Przypominam ze jeżeli chcecie mieć pyszny barszcz na święta to dzisiaj jest ostatni dzień żeby zdążyć zrobić zakwas buraczany

Obrane buraki kroimy na małe kawałki i wsadzamy do słoika, na 1l buraków łyżka soli, zalewamy przegotowaną letnią wodą i przykrywamy. Zostawiamy w ciepłym i ciemnym pomieszczeniu na 5-7 dni

można dorzuci ziele angielskie, liście laurowe i czosnek, ale ja te przyprawy daje do zupy przy gotowaniu

#gotujzwykopem #swieta
lukasz-lux - Przypominam ze jeżeli chcecie mieć pyszny barszcz na święta to dzisiaj j...

źródło: comment_16712795921lgCWrQPx6o7b7fhlBnTyW.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drogie Mirki!

Chciałbym zrobić tacie prezent na święta - kojarzy ktoś jakiś zestaw badań profilaktycznych, które warto polecić dla mężczyzny po 50-tce?

Widzę masę różnych reklam na googlu ale żadne nie budzi jakoś specjalnie zaufania a kompletnie sie na tym nie znam.

#badania #lekarz #swieta #prezent #tatacontent
kosa1410 - Drogie Mirki!

Chciałbym zrobić tacie prezent na święta - kojarzy ktoś j...

źródło: comment_1671278685Zyc9SxSTkCBRYdBR0x6oko.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@kosa1410 Bo to nie jest typowy nowotwór dla tego przedziału wiekowego. Owszem - zmiany sie zdarzaja, ale zazwyczaj dobrze rokujące o powlnym wzroście, które czujny mężczyzna i tak może wykryć samobadaniem.

Dla tego wieku zaczyna być typowy rak prostaty i wzrasta ryzyko-sercowo naczyniowe.
  • Odpowiedz
Nie umiem robić rzeczy nie na ostatnią chwilę. Zamówienia na #wykopaka czy #swieta zawsze na ostatnią chwilę i muszę się modlić żeby doszło na czas. Co roku to samo xD Teraz mam chwilę czasu żeby zamówić prezenty na święta ale nie, zrobię to później czyli przypomnę sobie w czwartek. Niektórzy mówią że nie można brać udziału w wykopace jak ma się #adhd ale to nieprawda, można
oszty - Nie umiem robić rzeczy nie na ostatnią chwilę. Zamówienia na #wykopaka czy #s...

źródło: comment_1671271211nlGL6eoHOZsGKaFBoAEVeV.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oszty: Tak było, najpierw tydzień rozkminiania co kupić, a potem panika bo paczka pusta. xD Ja właśnie zmuszam się, żeby zrobić już weryfikację a nie iść po raz kolejny do sklepu szukając co jeszcze wrzucić do paki, bo przecież na pewno tym razem znajdę coś lepszego. XD
  • Odpowiedz
Miałam kupować teraz jakieś prezenty? No niestety, muszę wyprowadzić kota na spacer ale wróce do tego na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#prezent #swieta Jaki jeden prezent można kupić aby był dla całego grona osób które są na wigilii? Chodzi o to, żeby nie kupować każdemu z osobna tylko jeden prezent dla wszystkich lub ewentualnie dla każdego jeden taki sam upominek
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki ostatni raz obiecuje :D jeśli ktoś nie ma pomysłu na prezent albo szuka czegoś ciekawego na co dzień i jakiegoś dodatku do mieszkania , domu lub prezentu dla kogoś. Zapraszam was do zobaczenia co tworzy mój #rozowypasek wrzucę tu parę zdjęć z tym co robi ale większość jest na aukcji oraz #rozdajo w środę wylosuję mirka/mirabelkę i będzie sobie mogła wybrać jaki nadruk i bombkę z osób
patoologiaa - Mirki ostatni raz obiecuje :D jeśli ktoś nie ma pomysłu na prezent albo...

źródło: comment_1671264562NCHr4cEg3MR66azUM059A5.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@patoologiaa: pisałam już, ze można kupić to sklepie z rzeczami za 5 zł. Brzydkie to, zwykła sklejka, 0 kreatywności i to nawet rękodzieło nie jest, tylko wycinane laserem jak milion innych rzeczy. Nie dziwie się, ze nikt nie chce tego kupować.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja już prawie gotowy na świąteczne wędzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na zdjęciu około 10kg miesa, peklowane na sucho w workach próżniowych, schab, karkówki, boczek, polędwiczki, a w zamrażarce 5kg łopatki na kiełbasę.

#gotujzwykopem #swieta #bozenarodzenie #jedzzwykopem #jedzenie #wedzenie #mieso #wedlinydomowe
d.....s - Ja już prawie gotowy na świąteczne wędzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) 
Na zdjęciu około 1...

źródło: comment_1671226381ULuP2kFh8F9m8LyIWi8fZV.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach