Jest tu ktoś kto w ostatnim czasie dostał interpretację z US odnośnie ryczałtu 8,5% dla testera manualnego? Bo ostatnio zacząłem się zastanawiać nad tym, że też może mógłbym na taki % się rozliczać, ale jak patrzyłem w necie informacje z ostatnich dwóch lat to były one dosyć niejednoznaczne.

#testowanieoprogramowania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#qa #testowanieoprogramowania >3 lata expa w qa. Automaty i manuale. Aplikuje od kilku miesięcy, 2 razy ostatni etap i na tym koniec. Ostatnio mnie odrzucili bo nie mam doświadczenia w scrum mimo, że stanowisko było 100% zbieżne z tym co teraz robię. Ciężko się zmotywować do dalszej nauki w wolnych chwilach tracąc tym samym czas z rodziną. Musiałem się wyżalić
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W sobotę miałem ostatni dzień pracy i zacząłem 6 tygodniowe wakacje
Nigdy nie robiłem sobie tak długich wakacji gdy pracowałem w #testowanieoprogramowania w #it

Przewaga #bojowkapiekarska nad stara praca się powiększa choć oczywiście jest też cała masa minusów jak zarwane nocki czy też od czasu do czasu bolące plecy

Robienie tego co się naprawdę lubi jest świetna sprawa mirki.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@diarrhoea w Polsce słyszałem że tak. Ja w Belgii nigdy takich nie miałem. Ale miałem stawkę wysoką, więc i tak nie narzekałem. Wracam do pracy 30 sierpnia teraz i naprawdę się z tego cieszę;) mógłbym jeszcze parę weekendów pracować i zarobić pewnie trochę kasy ale jednak odpocząć trzeba
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek w jednym z moich projektów biuro ze Skandynawii, z którym współpracowaliśmy mialo takie urlopy.
Tylko niektórzy zaczynali np. od czerwca 6tyg, a inni od połowy lipca żeby sie trochę zazębiać i zeby ekspres nie zapleśniał w biurze ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
#pentesting #informatyka #testowanieoprogramowania #it

Chciałbym zobaczyć jak wygląda praca pentestera.

Jestem testerem oprogramowania i rozważam w przyszłości zmianę w tym kierunku i podyplomówkę.

Aktualnie jestem na etapie szukania materiałów, z których mógłbym czegoś się nauczyć. Polecacie jakieś kursy? Macie jakieś uwagi i komentarze do pracy jako pentester?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ma jakis sens korzystanie z playwrighta z javascriptem wylaczajac typescripta? Mam zamiar nie budowac nic komercyjnie tylko tak sobie poprototypowac. #testowanieoprogramowania
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pmpa TS praktycznie nic nie daje do testów typu playwright. Zgadzam się ze to jedyna wartość estetyczna i widzimisię autora czy użyć js czy ts
  • Odpowiedz
Pracuje od prawie roku jako Tester (automaty, C#, desktopowa appka) i chciałbym nabrać doswiadczenia w testowaniu webówki. Ogarnąć jakiś framework typu PlayWright/ Selenium/ Cypress i Pythona/JSa, żeby zwiększyć swoją wartość na rynku pracy.
Czy lepszym wyjściem będzie zclonowanie jakiegoś repo z GitHuba, usunięcie testów i napisanie ich od nowa z postawieniem frameworka od zera?
Czy może dołączenie do jakiegoś opensource projektu, gdzie klepałbym testy z paroma osobami? Jeżeli tak, to czy znacie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SilentSan napisz od zera „framework” i daj specki testujące jakieś normalnie dostępne strony internetowe. Ważne żeby testy były sensowne i wykorzystywały potencjał danego narzędzia żeby było widać że umiesz go
  • Odpowiedz
@SilentSan: myslisz ze ktos bedzie mial czas zeby setupowac frontend backend?
Minimalizacja tego do clone repo, instalacji dependencies test frameworka jedna komenda i potem jedna komenda na odpalenie pojedynczego i wszystkich testow to max co moglbym poswiecic przy rekrutacji.
Wiec sluchaj sie bb
  • Odpowiedz
drogie testowne Mireczki! Jakie blogi/twittery/konta/ludziów obserwujecie związanych z QA? Oczywiście chodzi mi o ciekawy kontent, a nie o Pajeetów i Julki z wpisami "QA a psychologia behawioralna" ;P

Bo o ile w branży siedzę już kilka ładnych lat, tak nie natrafiłem na żaden kontent wart obserwowania (może kiepsko szukałem). Inne gałęzie branży IT mają znacznie więcej takiego kontentu (np. cybersecurity: Niebezpieczniki, Sekuraki, itp.)

