zus 2% stałego uszczerbku na zdrowiu.
I właściwie co dalej i co to oznacza?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach