Bądźcie mili dla ludzi, jeśli chcecie zyskać.

Jeżeli wyświadczamy innym przysługi, będziemy dla nich mili to oni odwdzięczą się tym samym. Jednak odnośnie przysłóg to wykorzystanie zależy, od strony oddającej przysługę.
Jest to opisane w: " Techniki wywierania wpływu na ludzi. Teoria i praktyka." Robert Cialdini, "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" Dale Carnegie.

Na wykopie też czytałem osobiste historie typu: zaprosiłem kogoś na planszówki, to on potem zrobił mi fotowolatike i zaoszczędziłem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam swoje lata i dziesiątki, dziesiatki książek przeczytanych od lat szczenięcych do dziś, gdzie obecnie moja broda w 80% jest siwa
Ksiązki, które obecnie sa pisane, to zwyczajne scenariusze filmowe
Pisane sa tak, by jakiś rezyser czytając powiedział
- Zajebiste, ekranizuje to !
Nie ma wielu scen, które by przysporzyły kłopotów by przenieść je na ekran, dialogi szybkie, krótkie
Nie chodzi mi o to, ze kiedyś był opis otaczajacej przyrody na dwie kartki, bo to zwyczajnie było
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: wydaje mi się że to nie jest tak że ludzie piszą je specjalnie jako scenariusze filmowe. Książki z np XIX wieku się różnią od współczesnych tym, że wtedy nie było jeszcze filmów. Po prostu jeżeli od małego jest się wystawionym na filmowy typ narracji, to staje się on tak naturalny że pisarze nawet nie widzą że go używają. Co o tym myślisz?
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Też macie tak, że jak wchodzicie powiedzmy do Empika i spotkacie dobrego znajomego z dawnych lat to potem wychodzicie mimo, że mieliście coś przejrzeć? głównym powodem który motywuje mnie wtedy do wyjścia to po prostu niezręczne spotkania przy jakimś innym dziale mimo skończonej rozmowy... zazwyczaj czekam do 30 minut albo chodze po innych sklepach w galerii.
Miałem raz sytuacje, że mimo skonczonej rozmowy spotkalismy się kilka działów dalej i staliśmy obok siebie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co społeczeństwo ma nam do zaoferowania, gdy twoje życie staje się niekończącym się ciąiem nieprzyjemności? Otóż: masz iść na terapię, żeby się naprawić, bo to ty jesteś problemem.

Na terapii skrupulatnie włożą Ci do głowy, że twoje najnaturalniejsze potrzeby są patologicznymi impulsami. Zamiast nich dyskretnie podsunie ci się takie rozwiązania, które pozornie służą tobie, ale ich faktyczną funkcją jest sprawienie żebyś pokornie, bez kwestionowania był przydatnym zasobem pracowniczym oraz bezproblemowym konsumentem. Jak
Kataklizm - Co społeczeństwo ma nam do zaoferowania, gdy twoje życie staje się niekoń...

źródło: 61e6c88379817

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na terapii skrupulatnie włożą Ci do głowy, że twoje najnaturalniejsze potrzeby są patologicznymi impulsami.


@Kataklizm: dzisiaj każde odstępstwo od normy jest nazywane zaburzeniem, nie kwestionuję istnienia depresji czy innych chorób, ale wystarczy że jakiś mirek pójdzie do psychologa i powie że jest nieśmiały i nie umie znaleźć przyjaciół ani dziewczyny i już go wlepią jakąś łatkę typu "osobowość s---------a", powiedzą że potrzebna jest długa wieloletnia terapia i już klient pozyskany,
  • Odpowiedz
@ATAT-2 tu chyba chodzi o to, że musi być w cholerę inaczej niż normalnie, musi być widać że robione i w chvj zapłacone. No i najważniejsze, że karynka makijażystka była z polecenia od psiapsi ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@BezDobry: mnie bawi że wyborcy małego i dużego pisu myślą że to jest jakiś prawicowy zwrot gdy chodzi jedynie o oszczędności korporacji. Nagle lewacki Facebook stał się ich przyjacielem. Lol.
  • Odpowiedz
Człowiek trochę żyje, ale ludzka głupota co chwile go zaskakuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Typ wjechał w samochód firmowy syna zaparkowany przed blokiem (wpadł w poślizg) syn chciał szybko to załatwić, bo szkoda mała, ale typ nie "nie będzie szedł na rękę" wezwali policje. I typ do policjantów ze to tak naprawdę wina syna, bo nie ma opon zimowych założonych tylko całoroczne ( ͡° ͜ʖ ͡
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach