#zus #polska #urzadskarbowy
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
#zus #polska #urzadskarbowy
mam sprawę przeciwko ZUS w sądzie apelacyjnym, sąd 1 instancji przekazał dokumenty do sądu 2 instancji, nadali nowy numer sprawy i na tym wszystko stanęło. Od 1,5 roku nie mam nawet wyznaczonego terminu rozprawy. Czy to normalne, czy mają tu zastosowanie skargi na przewlekłość postępowania, da się tu coś działać, czy pozostaje dalej czekać?
#prawo #sadownictwo #sad #zus #pytanie
8
Składki ZUS w 2023 roku: Limit 30-krotności składek ZUS w górę

Przyszłoroczny wzrost prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia wymusił podniesienie też limitu 30-krotności, czyli górnego progu zarobków, przy którym płaci się składki na ubezpieczenia społeczne. Co to oznacza dla płatników?
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
1299
Trzeba wyrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn

Główne wyzwania, przed jakimi stoi system emerytalny, to podwyższenie wieku i jego wyrównanie dla obu płci. A także rozwiązanie kwestii OFE i stworzenie rynku produktów zachęcających do oszczędzania na starość – mówi dr hab. Agnieszka Chłoń-Domińczak.
z- 209
- #
- #
- #
- #
- #
#zus
663
Nowy limit 30-krotności składek ZUS w 2023 roku wzrośnie o 31 tys. zł

A czy Wy też bedziecie zarabiać 2.5 tys. miesiecznie więcej od 2023 roku? :)) Kolejne grabienie dobrze zarabiających na etacie Polaków. "Kwota ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek ZUS w roku 2023 wynosi 208.050 zł. Dotychczasowy limit na 2022 rok wynosi 177.660 zł"
z- 135
- #
- #
- #
- #
- #
- #
66
ZUS odmówił związkowcom informacji o kontroli w Telewizji Polskiej

Czy w Telewizji Polskiej nadużywano umów cywilnoprawnych ze szkoda dla pracowników? Ponad rok temu miał to sprawdzić Zakład Ubezpieczeń Społecznych na wniosek związku zawodowego Związkowa Alternatywa. ZUS właśnie odmówił związkowcom informacji o kontroli.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
514
"Pozwólcie nam pracować!" - rodzice dzieci z niepełnosprawnością idą...

Agnieszka Jóźwicka jest mamą sześcioletniego Olka z niepełnosprawnością. Jest jedną z osób, która na własnej skórze przekonała się, jak absurdalny i bolesny jest w Polsce zakaz podjęcia pracy przez opiekunów osób niepełnosprawnych. To znaczy mogą podjąć pracę, ale jeśli zarobią, chociaż...
z- 163
- #
- #
- #
- #
- 1
- 1
11
Dobrowolny ZUS podzielił przedsiębiorców. „To demolowanie systemu"

Czy składki na ZUS w przypadku przedsiębiorców powinni być dobrowolne? Federacja Przedsiębiorców Polskich stanowczo sprzeciwiła się tej propozycji. Jak czytamy, nieobowiązkowy ZUS doprowadziłby do zdemolowania systemu emerytalnego.
z- 32
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
6
Aplikacja mZUS - działa pierwsza mobilna aplikacja ZUS

Jeśli chcemy korzystać z aplikacji należy połączyć ją z profilem na na portalu PUE ZUS.
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
w zakładce OFE widzę nazwę ofe oraz informacja "członkostwo poprawne"
w zakładce Subkonto widzę że co miesiąc jest jakaś kwota przelewana
w zakładce Informacje o stanie konta widzę że co roku jakaś
- 1
- 0
- 0
- 1
Dawać roczne-dwuletnie zezwolenia dowolnej ilości obcokrajowców.
Obowiązkowy ZUS dla nich.
Nie przedłużać zezwoleń.
Wprowadzić zasadę że ZUS wypłaca po trzech latach przepracowanych w PL.
Profit ( ͡° ͜
- 1
15
Co dalej z emeryturami? Jesteśmy nieprzygotowani na katastrofę

W 2060 roku będzie więcej emerytów i rencistów niż pracujących i płacących składki. Od strony systemowej jesteśmy na to nieprzygotowani. Trzeba otworzyć rynek pracy, wyjść do osób biernych zawodowo i budować instytucjonalne formy opieki na dziećmi oraz osobami starszymi.
z- 7
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
- 1
Tutaj mój link ze zniżką:
https://www.infakt.pl/polecam/biurorachunkowe
Jak byś się zedycował i miał pytania to pisz, 30 dni można za darmo testować potem 5zł/miesiac do 3 faktur
20/40 miesiac powyzej 3 faktur
Z ksiegowym trzeba liczyc na pewno ponad 200zł
Komentarz usunięty przez moderatora











Prowadzę polską JDG, ale pracuje w #holandia. Posiadam zaświadczenie A1. Co jeśli coś by mi się stało za granicą, np złamał rękę czy coś tego typu i bym musiał udać się tu do lekarza. Czy ZUS pokryje koszta tego leczenia? Ogólnie mam opcje wykupienia OC na życie za 650 zł na rok, gdzie pokrywają do 80k € leczenie. Pytanie czy dokupywać czy