Żegluga śródlądowa w Polsce na równi pochyłej. GUS podał dane <<< znalezisko
O 13,2 % spadła w 2021 roku, licząc r/r, masa ładunków przetransportowanych w Polsce żeglugą śródlądową. Mniejsza była też liczba tonokilometrów pokonanych przez statki.

Szczegółowe dane podał niedawno Główny Urząd Statystyczny. W 2021 r. żeglugą śródlądową przetransportowano w Polsce prawie 3,5 miliona ton ładunków i wykonano 493 miliony tzw. tonokilometrów. – Wartości te były mniejsze niż w 2020 roku odpowiednio
BaronAlvon_PuciPusia - Żegluga śródlądowa w Polsce na równi pochyłej. GUS podał dane ...

źródło: comment_1659251672MPW3ZRro8qNr9KxKfHtlZ6.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BDI wrócił do notowań sprzed Wojny! Za sprawą nadpodaży jednostek. Baltic Dry Index miarą kosztu transportu morskiego na całym świecie dla suchych ładunków masowych. Not.w UK na pod akt stawek frachtowych. BDI jest połączeniem średnich Capesize, Panamax i Supramax Timecharter.


#ekonomia #swiat #gielda #gospodarka #logistyka #spedycja #transport
astri - > BDI wrócił do notowań sprzed Wojny! Za sprawą nadpodaży jednostek. Baltic D...

źródło: comment_1659204184MsDOip6GSHKYrx7r9RIG44.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To;Dr Tiry na tory
Co myślicie o takim pomyśle, żeby transporty tranzytowe przez cały kraj (powiedzmy coś co ma przejechać ponad 600km) objęte były nakazem przewozu koleją?
Wiadomo do rozważenia byłaby kwestia budowy terminali (państwowe czy prywatne) i kilku brakujących odcinków kolejowych, zapewnienie siatki połączeń oraz powolne wprowadzanie zaczynając np. od odpadów, kruszywa lub paliw. W trasę mogłyby być wysyłane same naczepy lub zestawy. W przypadku kiedy oczekiwanie w hubie wymagałoby postoju dłuższego niż
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

- zmniejszone obciążenie dróg; poprawione bezpieczeństwo, mniejszone koszty obsługi dróg i pozostałe korzyści płynące z tego, można wymieniać godzinę.


W jaki sposób przetrzymanie transportu przez 8 godzin i puszczenie go dalej miałoby zmniejszyć obciążenie dróg?

- skrócenie czasu transportu; nowe systemy zapewniają czas przeładowania pociągu pełnego naczep w około 30minut; transport odbywałby się między granicami bez przystanków więc byłby szybszy niż czas przejazdu TiRami


Jak
  • Odpowiedz
@ZmyslonyNick:

zmniejszone obciążenie dróg; poprawione bezpieczeństwo, mniejszone koszty obsługi dróg


Chopie, gdyby nie opłaty poj. ciężarowych jechałbyś z Gdańska do Katowic drogami
  • Odpowiedz
Czy wiesz że w Norwegii słowo "truck" [truk] oznacza wózek widłowy?

W ogłoszeniach o pracę możesz zdziwić się czemu chcą jeszcze jakichś "uprawnień na ciężarówkę" T1 T2 T3 T4. Tymczasem chodzi tu o zezwolenie na widlaka, tak jak w Polsce są różne typy.

Poniżej znak "Uwaga na wózki widłowe"

RECAPTCHASSIE - Czy wiesz że w Norwegii słowo "truck" [truk] oznacza wózek widłowy? 
...

źródło: comment_1659083786PQfkUDfikzPKPeaHi9Pvqm.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#bekaztransa #spedycja #transport czemuż część tych pożal się Boże logistyków z którymi przychodzi nam współpracować w pracy spedytora jest tak ograniczona ( ͡° ͜ʖ ͡°) na palcach jednej ręki policzę klientów świadomych realiów rynkowych, sezonowości w transporcie czy tez aktualnych trudności jakieś występują w transporcie (nie dziwi że oni pracują właśnie i tych topowych klientów pod względem rentowności). Jak to u Was
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@jasiu87: Nie chodzi nawet o stawki i podwyżki. Chodzi o takie zrozumienie po prostu - kwestie czasu pracy, kwestie jakiegoś opóźnienia. Czasem mam wrażenie ze klienci spotowi myślą sobie ze te auta to taksówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mateo971 pracuję 90% na spocie i dlaczego mam myśleć inaczej? Robimy deal i może się już więcej nie usłyszymy, za 30 dni zapłacę ci fakturę I sajonara. Timo traktuje jak ruletkę, raz się uda a raz nie, robię jakieś 30-40 transportów tygodniowo przez giełdy i może do 2 czy 3 osób wracam z zapytaniem.
  • Odpowiedz