Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 21
- 0
Jak podchodzicie do testów płatności na prodzie i jakich użycie demo kart? Dołączylem do firmy w której testy robi się...swoją kartą i potem dostaję się zwrot, amatorka na maksa. Szukam firmy/ usługi która dostarcza takie stricte demo karty i kontroluje automatycznie wydatki/ zwroty. Coś polecicie?
#testowanieoprogramowania
#testowanieoprogramowania
Znacie to, scam ? Bo wygląda jak scam. Chce sobie jakoś dorobić zdalnie bo z onlyfans już nie starcza na 3 mieszkanie #praca #testowanieoprogramowania
źródło: Screenshot_2024-06-04-08-31-18-676_com.android.chrome
Pobierz- 37
1. Klient znajduje mało błędów
2. Klient zwalnia QA bo jest mało błędow i po co im płacić
3, Klient znajduje po golive masę krytycznych błędów
4. Klient ma pretensje do developerów że robią błędy, a wcześniej ich nie robili
5. Klient zatrudnia QA
6. Wróć do punktu pierwszego
2. Klient zwalnia QA bo jest mało błędow i po co im płacić
3, Klient znajduje po golive masę krytycznych błędów
4. Klient ma pretensje do developerów że robią błędy, a wcześniej ich nie robili
5. Klient zatrudnia QA
6. Wróć do punktu pierwszego
- 0
Tester here, lekko ponad dwa lata doświadczenia w branży. Początkowo manualne testy, teraz głównie automatyczne i ogólnie cała automatyzacja wszelkich procesów związanych z testami, dodatkowo często wspomagam przy fixowaniu (php, js, nodejs), samemu też trochę sobie piszę prywatnie w php (symfony), myślicie że doświadczenie "przy fixach" mogło by się wliczać w doświadczenie komercyjne wymagane w ofertach pracy? Ktoś też był w takiej sytuacji przejścia z QA -> Dev?
#tester #
#tester #
@Damntrain za późno, nawet o tym nie myśl, idź na stolarza
konto usunięte via Wykop
- 5
@Reverse: kolejny QA, który się pcha na deva? Tylko po co, jak jako SDET masz podobną ilość programowania, zbliżone stawki, a dużo mniej stresu i presji. Do tego dużo łatwiej się wybić, bo dobrych devów jest pełno, a ogarniętego SDETa ze świecą szukać, bo większość osób z QA to debile, które przebranżowiły się z innych zawodów i jak widzę ich kod to można się załamać.
- 0
Pytanie do bardziej doświadczonych w #testowanieoprogramowania:
Poradziłem sobie już z testami #cypress w #docker osobno dla API i osobno dla komponentów (aplikacja na dwóch repozytoriach: frontend i API). Podejrzewam, że wrzucenie tego w pipeline to formalność (mam doświadczenie z bitbucketa, teraz pracuję na azure).
Sen z powiek spędzają mi testy e2e i chyba jedyne co do głowy mi przychodzi to nightly buildy na testowy serwer
Poradziłem sobie już z testami #cypress w #docker osobno dla API i osobno dla komponentów (aplikacja na dwóch repozytoriach: frontend i API). Podejrzewam, że wrzucenie tego w pipeline to formalność (mam doświadczenie z bitbucketa, teraz pracuję na azure).
Sen z powiek spędzają mi testy e2e i chyba jedyne co do głowy mi przychodzi to nightly buildy na testowy serwer
@imo0mfg:
pierwsza opcja: mockujesz api uzywajac msw https://mswjs.io/ czy pod playwrighta https://www.npmjs.com/package/playwright-msw po cypresa tez pewnie cos jest, najprostsza, najszybsza
opcja druga: no pewnie masz te rzeczy budowane do obrazow dockera, nie wiem jak to teraz wyglada w azure, wiec powiem na podstawie gitlaba czy tam bitbucketa bo dziala
pierwsza opcja: mockujesz api uzywajac msw https://mswjs.io/ czy pod playwrighta https://www.npmjs.com/package/playwright-msw po cypresa tez pewnie cos jest, najprostsza, najszybsza
opcja druga: no pewnie masz te rzeczy budowane do obrazow dockera, nie wiem jak to teraz wyglada w azure, wiec powiem na podstawie gitlaba czy tam bitbucketa bo dziala
@imo0mfg: docker compose up backend docker compose up frontend, aktualizujesz repo z testami, docker compose run tests --env=local. Gdzie do locala masz przypisany localhost. Jak odpalasz na srodowisku testowym to --env=dev test staging czy jak tam macie??
Druga opcja to monorepo
Druga opcja to monorepo
- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 11
@PieknyWojciechPostrachDziewic do czasu aż pierwszy rachunek na miliony dolcow dostaniesz za fuckup na prodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#testowanieoprogramowania Co wybieracie? Praca zdalna w Polsce za 15k na czysto czy za 35k netto na UOP ale miesiąc francja, miesiąc polska? Mam syna 8 miesięcy i chciałbym go jak najwięcej widywać :(
Która opcja?
- 35k netto UoP 54.4% (143)
- 15 po podatkach B2B 45.6% (120)
@AjaxAmsterdamNL: wychowanie dziecka i dobra relacja z dzieckiem jest chyba wazniejsza niz pieniadze
@AjaxAmsterdamNL we Francji możesz zrobić sobie znaleźć francuzke i zrobić 2 syna. Nie muszą o sobie nawzajem wiedzieć i w ten sposób będziesz zawsze widział syna
Warto iść w #cobol jak nie chce mi się ciągle uczyć? #testowanieoprogramowania , as/400 znam od podstaw
@AjaxAmsterdamNL: warto, jeden produkt, jeden jezyk czyli po wdrozeniu nauki nie bedzie
- 0
#testowanieoprogramowania do Was też, od mniej więcej dwóch tygodni, zaczęły pisać rekruterki czy to tylko u mnie taka anomalia?
@Fristo: U mnie najwięcej wiadomości było na początku kwietnia (od stycznia do końca marca dostałem jedną wiadomość, potem w kwietniu były takie dni, że dostawałem 3 w ciągu dnia).
Teraz coś tam dostaję, ale wszystkie oferty bez szału.
Natomiast na portalach z pracą spory przypływ ofert, głównie senior automaty i architekci, ale wreszcie coś się ciekawego (finansowo i pod kątem obowiązków) pojawia
Teraz coś tam dostaję, ale wszystkie oferty bez szału.
Natomiast na portalach z pracą spory przypływ ofert, głównie senior automaty i architekci, ale wreszcie coś się ciekawego (finansowo i pod kątem obowiązków) pojawia
na jakim ecommercie da się w miarę potrenować testy automatyzujace w Selenium, zeby mnie za szybko nie wykryło jako bot? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pytam o komercyjna normalna stronę a nie cos typu saucedemo
#java #python #testowanieoprogramowania #selenium #programowanie
pytam o komercyjna normalna stronę a nie cos typu saucedemo
#java #python #testowanieoprogramowania #selenium #programowanie
@razdwatrzy55: nie łatwiej sobie cmsa postawić do testów? Do automatyzacji masz mnóstwo gotowych aplikacji typu conduit czy coś tam od sauce laba
@razdwatrzy55: Nie powinien, automationpractice jest pod naukę automatów właśnie :)
- 3
- 1
@bb-8: NFJ wstawia na grupe pracowa z testowania oprogramowania co tydzien 20+ ofert. Tak, nie jest to 100pare jak kilka lat temu ale zalamania tez nie ma
- 14
Jestem zewnętrznym kontraktorem obecnie w dużej zachodniej firmie fintech. Mamy dowieźć apke na za 2 sprinty czyli w naszym przypadku miesiąc czasu. Ze story pointow wychodzi że mamy 180 SP do zrobienia, na sprint średnio robimy 50-60 z czego część zadań przechodzi nieskończone na następne sprinty. Widzę że PO’si od klienta mają nietęgie miny bo w sumie to ich odpowiedzialność dowieźć produkt. Na info że nie damy radę dowieźć, ich górny management
Nie warto się spinać o swoje projekty jak jesteś odpowiedzialny tylko za jedną małą część, mówię to mając ponad dekadę expa. A jak u Was sytuacja projektowa?
@bb89: to zdanie zawiera jeden blad. To nie są Twoje projekty, to nie jest Twoja firma.
Twoja jest dniówka i zadania na 8h, co zdaje się już dobrze rozumiesz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
3
Czym zajmuje się QA Engineer

Opis roli QA Engineera, czyli testera do zadań specjalnych
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#testowanieoprogramowania
mircy, jaka jest obecnie sytuacja na rynku pracy? siedzę ponad półtora roku w jednej firmie ale planuję wyprowadzkę do wwa z Krakowa i nie wiem czy przy okazji nie zmienic pracodawcy. Nie ukrywam że miewam tu czasem już dość tego jak wygląda nasze workflow i po prostu czuję się ostatnio przytłoczony i zdemotywowany. Biorę 120 PLN + VAT (manual + automaty) .
Da radę znaleźć dziś w dwa miesiące
mircy, jaka jest obecnie sytuacja na rynku pracy? siedzę ponad półtora roku w jednej firmie ale planuję wyprowadzkę do wwa z Krakowa i nie wiem czy przy okazji nie zmienic pracodawcy. Nie ukrywam że miewam tu czasem już dość tego jak wygląda nasze workflow i po prostu czuję się ostatnio przytłoczony i zdemotywowany. Biorę 120 PLN + VAT (manual + automaty) .
Da radę znaleźć dziś w dwa miesiące
konto usunięte via Wykop
- 3
mircy, jaka jest obecnie sytuacja na rynku pracy?
