Czy instruktor ma prawo wymagac zebym kupil u niego dodatkowe godziny nim dopusci mnie do egzaminu wewnetrznego ? Tzn. ja rozumiem ze jeszcze nie jezdze perfekcyjnie i chetnie sie doedukuje ale wole to zrobic w innej szkole i w innym miescie. #prawojazdy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ququ7: Nigdy nie słyszałem by takie fikołki się odbywały, to właśnie jest wręcz zalecane by na próbę pojsc do kogoś innego, inne podejście, może mniej stresu bo pierwotny już na w-----e bo ciągle robisz te same błędy itp.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Ququ7: mi właściciel OSK z którym miałem wewnętrzny, mówił że może nie wydać dokumentów po tym egzaminie, gdy zobaczy, że ktoś naprawdę źle jeździ. Namawia wtedy do zmiany OSK lub dokupienia godzin. Ale do samego egzaminu powinnaś być dopuszczona.
  • Odpowiedz
Mirki ja już po jazdach. Instruktor wydawał się spoko. A ja się go bałem. Po jazdach byłem w sklepie kupiłem sobie p--o na wieczór. 1 Heinekena. Mijałam dawnego kolegę i się zachowywał tak jakby mnie nie znał ehhh. (,) #przegryw #prawojazdy #s----------e
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałem polskie prawo jazdy, po czym wymieniłem je na brytyjskie. Teraz chcę wymienić znowu na polskie. Strona gov.pl oczywiście wprowadza w błąd podając że uk jest w UE. Pytanie czy będę musiał zdawać jakiś egzamin teoretyczny jak piszą na gov czy po prostu składam dokumenty i dostaje nowy plastik? #prawojazdy #uk
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mietek_02 Pamiętaj że to on jest dla ciebie nie ty dla niego, po to mu płacisz żeby cię nauczył, jeśli trafisz na jakiegoś gbura to nie wachaj się zmieniać, ja pierwszym razem trafiłem na jakiegoś milicjanta co to się wydzierał i pokazywał swoją pozycje, zmienili mi na fajnego gościa z którym dało się pogadać, pośmiać.
  • Odpowiedz
Ostatnia tragedia gdzie czteroletni chłopiec zginął potrącony autem a raczej został zamordowany przez debila za kółkiem przypomniała mi pewien problem wymiaru sprawiedliwości o którym bardzo mało się dyskutuje, przynajmniej ja nigdy nie słyszałem żadnej debaty na ten temat. Dokładnie chodzi mi o to że sprawcy grozi od 2 do 12 lat. Wiele osób powie że mało, ja również bo za morderstwo to powinno być minimum 15 lat a dla mnie jak ktoś
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alvaroZcamaro:

Czyli jeden gość za ten sam czyn

Tu popełniasz błąd. Nie ma czegoś takiego jak ten sam czyn. Okoliczności popełnienia przestępstwa mogą być diametralnie różne, mimo takiej samej kwalifikacji. Wymiar kary powinien być przez to kwestią mocno indywidualną.
  • Odpowiedz
@alvaroZcamaro: no tak, ale sytuacji ja sam mogę Ci wymienić milion. tych kombinacji jest tak dużo, że prawo stałoby się tak bardzo skomplikowane, że w życiu byś nie doszedł.

przykładowe czynniki wpływające na karę:

1. brak przeglądu samochodu
2.
  • Odpowiedz
Czołem druhowie!
Mam pytanko do osób, które posiadają uprawnienia na prowadzenie pojazdów przywilejowanych. Czy Wy także musieliście wykonywać rentgen klatki piersiowej? Dzisiaj byłem u lekarza medycyny pracy z nadzieją, że będę mógł się już udać do wydziału komunikacji, a okazało się, że do zrobienia jest jeszcze EKG, badania krwi itp., a także rentgen klatki piersiowej. Trochę się zdziwiłem, bo naczelnik o czymś takim nie wspominał. Kolejna rzecz, czy będę musiał za to
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mial ktos taki przypadek, ze zaplacil mandat, dostal sporo punkcikow i jest ich brak widocznosci w apce mObywatel?
Minely dwa tyg prawie i ani widu ani slychu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#prawojazdy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Nigdy się samochodami nie jarałem ale po tym jak zrobiłem sobie prawko naprawdę polubiłem jazdę samochodem. Gdy trzeba kogoś gdzieś zawieźć lub przywieźć zawsze jestem chętny niezależnie czy trzeba jechać 30 czy 300km dlatego pomyślałem że to moja szansa na pracę którą będę lubił. Myślę również że pomoże mi w tym to że jestem #introwertycy, niezbyt lubię pić alko oraz to że lubię uczyć się języków
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania nie powiem Ci na 100% bo nie wiem. ALE wydaje mi sie, ze musisz miec ukonczone 21 lat. Najlepiej zadzwonic do osrodka, w ktorym chcialbys go zrobic.