Pozdrawiam serdecznie i dbajcie o jakość gdziekolwiek jesteście (
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: cała moja robota na tagu do piachu ehh

Typie popatrz na lekarzy jak oni kłamią o swoim zawodzie jak dużo robią i mało kasy mają

Potem popatrz na ich wielkie domy i drogie samochody

Wyciągnij wnioski dlaczego to robią i dlaczego to w IT masz 10000 CV na juniora
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek:

Typie popatrz na lekarzy jak oni kłamią o swoim zawodzie jak dużo robią i mało kasy mają

Dokładnie tak jest. Każdy dobrze zarabiający człowiek u nas w Polsce kłamie że jest biedny i ma źle. Robi się to by nie wzbudzać zawiści i nie tworzyć sobie konkurencji.

A IT jest wyjątkiem. Z jednej strony masz samych informatyków którzy w głębi duszy czują się gorsi i rekompensują swoje kompleksy chwaleniem
  • Odpowiedz
@cl_master: W dużym mieście na pewno znajdziesz pracę o fajnych zarobkach (Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk). Samotność, szczególnie dla nie-piwniczniaka, jest wyniszczająca. Pracując dla firmy IT na kontrakcie B2B nie powinno być problemu jeśli powiesz, że robisz sobie wolne na miesiąc.
  • Odpowiedz
Wlasnie sscrum master sie przypierzyl na daily czemu tak malo zmian w jak pokazywalem wczorajsze pull requesty, a ja wczoraj robilem analize raportu z github actions bo hindus nadpisal stepa swoim i 8 procent testow zaczelo failowac. Chyba biore urlop bezplatny na tydzien i zobaczymy czy beda tacy madrzy beze mnie, sami se testujcie tego zbugowanca gdzie devowie robia takie bledy ze nie wiem czy w ogole uruchamiaja ta aplikacje po napisaniu
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#testowanieoprogramowania

jak u was wygląda testowanie wydajności itp pod kątem np danych testowych? sami sobie tworzycie czy np anonimizacja z produkcji? kto dostarcza dane jak liczba wirtualnych userow itp? kto to ogarnia? kto decyduje jaki czas odpowiedzi (przykładowo) bedzie ok a powyżej jakiego juz jest nie ok?

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: są libki generujące nieskończone pokłady fake danych różnego typu
np
https://github.com/bchavez/Bogus
"kto dostarcza dane jak liczba wirtualnych userow itp?"
osoby pracujące nad apkami raczej wiedzą ilu mają userów w peakach lub jakie to rząd wielkości (czy bliżej 1k czy 10k czy 50k)
"kto decyduje jaki czas odpowiedzi (przykładowo) bedzie ok a powyżej jakiego juz jest nie ok?" bierzesz ilość userów jaka jest w peaku, gerenujesz taki ruch +20/30% i
  • Odpowiedz
Po trzech tygodniach pracy z hindusami jestem kompletnie rozje_bany, serio. Człowiek siedzi w branży już tyle lat ale nigdy jakiejś większej styczności z nimi nie miałem aż do teraz. Nieogar wykraczjący poza skale, kompletnie nic nie robienie albo robienie zadania na 30 min w ciągu dwóch dni i w dodatku źle i po łebkach ale najgorsze jest nagminne kłamanie co doprowadza mnie już do szału.
Dołączyłem do projektu ale dopiero na miejscu
  • 111
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kermii: Oni mają w kulturze takie coś, że nie przyznają się że czegoś nie wiedzą, albo czegoś nie zrobili. Dla nas to wygląda jak kłamanie w żywe oczy, ale u nich to jest standard
  • Odpowiedz