Może ktoś orientuje się w tym temacie
Prowadzę polską JDG, ale pracuje w #holandia. Posiadam zaświadczenie A1. Co jeśli coś by mi się stało za granicą, np złamał rękę czy coś tego typu i bym musiał udać się tu do lekarza. Czy ZUS pokryje koszta tego leczenia? Ogólnie mam opcje wykupienia OC na życie za 650 zł na rok, gdzie pokrywają do 80k € leczenie. Pytanie czy dokupywać czy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Byłem dziś w zusie i zostałem sprawnie obsłużony przez miłe panie. Czekałem też jakieś 3 minuty na swoją kolej. Bardzo dobre doświadczenie, będę je wspominac. Jak na razie to moje jedyne z tym miejscem bo na codzien mieszkam zagranico
#zus #polska #urzadskarbowy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,
mam sprawę przeciwko ZUS w sądzie apelacyjnym, sąd 1 instancji przekazał dokumenty do sądu 2 instancji, nadali nowy numer sprawy i na tym wszystko stanęło. Od 1,5 roku nie mam nawet wyznaczonego terminu rozprawy. Czy to normalne, czy mają tu zastosowanie skargi na przewlekłość postępowania, da się tu coś działać, czy pozostaje dalej czekać?

#prawo #sadownictwo #sad #zus #pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adams_GA: jak skarżysz przewlekłość tylko postępowania SA (a nie czepiasz się SO) to skarga idzie do SN-u. Przetestowane jakieś 2 lata temu, SN przyznał klientowi rację, odszkodowanie i do tego po powrocie akt rozprawa była wyznaczona w try miga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mirki 2 miesiące temu uległem wypadkowi w pracy,już powoli wracam do zdrowia.Zaznaczam że wypadek z mojej winy (nie zachowałem należytej ostrożności) co zostało udokumentowane w protokole powypadkowym.moje pytanie brzmi czy wgl jest sens składać papiery o odszkodowanie? (Czytam że jeśli jest wypadek z winy pracownika,to się nie należy).Czy ktoś z Was miał taki przypadek że dostał odszkodowanie mimo wypadku z jego winy?
#zus
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

( ponawiam pytanie bo się martwię) Mam pytanie, jestem na zwolnieniu (mogę chodzić), nie przedłużyłem umowy i dostałem już świadectwo pracy pocztą. Czy mogę iść do (byłego) zakładu pracy zabrać rzeczy i oddać identyfikator mimo przebywania na L4?
#praca #pracbaza #l4 #zus
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@evilonep: Poszło, mam nadzieje, że sekretarka obiegówkę dostarczy (musiałem latać po zakładzie), widać nieogarnięta i nowa aczkolwiek sympatyczna. Bo trochę zastanawiała się co z tym papierem robić jak jej dałem
  • Odpowiedz
#zus #zla #l4 Ej, słuchajcie, mam taką rozkminę, skąd mogłabym wiedzieć, że miałam kontrolę zwolnienia przez ZUS albo pracodawcę? Jestem chora, sporo czasu przesypiam, właśnie się obudziłam i widzę kilka nieodebranych połączeń od różnych osób na telefonie – spokojnie dzwonek też mogłabym przespać. –.– I tak trochę panikuję, że przyjdą i orzeką, że mnie nie ma.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, kompletnie nie ogarniam tych spraw OFE itp. byłem święcie przekonany że kilka lat temu wypisałem się z OFE i żadne składki na to już nie idą. Dziś zalogowałem się po raz pierwszy do ZUS PUE i widzę takie informacje:
w zakładce OFE widzę nazwę ofe oraz informacja "członkostwo poprawne"
w zakładce Subkonto widzę że co miesiąc jest jakaś kwota przelewana
w zakładce Informacje o stanie konta widzę że co roku jakaś
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piskariota: chce tylko wiedzieć czy to jest normalne to odprowadzanie składek na OFE ? jeśli wejde na swoj profil Allianz OFE to tam ostatnia operacja jest z dnia 05/09/2014, raczej wtedy sie wypisywałem z tego OFE..
  • Odpowiedz
Mam takie pytanko ojciec ma emeryturę wypłacana do 15stego a zawsze miał wcześniej, albo 14strgi albo 12stego czy 13stego zależy czy był wtedy weekend. A jak wypadał 14sty w poniedziałek to w poniedziałek dostawał. Z racji tego że 11 było święto a to piątek. Tzn ze dzisiaj dopiero puszczą przelewy i jutro będzie? #zus #emerytura #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pomysł zajebisty jak zrobić profit do budżetu.
Dawać roczne-dwuletnie zezwolenia dowolnej ilości obcokrajowców.
Obowiązkowy ZUS dla nich.
Nie przedłużać zezwoleń.
Wprowadzić zasadę że ZUS wypłaca po trzech latach przepracowanych w PL.
Profit ( ͡° ͜
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach