Jak nalezy to interpretować? Ten paragraf wszedł w życie od nowego roku, interesuje mnie konkretnie to jak będzie wyglądał ten zakaz prowadzenia jeśli policja zatrzyma mnie do kontroli a akurat zapomnę założyć okularów (mam w prawku wpis 01 czyli muszę mieć zawsze ubrane okulary podczas jazdy). Ten zakaz jest na jakiś określony czas, uprawnienia zostają na stałe zatrzymane czy jak?
#prawo #prawojazdy #samochody
siewcanieczstychzamiarow - Jak nalezy to interpretować? Ten paragraf wszedł w życie o...

źródło: comment_1641744199obarHcoSEZeOhZbw1z8gHK.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jutro mam egzamin na prawko... Staram się nie myśleć ale, no k---a, nie da się.... Wczoraj miałam jazdę i z dwoma małymi błędami przejechałam trasę.. Najbardziej boję się, że będę miała problem, aby zatrzymać w odpowiednim momencie auto wjeżdżając tyłem na kopertę (noszę okulary i do tego maska na twarzy to masakra) i boję się wylosować parkowania po prawej str, najmniej się go uczyłam...

#egzaminnaprawojazdy #prawojazdy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cirilla1989: Ogólnie to egzaminatorzy nie chcą sobie utrudniać życia. Z prawej strony trudniej wyłapać czy jest jakieś wolne miejsce, dlatego zazwyczaj wybierają lewą stronę.
  • Odpowiedz
@Yudep: z kontekstu rozumiem, że sytuacja dotyczy skrzyżowania, na którym nie ma przejść dla pieszych i pieszy pokonuje to skrzyżowanie przechodząc przez jedną z jezdni, która tworzy to skrzyżowanie. Mamy 3 możliwości:
- nadjeżdżasz tą drogą przez którą chce przejść pieszy - pieszy musi Ci ustąpić
- nadjeżdżasz inną drogą i chcesz skręcić w tą drogę, którą chce przekroczyć pieszy - Ty musisz ustąpić pieszemu
- pieszy ma widoczną niepełnosprawność
  • Odpowiedz
@fiman: zgodnie z polskimi przepisami, pierwszeństwo przejazdu ustalane jest przed skrzyżowaniem, jeżeli jesteś na drodze z pierwszeństwem, to osoba z podporządkowanej musi poczekać, w kodeksie nie występuje nigdzie pojęcie "zawracanie", kiedyś występowało
  • Odpowiedz
@fiman: Ogolnie kiedys mialem identyczną refleksje i caly obraz pokazal mi ten artykul (kiedys byl na jakims blogu):

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/polski-kierowca/news-pierwszenstwo-podczas-zawracania-to-zagadka,nId,5237522

Własnie z racji tego, że kiedys byl termin zawracania w kodeksie, było to sformalizowane, teraz nie jest i w kazdym przypadku jest odwolanie do zdrowego rozsadku. Ogladajac jednak dziesiatki odcinkow drogowki, w takiej sytuacji osoba zawracajaca, miala by pierwszenstwo. Jest to jednak fakt, ze decyzja moze zalezec od tego jak policjant
brola71 - @fiman: Ogolnie kiedys mialem identyczną refleksje i caly obraz pokazal mi ...

źródło: comment_1641692557cKVQIsA30iQQta0Ub8EFqe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Nie potrafię zrozumieć, czemu osoby z mojego otoczenia, na wieść o tym że mam prawo jazdy reagują jakbym był inwalidą - jest to na tyle dziwna i niezrozumiała dla mnie sytuacja, że nie potrafię znaleźć słowa które by to opisało.

Już przy zdawaniu prawka, niektóre osoby z rodziny i znajomych otwarcie przyznali, że myślą, że nie zdam. Nie miałem i nie mam pojęcia na jakiej podstawie tak myśleli, ale się
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania ktoś, kto potrafi napisać poprawną i zrozumiałą wypowiedź, nie może nie zdać prawka ;)
Ale mam radę: idź na jakieś kurs doszkalający z technik jazdy (płyty poślizgowe i te sprawy) i będziesz mógł odeprzeć, że masz kilka godzin przejeżdżone w poślizgach i poparte dyplomem ;) a oni pewnie tylko na hamulec potrafią nacisnąć, jak stracą kontrolę.
  • Odpowiedz
Jakie strony do nauki na teorię z #prawojazdy polecacie? Ma ktoś może jakiegoś pdf'a godnego polecenia do przeczytania? Teoria zaczyna mi się dopiero w następnym tygodniu, ale chciałem zacząć się już teraz uczyć.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Teoria zaczyna mi się dopiero w następnym tygodniu, ale chciałem zacząć się już teraz uczyć


@Zaff: Może dostanę, ale to dopiero za kilka dni, a teraz mam wolne od pracy to chciałem nadgonić. Kupiłem już jakieś prawojazdy360 i spełnia to co chciałem.
  • Odpowiedz
taki mieli kaprys. Tak samo jak zjeżdżanie u końca jednokierunkowej bliżej strony w którą zamierza się skręcić.


@brickstone: akurat zjezdzanie do lewej przy skrecie w lewo na jednokierunkowej to zaden kaprys, tylko normalny przepis
  • Odpowiedz
Bardzo śmiesznie wygląda ilość plusów przy tym wpisie, jak się to porówna, do częstych na wykopie tekstów, o tym, jak to bezsensowne są u nas limity prędkości i w ogóle to by wszystkie znaki inaczej poustawiali xD
Symptomatyczne dla tego portalu są takie połączenia.
Potem spotykasz taką lebiegę na drodze i nie wiesz, co się o--------a. Miga ci kierunkiem, a pojedzie prosto. Albo bez kierunku wpierdzieli ci się na czołówkę xD

#
SKYFander - Bardzo śmiesznie wygląda ilość plusów przy tym wpisie, jak się to porówna...

źródło: comment_1641585750sJh39jp2KZrkYe2PnelBHg.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HaPPe: No i tak się robi, to droga w pierwszeństwem łamanym i musisz dać kierunek jadąc w lewo.
Jak masz łuk, to zazwyczaj zobaczysz inny znak i nie dajesz kierunku. Ale kolega ze screena wymyślił jakieś własne zasady xD
  • Odpowiedz
Dzisiaj w końcu znalazłem czas na odebranie prawa jazdy ze starostwa i oczywiście że akurat dzisiaj zamknięte ehhhh
#prawojazdy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 274
Na imię mu było Sebastian a jeździł 20 letnim gruzem składanym z trzech. W życiu wyznawał zasadę: ALBO GRUBO ALBO WCALE dlatego przy wyborze pierwszego samochodu interesował go tylko jeden parametr: MOC silnika. Z---------Ł Z GŁOWA 150 na zabudowanym a auto na 10 letnich łysych oponach trzymało się mokrej nawierzchni SZTYWNIUTKO. Umarł robiąc to co kocha.

#wypadek #motoryzacja #samochody #prawojazdy #patologiazmiasta #
Larsberg - Na imię mu było Sebastian a jeździł 20 letnim gruzem składanym z trzech. W...

źródło: comment_164154553106d6qVfpZKMAvBLK55dbsI.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest teraz z tymi egzaminami wewnętrznymi. Ja 10 lat temu robiłem, jeszcze na starych testach i robiłem do momentu aż zdałem xD Teraz ziomek mi pisze, że był i po dwóch razach do domu i kolejny termin. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#prawojazdy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stoisz sobie przed zamkniętymi rogatkami i czekasz na możliwość przejazdu. Po chwili pociąg przejechał, rogatki się otwierają, ale czerwone sygnały dalej migają. Czekasz więc dalej przed przejazdem. W tym momencie z tyłu słyszysz agresywne trąbienie samochodów, a dodatkowo jakiś samochód cię wymija. Chciałem tym postem tylko przypomnieć, że czerwone światło zabranie wjazdu za sygnalizator. Byłem kiedyś świadkiem sytuacji, kiedy podczas podnoszenia rogatek, samochody ruszyły i w tym momencie zapory zaczęły się ponownie
kurcik777 - Stoisz sobie przed zamkniętymi rogatkami i czekasz na możliwość przejazdu...

źródło: comment_1641473947KNwL8pXiZY2YSZZF27aNcJ.gif

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Mircy, czy jak miałem mandat za prędkość przed nowym rokiem, to jeśli dostałbym w tym roku to mam x2 czy nie? Na moje nie powinno być recydywy, bo prawo nie działa wstecz, ale w tym j-----m kartonie nigdy nic nie wiadomo #mandat #prawo #prawojazdy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qwerss:

Art. 2. § 1. Jeżeli w czasie orzekania obowiązuje ustawa inna niż w czasie
popełnienia wykroczenia, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę
obowiązującą poprzednio, jeżeli jest względniejsza dla sprawcy.
§ 2. Jeżeli według nowej ustawy czyn objęty orzeczeniem nie jest już zabroniony
pod groźbą kary, ukaranie uważa się za niebyłe.
  • Odpowiedz