Wpis z mikrobloga

Zacząłem się uczyć #java kilka lat temu, na potrzeby #testowanieoprogramowania. Aktualnie utrzymuje 2 frameworki.
Zachciało mi się uczyć #python. Czy jest sens przesiadać się na ten język? Stal się mega popularny i zastanawiam się czy to dobry pomysł?
Nie mówię, że będę frameworki na pythona przerabiał, ale w razie czego żeby mieć potem do przyszłych projektów jakaś wiedzę i umiejętności.
  • 19
  • Odpowiedz
Język nie ma znaczenia. To tak jak zapytac co lepsze? Łopata, czy wkrętarka? Odpowiedź brzmi - to zależy!

Co jest z wami ludzie? Ciągle pytacie o język, a to jest drugorzędny wybór. Jak myślicie, dlaczego algorytmika jest zawsze na początku studiów?
  • Odpowiedz
  • 0
@Pmpa o taką odpowiedź mi chodziło. Głównie chodzi mi o łatwość używania i przyszłość jezyka. Bo popularność Javy słabnie. Może być że python będzie miał w przyszłości większe pole do popisu. lepsze biblioteki, integrację ze środowiskami testowymi itp. Co o tym sądzisz?
  • Odpowiedz
@zerthimon: moze tak, moze nie. Poki co rynek Selenium jest rowno podzielony pomiedzy pythona i jave wiec jak w tym siedzisz to nie ma sensu zmieniac. Rownie dobrze moze wyjsc inny jezyk bardziej nadajacy sie do celow testowania, ale tysiace projektow ktore juz zaczely testy w javie raczej nagle sie nie przebranzowia. Testowanie api tu bywa roznie. Jezeli chodzi o performance testy to Java jest bardziej preferowana.
  • Odpowiedz
@zerthimon: znalazlem idealne porownanie, to tak jakbys zapytal czy lepiej wyplate dostawac w euro czy w dolarach. Na jedno wychodzi bo i tym i tym mozna zaplacic tu i tu jest przewalutowanie. Kurs jednego raz rosnie raz spada, loteria, nie przewidzisz.
Do tego wyobraz sobie ze masz juz konto euro w banku i twoj bank nie oferuje konta w dolarach, wiec musisz przechodzic jakies formalnosci szukac innego banku sprawdzac oferty itp,
  • Odpowiedz
@zerthimon: to python tu nie pomoze, chyba ze chcesz isc bardziej w strone devops. Moze to nie zbyt oczywisty wybor ale mysle ze wiecej daloby ci nauczenie sie springa i bardziej doglebne zrozumienie programowania i infrastruktury docker itp.
Sama zmiana jezyka wyjdzie raczej na znalezienie gorszej pracy, bo jednak w pythonie to seniorem nie bedziesz na pstrykniecie palcow, ale jezeli bedziesz sie uczyl to dasz rade.
  • Odpowiedz
@zerthimon: zgadzam się z kolegą @Pmpa to już chyba bardziej ci na dobre wyjdzie jak się nauczysz np. obsługi Linuxa jak jeszcze go nie znasz, niż uczenie się drugiego języka programowania.
  • Odpowiedz