Wpis z mikrobloga

Pracował/ aplikował ktoś może na ogólne stanowisko QA (Automaty/ Manager/ Analityk*) do "top/ top" firm i może powiedzieć jak wygląda rekrutacja/ jak znaleźli ogłoszenie i co ogólnie trzeba potrafić żeby w ogóle do takiej firmy startować? Top firmy mam na myśli powiedzmy ogólnie światowo rozpoznawalne marki takie jak: Amazon, Mastercard, Nike, Audi, Booking, Netflix i podobne w tym klimacie.
Hajs hajsem ale po jakimś czasie człowiek myśli już nie tylko o pieniądzach ale o "czymś więcej" pod kątem miejsca pracy stąd jestem ciekawy jak to wygląda.
#qa #testowanieoprogramowania #programista15k #programista25k #programista30k
  • 14
  • Odpowiedz
@Kermii: Pracowałem w Google i Microsofcie i tam w znamienitej większości nie ma czegoś takiego jak osobne QA w sensie testera, bo założenie jest takie, że jak coś tworzysz, to Twoim obowiązkiem jest udowodnić, że Twój kod działa ( a zatem piszesz testy jednostkowe, integracyjne, end to end i tak dalej ).
  • Odpowiedz
Amazon, Mastercard, Nike, Audi,


@Kermii: To nie są topowe firmy

@alex-fortune Tak jak on mówi, masz odpowiedzialność end to end i nie ma rozróżnienia na QA, deva od js, javy, golanga. Jesteś zatrudniony jako software engineer.
  • Odpowiedz
@Kermii każda firma ma swój standard. ALE szykuj się na kilka rozmów (i to w cale nie technicznych) sporo jest po to by sprawdzić czy kandydat się wpasuje w środowisko. skille miękkie i angielski oczywiście
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy: jak pracujesz ze sprzętem do którego nie masza dostępu QA to odzielna fucha. Nie masz samochodu, rakiety, ładowarek do samochodów itp. Wtedy QA jest potrzebne i g Ci da Twoje black boxowe testy, jeżeli nie ogarniesz zywych edge casów.
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy: a gdzie jest napisane, że gadamy o testach automatycznych? Rozmawiamy ogólnie o QA. Chcesz powiedzieć, że testy i testerzy manualni nie mają nic wspólnego z it? Ty to googlu nie pracowałeś chyba, że co najwyżej jakiś staż 3 miesięczny, gdzie klepałeś unity dla sde.
  • Odpowiedz
Chcesz powiedzieć, że testy i testerzy manualni nie mają nic wspólnego z it?


@bill-adamsonn: Tak, #!$%@?, testowanie ładowarek do samochodów ma zajebiście dużo wspólnego z IT, a to był twój zajebisty przykład. Weź ty się nie kompromituj i naucz się czytać ze zrozumieniem. Hint: Mogą, ale nie muszą

Ty to googlu nie pracowałeś chyba, że co najwyżej jakiś staż 3 miesięczny, gdzie klepałeś unity dla sde.


Big tech kończy się dla
  • Odpowiedz
@RapIArbuzy: jeżeli nie potrafisz dyskutować to co dopiero poprawnie pisać - już nie mówię o kodzie, bo jakość pewnie taka sama, jak twój styl wypowiedzi. Skąd tacy ludzi się biorą? Weź zatrudnij się do prawdziwej firmy i naucz się trochę szacunku. I nie zapomnij dowiedzieć się więcej o pracy QA. Gość zadał pytanie a ty w rezultacie nie odpowiedziałeś na pytanie i jeszcze jakieś personalne wycieczki robisz do anona z internetu.
  • Odpowiedz
Gość zadał pytanie a ty w rezultacie nie odpowiedziałeś na pytanie i jeszcze jakieś personalne wycieczki robisz do anona z internetu.


@bill-adamsonn: Odpowiedziałem, ale nie spodobało ci się, że twoja praca opierająca się na testowaniu ładowarek to nie IT xDD

jeżeli nie potrafisz dyskutować to co dopiero poprawnie pisać - już nie mówię o kodzie, bo jakość pewnie taka sama, jak twój styl wypowiedzi. Skąd tacy ludzi się biorą? Weź zatrudnij
  • Odpowiedz
@Kermii pracowalem jako Test Manager w Daimlerze (a konkretnie MBition - Mercedes Benz Innovation Lab).
Prace znalazlem na linkedinie, a wlasciwie to oni sie do mnie odezwali ze wzgledu na moje doswiadczenie w obszarze embedded.
2 rozmowy, jedna techniczna druga z Engineering Leadem i zaczalem 2 tygodnie później.

ps. wlasnie teraz wychodza auta przy ktorych pracowalem (a robilem tam dosyc krotko, niecale poltora roku) - to daje sporo satysfakcji.
wczesniej pracowalem przy
  • Odpowiedz