Slowo klucz do szukania kursow z unii to EFS (Europejski Fundusz Spoleczny). Liste powinienes znalezc na stronie swojego wojewodztwa bo to oni to rozdzielaja srodki.

Jezeli jestes z pomorskiego napisz na pw. Podesle Ci 3 osrodki, z programow ktorych sam korzystam lub korzystalem.
  • Odpowiedz
Jutro rano egzamin praktyczny, a ja na samą myśl o nim podczas dzisiejszej ostatniej godziny jazd dodatkowych zacząłem mieć problemy nawet z głupim ruszaniem pod górę. Na szczęście nie były to błędy, które by mnie uwaliły, ale jutro stres na pewno będzie większy i obawiam się, że nawet z placu nie wyjadę. Trzymajcie kciuki, bo czarno to widzę.
#prawojazdy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nomad34 Ja akurat zdarzyłam się zaczaić, że pasów nie mam zapiętych jak ruszyłam, jak mnie egzaminator zatrzymał i kazał powtórzyć odrazu wiedziałam co jest nie tak, łuk elegancko ale padłam wtedy na wzniesieniu ;D tez czekałam bity miesiąc na egzaminy, także cierpliwości , ja na szczęście mam już to za sobą i nie zazdroszczę, życzę powodzenia przy następnym podejściu i oby ostatnim ;)
  • Odpowiedz
U mnie takie kwiatki w centrum handlowym Lindetal-Center, dobre, żeby wiedzieć gdzie nie parkować by nie mieć porysowanego auta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bycie kobietą to inwalidztwo, dlatego musza mieć swoje miejsca parkingowe ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
#niemcy #logikarozowychpaskow #parking #europa #prawojazdy #bekazlewactwa
Pabick - U mnie takie kwiatki w centrum handlowym Lindetal-Center, dobre, żeby wiedzi...

źródło: comment_1634037518QMHInwCzcymsVGnYavnmbG.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pabick: To są miejsca parkingowe które są blisko wyjścia, żeby kobiety czuły się bezpieczniej nie musząc iść po ciemku przez pusty parking.

I taka ciekawostka, możesz jako facet na tych miejscach stawać
  • Odpowiedz
Rok temu nie zdałem egzaminu praktycznego na #prawojazdy, muszę w końcu to dokończyć i iść dzisiaj się zapisać na dodatkowe jazdy żeby w końcu zdać po latach ten egzamin. Ehhhh bardzo się boje czemu muszę być #przegryw z #fobiaspoleczna
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xreak: powiem tak, że zdanie prawka to kwestia dobrego instruktora, który potrafi wytłumaczyć. I też radzenie sobie ze stresem. Ja np zdałem prawko za pierwszym, mimo że po 15h jazd nie umiałem parkować xD Ale potem się mocno przyłożyłem i się udało. Pogadaj, może poszukaj innej szkoły jazdy i jakoś to pójdzie.
  • Odpowiedz
Mireczki szukam szkoły jazdy, w której prowadzą jazdy doszkalające w tygodniu po godzinie 17 i w weekendy, ktoś coś poleca?
#olsztyn #prawojazdy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miałem ostatnio nietypową sytuację na drodzę i zastanawiam się czy gdyby doszło do wypadku byłaby to w jakims stopniu moja wina. Otóż wyprzedzałem traktor. Wyprzedziłem go i zacząłem się rozpędzać do 90 km/h. Patrzę w lusterko, a SUV za mną oprócz traktora wyprzedza i mnie, mysle sobie pewnie mnie zaraz wyprzedzi, problem w tym że ja swoją małolitrażówką spokojnie rozpędziłem się do 90 km/h, a on również i nie mógł mnie wyprzedzić.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hakunamatata57: nie ma tu raczej konkretnej odpowiedzi, wszystko zależy od tego, jak to dokładnie co do sekundy wyglądało. Jak dla mnie, to teoretycznie (w myśl przepisów) właściwym rozwiązaniem byłoby zaprzestanie przyspieszania, gdy byłeś już na swoim pasie i widziałeś, że ten ktoś z tyłu nie wjeżdża za Ciebie. Inna sprawa, że jak ten ktoś nie miał czym wyprzedzać w ten sposób, to nie powinien się za to brać i raczej
  • Odpowiedz