Wpis z mikrobloga

Pytanie do znawców. Który pojazd ma pierwszeństwo. Czerwony czy Niebieski. Dodam że na drodze niebieskiego nie ma żadnych znaków typu ustąp pierwszeństwo itp. Czerwony również nie ma swojej drodze znaków. Z tego co mnie się wydaje to Niebieski powinien mieć pierwszeństwo. Czerwony zjeżdża z głównej drogi która biegnie po łuku. i Włącza się do ruchu. Pytam bo miałem tam niebezpieczną sytuację jadąc jak niebieski. I nie wiem czy oznakowanie jest hu***e czy ja czegoś nie kumam. Chodzi o to skrzyżowanie

#prawojazdy #ruchdrogowy #kiciochpyta
Pobierz
źródło: comment_1658410408LID5XKlxBVvo6UidxK0sni.jpg
  • 8
@thority: Niby tak. Ale Z drugiej strony nie wiem co miał na myśli ktoś kto odpowiada za oznakowanie tego skrzyżowania. W dwóch miejscach jest wyraźnie ustawiony znak STOP który nie daje żadnej możliwości do interpretacji przepisów. To czemu by tego znaku nie ustawić jeszcze w ostatnim rogu skrzyżowania. Lub chociażby znak ustąp pierwszeństwa.
@stamart: jest to de facto droga z tzw. łamanym pierwszeństwem, mimo że nie ma tabliczki informującej o tego rodzaju skrzyżowaniu.
Bez względu jednak czy jest tam ten znak czy nie to niebieski ma pierwszeństwo przed czerwonym - zgodnie z zasadą prawej ręki