Jak wygląda to od przepisów #prawojazdy - strażacy w swoich prywatnych autach łamią przepisy RD (jazda po chodniku, wymuszanie pierwszeństwa itd.) byleby zdążyć na akcję by wyjechać na "b-----h".

Kto ma pierwszeństwo - taki pirat, kierowca, który jedzie przepisowo czy piesi?

#kiciochpyta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@xDawidMx: w prawie drogowym pierwszeństwo ma zawsze ten co powinien mieć pierwszeństwo nawet jadąc wozem uprzywilejowanym kierowca nie ma pierwszeństwa, ale może się nie stosować do czerwonego światła itd.
  • Odpowiedz
#prawojazdy #samochody Moim zdaniem zdający egzamin na prawo jazdy powinien płacić tylko raz - 700 zł, i mieć nieograniczone próby (ale z minimalnie miesięczną przerwą). Myślę że rozwiązały bo to patologie gdzie ludzie mówią że egzaminator się na nich uwziął. Po 5 nieudanych próbach powinien być test psychologiczny oraz po jego zdaniu - jakieś OBOWIĄZKOWE warsztaty radzenia sobie ze stresem + udokumentowane 10 godzin jazd doszkalających. Oczywiście wiadomo
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Spikesword: Po 5 nieudanych probowach powinien byc ban na PESEL na robienie prawka do konca zycia. Czemu sie utarlo ze kazdy musi miec prawo jazdy? Albo ktos sie do czegos nadaje albo nie.
  • Odpowiedz
Jak to jest z tymi badaniami lekarskimi na C+E? Czytam na vipoku to piszą, że udało się zrobić za 100 albo 150 wszystkie. Zapisałem się na listopad prywatnie i mam jakieś 4 badania na ponad 500zł łącznie. Chyba jakaś chvjnia i chcą mnie na kase robić?

#tir #prawojazdy #ciezarowki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki, potrzebuję waszej pomocy/rady.
Od niedawna mam prawo jazdy i samochód ale bardzo boję się jeździć. Brak mi umiejętności i wyczucia w prowadzeniu - nazwanie mnie zawali droga to mało powiedziane.
Co mogę na to poradzić? Jestem z Wrocławia, są jakieś szkoły czy kursy dla takich osób jak ja?
Pomóżcie, bo na samą myśl o jeździe samochodem skręca mnie w żołądku.

#prawojazdy #samochody
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dixtel Sytuacja nierozwiązywalna tak jak 4 auta na 4 wlotach lub 3 na trzech (tutaj jak 3 na 3 bo ten czwarty wlot nie ma znaczenia, mogłoby go nie być). Zgodnie z prawem powinna stanąć i czekać aż któreś z tych aut cofnie lub sama cofnąć.
  • Odpowiedz
Ja p------e zagotowało mnie jadę sobie autem (mam gruza seicento z punktu a do punktu b bo więcej jak 60km tym autem nie robie miesięcznie) z mostu łuk w prawo jest no i elegancko jadę a tu jedzie taka białą renówka gość ściął pod górę zakręt tak że dosłownie obdarłem prawą felgą bo inaczej bym się w niego w--------ł na czołówkę.

I uwaga, jeszcze mi faka pokazał. -.-

nosz k---a zauważyłem że jak
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiersiowkaPelnaZiol: Niestety takimi autami jeździ się u nas bardzo bardzo źle, jeszcze do nie dawna posiadałem malucha jako retro zabawkę i to co się wyprawiało to był koszmar. Ludzie za punkt honoru obierają sobie wyprzedzić ciebie, nieważne czy jest możliwość czy niema, mimo że w mieście jak najbardziej nadążasz za wszystkimi innymi i nie spowalniasz ruchu, kolejna rzecz szybko nauczyłem się nie jeździć przy prawej krawędzi jezdni bo tworzy się
  • Odpowiedz
Mirki kochane, pytanie czy ktoś miał ten przypadek w pandemii że skończyło mu się prawo jazdy i miał kontrolę i jak to wyszło? Chodzi o to że będę się przeprowadzał i auto mi potrzebne, a zrobienie badań i wydanie nowego prawka to może do dwóch tygodni zejść, a jest ten niby przepis w tarczy antykryzysowej że dokumenty przedłużają ważność. PS. Chcę i tak je odnowić jak najszybciej ale czas się liczy a
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tony76: p------ą głupoty, niektóre firmy tylko mają własne odpały co do tego green pass. Od początku listopada kasztany wprowadzają podobne ograniczenia co makarony ale transport jest zwolniony
  • Odpowiedz
Gdyby nie koszty to byłbym za tym, żeby wszystkie autostrady pokryć siecią kamer i żeby jakieś AI cały czas analizowało czy nie zabrać komuś prawka.

Ostatnio jadę sobie lewym pasem, przede mną sznur aut, który ciągnie się za wyprzedzającą ciężarówka, typowa sytuacja na autostradzie. No i wtedy podjeżdża jakiś debil za mnie i widać od razu, ze ma adhd, tego nie idzie nie zauważyć. Kręci się i kręci aż w końcu wskoczył
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemka wszystkim z parszywego rana.
Mam pewne pytanie zastanawiam się na prawkiem a raczej powrotem do niego.
Robiłem testy onliine na prawo jazdy 360.pl i całkiem dobry wynik 70% za pierwszym razem.
Patrzyłem na ceny kursów dość droga sprawa 1800-2000 tyś
Zastanawiam się nad pominięciem wykładów z teorii i na własną rękę uczyć się teorii i zaliczyć tylko jazdy.
Mam wrażenie że wyszłoby o wiele taniej, zdawał ktoś w taką metodą?
#
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach