Śmierć lekarza to jest mistycyzm spotkanie z najwyższym, śmierć zwykłego robola, fizjoterapeuty, pielęgniarki? śmierć jak śmierć.

Kult lekarzy w cebuladii wyebało w kosmos. W którym innym kraju lekarze traktowani są jak bogowie że onety, wyborcze i fakty piszą o nich artykuły oraz wiersze?

Wykonują swoją pracę, dostają za to pensje 50-100k, nie robią wolontariatu, leczenie ludzi to ich obowiązek zawodowy, nie charytatywny gest, nie dobra wola, ale obowiązek, robota jak robota. Czas skończyć
p0melo - Śmierć lekarza to jest mistycyzm spotkanie z najwyższym, śmierć zwykłego rob...

źródło: Img12

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@p0melo: I takie zesrańsko wykopka-programisty 15k bo para lekarzy zmarła pływając jachtem wodach po RPA? Którego Polaka stać na takie hobby? hahhaha
  • Odpowiedz
Mam ochotę zrobić sobie tego mgr bo ogólnie lubię swoje studia i mi się podobały w większości. Ale i tak wydaje mi się że nie znajdę w tym pracy i jedyne co mi zostanie to prędzej czy później zrobienie prawka C+E. A jako kierowca to już bez różnicy czy mam mgr czy nie.
#przegryw #studia #gorzkiezale #feels
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@423frewq4f23:
Szczerze to nie wiem jak pracodawcy na to patrzą. Myślę że doświadczenie jest cenniejsze, chociaż by dlatego że nie każdy pracodawca wie co to jest skwp.
Na pewno się sporo nauczysz na takim kursie.

Dla jasności jeszcze dodam że nie jestem księgowym, siedzę w IT. Jedynie znam trochę temat bo udzielam wsparcia księgowym w kwestiach oprogramowania którego używają itp.
  • Odpowiedz

TOP 5 sposobów na zmarnowanie sobie życia:

5. Chlanie
4. Ćpanie
3. Noszenie ubrań z logo HUGO lub GUESS
2. Przeglądanie tagu przegryw na Wykopie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elko drogie Mirki,
Przeprowadzam badanie do swej magisterki na temat mikropłatności w grach.
Byłbym wdzięczny, ALE TO BARDZO WDZIĘCZNY każdej jednej duszy, która chciałaby poświęcić 10 minut swego żywota na wypełnienie jej.

Pozdro i thank u from the mountain!

Link
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Medycyna to ścieżka dla celebrytów, a nie dla bystrzaków, którzy chcą robić ambitne rzeczy. Obecnie tzw. "kariera" w medycynie polega na zrobieniu jak najbardziej popularnego profilu na instagramie, żeby móc na nim nagrywać durne rolki, od których każdy rozumny człowiek odczuwa zażenowanie, a za pomocą tego instagrama naganiać ludzi na bezużyteczne wizyty i porady za 300zł, ew. na niedziałające zabiegi medycyny estetycznej

#medycyna #lekarski #przegryw #
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@Polski_Polak_Z_Polski_PL: ja się nic nie naczytałem, mówie jaka jest perspektywa zwykłego szaraka, który nie pochodzi z lekarskiego klanu i nie ma zamiaru odwalać jakichś tańców fortnite na tiktoku i agresywnego networkingu (czyt. lizania d--y profesorkom żeby cie wzieli pod swoje skrzydła)
  • Odpowiedz
@RenoJackson: Przecież lekarze z Wykopu twierdzą, że rekrutacja na rezydenturę jest obiektywna, zostaje w cholerę wolnych miejsc i zależy od liczby punktów z LEK - to jak są wpychane swojaki, jeśli mają mniej punktów?
  • Odpowiedz
W ogóle, jak długo będziemy jeszcze udawać, że w Polsce większość uczelni wyższych nie służy wyłącznie do legalizowania imigrantów, a nie do tego, żeby faktycznie dawać ludziom wykształcenie? Tu nie tylko powinny być tworzone zapory na granicy z Białorusią, ale też powinno się likwidować takie procedery.

#polska #pracbaza #studia
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stanleymorison: Problem jest dużo glębszy, mamy za dużo uczelni wyższych. Do tego system wymaga dużej iloścu studentów by pieniądze się zgadzały. Mamy niż demograficzny, studentów jest mniej z Polski, więc próbują za wszelką cenę ściągać ludzi zza granicy. Ten problem by zniknął, gdyby zlikwidować fabryki magistrów i ogólnie zaorać z 50% szkolnictwa wyższego ilościowo, jeśli chodzi o ilość studentów.
  • Odpowiedz
✨️ Zainteresowanie psychoterapią: Droga od korpo do psychologa
Interesuje sie #psychologia i #psychoterapia. Czytam duzo ksiazek, podcastow. Myslalem zeby zrezygnowac z korpo i isc w kierunku psychoterapeuta, zwlaszcza ze mysle ze mam do tego bardzo dobre predyspozycje - duza empatycznosc, potrzebe zrozumienia czlowieka, sam borykalem sie tez z wieloma problemami wiec potrafie zrozumiec to z drugiej strony. Ponoc wlasnie najlepsi psychoterapeuci to tacy ktorzy przezyli ciezkie momenty.

...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pomysł spoko, zwłaszcza, że to zawód, w którym Twój wiek gra na Twoją korzyść, a takich wiele nie ma.
Ale jak napisałeś - będzie uregulowany (ustawa przeszła, zresztą bardzo slusznie), więc bez studiów z psychologii lub medycyny (specjalizacja psychiatria) nie ładuj się w to bo przepalisz czas i środki.
  • Odpowiedz
Prokurator zrobił byłemu rektorowi Uniwersytetu Przyrodniczego test z wiedzy, jaką powinien posiadać absolwent studiów MBA - wynik był katastrofalny. Z kolei rektor Politechniki Wrocławskiej przyznał, że dostał dyplom, choć żadne zajęcia się nie odbyły.

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

W jakim kraju my żyjemy, że dyplomy uczelni kupują rektorzy? No ale dajce 3% PKB na naukę i 100% podwyżek to na pewno będzie lepiej xD
#wroclaw #studia #chlewobsranygownem #polska
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 161
Prokurator zrobił byłemu rektorowi Uniwersytetu Przyrodniczego test z wiedzy, jaką powinien posiadać absolwent studiów MBA


@nowszyja: XD przecież spokojnie mógł odmówić także inteligencją też raczej nie błyszczy
  • Odpowiedz
Kariera w każdym innym zawodzie: nauka we własnym zakresie, cieżka praca w domu, trenowanie, ćwiczenie

Kariera w medycynie: Poznać profesorka i lizać mu dupe, innej drogi nie ma, jak nie jesteś dynamiczny to możesz zapomnieć o jakiejkolwiek "karierze". Nienawidze tego j------o nepotycznego medycznego kołchozu gdzie liczą się tylko znajomości i nie ma żadnych opcji rozwoju

W takim IT to siedzisz sobie w domu i n----------z kod i sie uczysz, a w medycynie g---o mozesz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RenoJackson: w IT nie płacą 200k za miesiąc za wypisywanie recept.

Pokonkurowałbyś sobie z dwoma miliardami hindusów pracujących po 16 godzin dziennie za odpowiednik minimalnej w Polsce to byś inaczej spojrzał na IT.

A co do nauki medycyny w domu, to podobno Religa nauczył się robić przeszczep serca z publikacji naukowych więc skoro jeden potrafił to każdy jest w stanie uczyć się medycyny w domu.
  • Odpowiedz
@RenoJackson: już widzę jak z takim podejściem robisz karierę w IT. Byś narzekał, że po co robiłeś studia skoro każdy ma wiedzę z programowania z czata.
  • Odpowiedz
@centerario: studia to od 30 lat przechowalnia przyszłych bezrobotnych żeby nie było ich widać w statystykach oraz przechowalnia kadry, ehem, "naukowej".

Nie mam nic przeciwko przyjmowaniu na studia z niskimi progami (za moich czasów na niektóre wydziały nie było egzaminów, bo było mniej chętnych niż miejsc) O ILE robimy na pierwszych dwóch-trzech semestrach odsiew, i to taki rzeźnicki.
Egzaminy wstępne też powinny wrócić, ale najważniejsze jest oderwanie poziomu finansowania od
  • Odpowiedz
@gorobei: no niestety, z uwagi na system finansowania uniwersytetów jest to niemożliwe. Pamiętam jak kiedyś prowadziłam zajęcia - niektórych NAPRAWDĘ należało w-----ć za brak logicznego myślenia i ogólną, k---a, dekadencję, ale nie można bo kierownik katedy bedzie sie musiał spowiadac... chociaz wiem ze na moim kierunku byl rok ze przyjeli za duzo ludzi bo sie spodziewali ze nie wszyscy zrekrutowani sie stawią i pozniej zrobili ludziom taką rzeźnię ze ze
  • Odpowiedz
Mam 23 lata. Mieszkam z dziewczyną w Warszawie. Ona w zasadzie mnie utrzymuje, ma normalną prace w korpo a ja jestem w zasadzie bezrobotny. Coś tam sobie dorabiam w glovo ale to są śmieszne pieniądze, nie mam nawet roweru elektrycznego tylko zwykly. Źle sie z tym czuje, ze jestem na jej utrzymaniu mimo że ona mówi, żebym sie tym nie martwił. Studiuję psychologie i mam w planach na nią wrócić od października
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#przegryw #studia #studbaza
Planuję zaryzykować i pójść na studia dzienne w wieku 24 lat. Teraz pytanie, czy jest szansa że to pomoże mi się ogarnąć i wyjść na ludzi w kontekście społecznym? Że stanę się bardziej towarzyski, a przede wszystkim że znajdę tam ekipę znajomych z którymi przeżyje fajne chwile itp. Czy to tylko moje marzenia które się nie spełnią xd. Chyba będę musiał spróbować bo
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Siatkarz17: Nie sluchaj p---------a w dwóch pierwszych komentarzach. Na studia warto iść i zawsze je zrobić. Co do znalezienia znajomych to tak jak @Anhed napisał i wszystko zależy od ciebie. Co do różnicy wieku to są pewnie koła naukowe i tam tez możesz się zapisać tylko nie możesz być bierny i musisz sie zainteresować tematem.
  • Odpowiedz