Mirki i Mirabelki, mam pytanie jak prawidłowo ogarnąć zjazd z tego ronda (dla ciekawskich to rondo przy zjeździe z A4 na węźle Tarnów Centrum).

Pewnie mnie zwyzywacie że prawko w chipsach znalazłem, ale wg mnie projektant tutaj coś sknocił. Jadąc tak jak zaznaczyłem strzałką, nie mogę wcześniej zmienić pas na zewnętrzny, bo mam ciągłą linie, a ten który jedzie zewnętrznym pasem i chce jechać prosto może we mnie elegancko przywalić i będzie
korkyx - Mirki i Mirabelki, mam pytanie jak prawidłowo ogarnąć zjazd z tego ronda (dl...

źródło: comment_16348381291AdmEv0oHsTpEU9llXLSsP.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"Ten, kto opuszcza rondo z lewego pasa, ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym prawym pasem."


@korkyx: Co to za cytat? Bo wygląda mi na bzdurny wymysł policji dotyczący ronda klasycznego (nie mylić z powyższym, które ma pasy prowadzone prosto do wylotów).
  • Odpowiedz
Robiłem prawko na kat. B 12 lat temu. Od tamtej pory nie zwracałem na to uwagi.
Czy wtedy kursy mogły kosztować poniżej 1000zł? Tak mi się kojarzy....
Teraz patrzę na kursy na kategorięA i kosztująponad 2200złxDDDDDD

#pytanie #prawojazdy #motoryzacja
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po prawie 1,5 roku przerwy znowu będę podchodził za pare tygodni do egzaminu na #prawojazdy
Na pierwszym tak się zestresowalem ze musiałem zrobić taka długa przerwę, ehhh ciekawe czy tym razem się uda #przegryw
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#prawojazdy
Jak to w końcu jest z uprawnieniami do kierowania, a odbiorem plastiku?
Dzisiaj pojawiła się na info carze informacja, że mam dokument do odbioru. Problem w tym że do urzędu mam 150km i średnio chce mi się specjalnie po to jechać. W internecie znajduję mieszane informacje na ten temat.. Urzędnik wpisuje do CEPIKu uprawnienia dopiero w momencie odbioru, czy może sam fakt istnienia plastiku sugeruje że uprawnienia powinny być
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LoginZeStali: chyba dopiero masz uprawnienia jak odbierzesz prawka, specjalnie jak jakis czas temu odbieralem swoje to wszedlem na mobywatel zobaczy czy mam i nie mialem, dopiero jak odebralem fizycznie, po wyjsciu z urzedu wszedlem jeszcze raz na mobywatel i dopiero mi sie pokazalo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak zrobiłem kat C i teraz zaczynam dopiero C+E (pewnie z miesiąc potrwa) to mogę złożyć już wniosek o kartę kierowcy?

Przeczytałem, że: Do wniosku należy dołączyć kopię ważnego prawa jazdy (informacje podane we wniosku muszą być takie same jak te znajdujące się w prawie jazdy)

Nie wyrabiałem jednak prawa jazdy z C. Aktualnie mam "stare bezterminowe" prawo jazdy B. Coś to zmienia czy mam poczekać za nowym i dopiero złożyć wniosek
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Już wiem. Dla potomnych. Można wyrobić jak się ma samo B czy jakiekolwiek inne byleby nie zmieniać miejsca zamieszkania i wyrabiać w innym urzędzie bo się wtedy zmienia numer prawa jazdy. Jak wyrabiam w tym samym to numer prawa jazdy pozostaje takie samo. I nie można wyrabiać jednocześnie prawa jazdy i karty kierowcy.
  • Odpowiedz
@throwaway2137: Nie uważam, aby WORDy się na kogoś uwzięły. Ale uważam jednocześnie, że jest to instytucja bezużyteczna, dublująca tylko niepotrzebnie to co robi szkoła nauki jazdy. Inna sprawa, że sam egzamin praktyczny na prawo jazdy (przynajmniej kategoria B) jest kpiną, który już dawno powinien zostać zmieniony. Uczysz się jeździć na egzamin, a jazdy uczysz się po. Zajebiste to nasze prawko.
  • Odpowiedz
Change my mind.


@throwaway2137: Jak najbardziej są przypadki, gdy egzaminatorzy złośliwie uwalają kursantów za rzeczy zupełnie nie powodujące zagrożenia, aby wymusić łapówkę bądź po prostu opłatę za kolejny egzamin dla wordu. Dodatkowo patrzac po tym, że mamy jedne z najtrudniejszych egzaminów w Europie, a jednocześnie prawie najgorsze statystyki wypadków, ten system zwyczajnie nie działa, nie przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
Wczoraj w #katowice doszło do potrącenia na pasach młodej dziewczyny przez starego dziada na szczęście bez żadnych poważnych obrażeń.. Stary wuj twierdził że jej nie zauważył, no k---a moim zdaniem takie osoby nie powinny jeździć albo powinny mieć obowiązkowe badanie... Gościu dostał chyba bardziej karę od ludzi którzy nie szczędzili mu epitetów niż od policji xddd #polska
#prawojazdy

Czy osoby 60+ powinny mieć obowiązkowe badania umożliwiające dalsze poruszanie się samochodem ?

  • Tak 81.1% (77)
  • Nie 14.7% (14)
  • Kompletny zakaz 4.2% (4)

Oddanych głosów: 95

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drezv: mi już tyle razy te pacany wskakiwały pod machę, albo skręcały rowerem nagle z chodnika, że już dawno przestałem patrzeć jednostronnie na takie sytuacje "bo pasy"..
  • Odpowiedz
Mój znajomy zaparkował we wtorek o 9:00 rano auto przed znakiem, którego zdjecie zalaczylem w załączeniu tego posta. Za tydzień dostał list od zarzad drog i transportu z mandatem - powód "informujemy, ze podcas kontroli w strefie płatnego parkowania stwierdzono postój pojazdu bez wniesionej opłąty parkingwej" i mandacik 200 zł.

Nawiązując jeszcze do tego znaku, samochód tak jak widać był parkowany przed znakiem "P" pod którym pisało "koniec" - więc koniec parkingu
L.....n - Mój znajomy zaparkował we wtorek o 9:00 rano auto przed znakiem, którego zd...

źródło: comment_1634667335ZfMM9dH08HLj5DMKCKgIUB.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest gdzieś we wro plac manewrowy, na którym można poćwiczyć przed egzaminem na prawo jazdy?
Narzeczona ma jutro egzamin i chciałaby trochę łuków porobić.

#wroclaw #prawojazdy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ptrx matko jedyna. Swoją drogą się kiedyś zastanawiałem, czy instruktorka nie powinna zareagować i uniemożliwić jej wykonania, tego poniekąd niecodziennego manewru
  • Odpowiedz