@cl_master: programiści boją się zwolnienia, więc tworzą oprogramowanie które nie wymaga testowania, bo jest bez błędów ( ͡º ͜ʖ͡º)
@cl_master: Generalnie 120pln/h to dobra stawka, jak dla mida to jedna z wyższych w przypadku pracy bezpośrednio dla firmy z Polski. A znajdą się firmy, które za połowę tej stawki szukają seniora. Pojawiają się oferty na 22-24k pln dla mida, ale teraz jest ich dość mało + często jest to np. babranie się w starym legacy kodzie, automaty które robią co robią ale nie wiadomo dlaczego i po co. Utrzymanie
- 5
Przecież w pierwszej lepszej pracy biurowej bez żadnego przygotowania można zarobić więcej. Jeszcze UOP można byłoby przymknąć oko, ale B2B? Trochę wymagań jednak jest. Niedługo może będzie jak z prawnikami na aplikacji. Moja znajoma jak chciała robić aplikacje notarialną to notariuszka zażyczyła sobie za to 140k u siebie :P #pracait #testowanieoprogramowania
źródło: temp_file8395385211055296152
Pobierz@saji 100 cv juniorów na to miejsce już pewnie poszło ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie chodzi o kasę ale o hype, masa ludzi się rzuciła na kursy itd więc janusze to wykorzystują perfidnie. Chociaż jak ja zaczynałem ponad dekadę temu to miałem minimalną na b2b( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@saji: Jakie wymagania mają? :) Przy obecnym nawale ludzi, znajdą kogoś bez żadnego problemu.
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ktoś wie z #testowanieoprogramowania ile zarabia senior tester automaty w capgemini?
#testowanieoprogramowania
─
Ktoś wie z #testowanieoprogramowania ile zarabia senior tester automaty w capgemini?
#testowanieoprogramowania
─
- 0
#prawo #samozatrudnienie #b2b #programowanie #testowanieoprogramowania
hej, od lipca zmieniam pracodawcę i formę zatrudnienia z UoP na b2b. dostałem szkic umowy i zastanawiam się, czy macie może jakąś kancelarię / prawnika, który mógłby przejrzeć tę umowę i wskazać słabe dla mnie punkty i ewentualnie zasugerować poprawki / dodatkowe punkty, które mogłyby mnie zabezpieczyć.
nowy pracodawca pewnie nie będzie skory do wielkich zmian, ale
hej, od lipca zmieniam pracodawcę i formę zatrudnienia z UoP na b2b. dostałem szkic umowy i zastanawiam się, czy macie może jakąś kancelarię / prawnika, który mógłby przejrzeć tę umowę i wskazać słabe dla mnie punkty i ewentualnie zasugerować poprawki / dodatkowe punkty, które mogłyby mnie zabezpieczyć.
nowy pracodawca pewnie nie będzie skory do wielkich zmian, ale
@basler: Jak przeczytasz 5 razy to zrozumiesz wszystkie zapisy, jeśli nie rozumiesz to wtedy możesz spytać tylko o to czego nie rozumiesz, nawet druga stronę. Ogólnie to bardziej niebezpieczne jest to czego nie ma napisane niż to że coś jest nie tak napisane.
Ze swojej strony proponuje negocjować maks 2 tygodniowy termin płatności i pułapki typu masz okres wypowiedzenie więc nie zwalniają Cie z dnia na dzień ale mogą Ci
Ze swojej strony proponuje negocjować maks 2 tygodniowy termin płatności i pułapki typu masz okres wypowiedzenie więc nie zwalniają Cie z dnia na dzień ale mogą Ci
na własnej działalności Ty odpowiadasz za wszystko
@bb89: Za wszystko czyli za co? Jak będziesz normalnie wykonywał swoje obowiązki, to nikt nie będzie od Ciebie nic chciał - b2b to u nas zastępstwo umowy o pracę, a nie sprytny sposób na pociąganie pracownika do odpowiedzialności. Znasz kogoś z testowania, kto miał tego typu problemy? Nawet jeśli, to to muszą być jakieś głębokie januszexy jedynie
#testowanieoprogramowania
Cześć Mirki,
Są tu jacyś eksperci w obszarze testowania wydajnościowego?
Dostałem ostatnio w projekcie taska z wykonaniem jakiś prostych testow z użyciem Jmetera i chciałbym się wgłębić w temat.
Cześć Mirki,
Są tu jacyś eksperci w obszarze testowania wydajnościowego?
Dostałem ostatnio w projekcie taska z wykonaniem jakiś prostych testow z użyciem Jmetera i chciałbym się wgłębić w temat.



























Obecnie pracuje jako automatyczny tester (prawie 1,5 roku) postawiony framework, napisane sporo testów i spięte wszystko w CI/CD, boss zadowolony, devsi też, że są jakiekolwiek testy (bo o unit testach to nikt ofc nie słyszał), zostały tak naprawdę jakieś spoko testy API do napisania i prawdopodobnie tym sie