Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, czemu nasi drogowcy mają fetysz stawiania milionów niepotrzebnych znaków. Nie dość, że prawo nakazuje stawiania ich na potęgę to jeszcze stawiają je, gdy prawo im tego nie nakazuje.

Na obrazku poniżej nowa ul. Sokratesa w #warszawa. Zaznaczone znaki pionowe Droga dla rowerów stoją przy wyjazdach z dróg wewnętrznych. Drogi wewnętrzne nie tworzą skrzyżowań i nie wymagają powtarzania znaku.

#polskiedrogi #znakidrogowe #usunznak #prawojazdy
Pobierz janekplaskacz - Powiedzcie mi, czemu nasi drogowcy mają fetysz stawiania milionów nie...
źródło: comment_16650823854oFrpUxbY7brbPjRARG0r4.jpg
  • 24
@modzelem:

po przebudowie jest gorzej niż było z tymi progami.


Jest to, co miało być. Jest wolniej i jest poprawiona DDR. Nie ma tego, co wieszczyli przeciwnicy: korków większych. Tzn. teraz są, ale niezwiązane z przebudową. Na drodze obok budują kolektor i jest objazd przez Sokratesa, która stoi w miejscu, gdzie układ drogi się nie zmienił (tj. było 2+2 i nadal jest 2+2).
@modzelem:

jadać do Wólczyńskiej zazwyczaj jest korek.


Jadąc do Wólczyńskiej: do tej pory były tam dwa pasy i skręcający blokowali jadących prosto. Teraz są trzy pasy, dla każdego kierunku osobny. Blokuje się skręt w prawo dokładnie tak samo, jak przed zmianą - czyli bez zmian. Prosto i w lewo jest ogromna poprawa. Problemem jest zatkana Wólczyńska i przechodzący piesi.

Jadąc do Kasprowicza. Nic się nie zmieniło. Było 2+2, jest 2+2. Powtarzam,
@modzelem co ty bredzisz. To ty tam do Wołczyńskiej korek z rok temu widziałeśa nie teraz. Byłem przeciwnikiem tej przebudowy ale wyszło zajebiście. Gdyby nie przebudowa kolektora to by się nie kotłowało przy Lidlu i zresztą potwierdzeniem tego były ostatnie miesiące gdzie korków ani z jednej ani z drugiej nie było. DDR jaka jest teraz to bajka, to co było to był żart.