Dzisiaj w wieku prawie 91 lat zmarła moja babcia. Ostatnie 2 lata żyła życiem niemowlaka, była przewijana, myta i karmiona.
Zapomniała jak się mówi, nie poznawała nikogo a większość czasu spędzała śpiąc.

Dzisiaj rano zaczeła nieregularnie oddychać i poprostu umarła.
Po raz pierwszy od lat ten dom wypełnił się na chwilę ludźmi, tak jak działo się to w każde święta lata wcześniej.
Tym razem jednak zamiast usłyszeć kolędy śpiewane przez 4 pokolenia mojej rodziny, usłyszałem jak
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CherryJerry: ja po prostu dałem sobie spokój z siostrami, bo się na mnie obraziły jakiś czas temu (finanse) i utrzymuje z nimi tylko sporadyczne kontakty. I wiedziały już we wrześniu, że wyjeżdżamy na święta, a wczoraj jakieś żale przez telefon ze mnie na wigilii nie było.I takie podejście pokazuje mi, że nie warto bardziej się angażować w kontakty z siostrami.
  • Odpowiedz
Zawsze mnie śmieszy gdy "znawcy" boksu uznają że jakiś bokser z lat 80 czy 90 to teraz by pozamiatał całą wagą ciężką. W każdym sporcie dokonuję się postęp i na przykład w bieganiu czy pływaniu łatwo porównać czas żeby wiedzieć że "wielki" mistrz sprzed 50 lat teraz nawet nie dostałby się na olimpiadę a co tu mówić o wygraniu jej. Czy to umniejsza ich "wielkości"? Absolutnie nie, były po prostu inne czasy,
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pepe998: uważam podobnie, dlatego pięściarzy z innych epok należy porównywać w odniesieniu do czasów w których boksowali, a nie przenosić ich do czasów dzisiejszych i porównywać z obecnymi pięściarzami, bo to nie ma sensu
  • Odpowiedz
  • 5
Pracując na magazynie w Niemczech nauczyłem się, że nawet najgłupszy pomysł Niemca musi być wdrożony a "słowiański podludź" nie ma prawa głosu. Za każdym razem słysząc "Ach Scheiße!!" od tego światłego Niemca gdy zrypał sprawę pojawia mi się uśmieszek na twarzy a on nie ma żadnej konkluzji i ciągle wierzy w swoją nieomylność.
  • Odpowiedz
Tak gadacie na górali, że gwara, że muzyki góralskiej słuchać się nie da. A tak naprawdę jesteśmy kwintesencją polskiego cebulactwa, szczerze wierzymy, że dutki się dostaję łot turystów za nic, regularnie chodzimy na msze święte i bijemy potem konia oraz swoich bliskich, żyjemy dobrze tylko z księdzem proboszczem, mamy w domu religijne obrazy i inne symbole wiary, wszyscy we wsi przyjmują księdza, nie ma że ktoś jest niewierzący czy innego wyznania albo
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wszedłem dziś na FB i poczytałem komentarze pod paroma wpisami onetu, radia kolor czy RMF i doszedłem do wniosku ze prawda jest co ludzie piszą na wykopie FB został opanowany przez stare Grażyny i starych Januszy oderwanych od świata i nierozumiejących otaczającego ich świata.

#takaprawda #przemyslenia #media
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzień przed Wigilią typowe darcie mordy w kuchni, pospieszanie bo musi być 12 potraw, bluźnienie a nawet i wyzwiska a dziś fałszywe uśmiechy na twarzach i udawanie szczęśliwej, pełnej miłości wielkiej rodziny, składanie życzeń, żeby tylko potem jutro powtórzyć proces.
#swieta #wigilia #takaprawda
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach