W nawiązaniu do wpisu: https://wykop.pl/wpis/84427889/bede-na-sylwka-rozwozil-pizze-wlasnym-autem-dajcie

Wszystko poszło ok, chociaż pogoda była ciężka, trasy z pickom zdarzały się dość długie(pół godziny w jedną stronę), zrobiłem 14 dostaw w 7 godzin pracy, ludzie radowali się na widok dostawcy picki.

32zlx7h stawka godzinowa
147 zł kilometrówka, zrobiłem 98 km
@Wdystrybucjiyebie +1192
Będę na Sylwka rozwoził pizzę własnym autem. Dajcie plusy to napiszę ile zarobię.(podstawa+dostawy+napiwki)

#pracbaza #chwalesie #praca #sylwesterzwykopem
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 228
@krucjan: w sumie nie jest źle, średnia dobra. Ja ostatnio o 1 w nocy chciałem jechać taksówka - 6km(3poza granicę miasta) i zlotowa zawołał mi 64zł, to uznałem, że godzinka spaceru na wytrzeźwienie wcale nie jest taka zła - nie to że mnie nie stać ale zdecydowanie mi szkoda. Ja rozumiem, zusy, paliwo itd itd ale to zdecydowanie już przesada. Aaaa i to nie były święta
  • Odpowiedz
tak dziala ten świat. Masz inny pomysł?


@Winatuska: z-----------e na wszystkich jedynie przez tych, którym podoba się działanie świata i którzy chcą, aby dalej działał
  • Odpowiedz
Ciekawe o której dzisiaj puszczą z roboty #praca mogłem wziąć zdalne ale wtedy bym pewnie siedział do końca, a tak jest SZANSA
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, tak sobie czytam o systemach podatkowych w różnych krajach i postanowiłem (przy użyciu czatu GPT) zrobić analizę zarobków w poszczególnych krajach zakładając, że pracownik zarabia 100k brutto (dla uproszczenia przyjąłem USD). Interesowało mnie jaki w poszczególnych krajach jest wtedy całkowity koszt pracodawcy oraz jaką kwotę netto zarobi pracownik.
Może i w Polsce koszt pracodawcy jest najwyższy, ale za to pracownik zarobi najmniej. XD
Przy kolejnej analizie dorzuciłem jeszcze Norwegię, żeby uwzględnić
Epg_ - Mireczki, tak sobie czytam o systemach podatkowych w różnych krajach i postano...

źródło: 1000026373

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@gorzki99: ale, że w krajach skandynawskich z rzekomo wysokimi podatkami jest pod tym względem i tak znacznie lepiej to jestem zaskoczony xd

@bropek przykre, bo zapewne gdyby ludzie przykładali większą wagę do takich kwestii to by to tak źle nie wyglądało
  • Odpowiedz
Przy kolejnej analizie dorzuciłem jeszcze Norwegię, żeby uwzględnić też kraje z wyższymi podatkami, ale ona też wypada lepiej niż Polska (całkowity koszt pracodawcy jest niższy, a wynagrodzenie netto pracownika wyższe)


@Epg_: No wlasnie. Bo rozchodzi sie o koszt pracodawcy. Podatki to cos zupelnie innego. Znaczy sie to samo tylko pytanie kto i w jakiej wysokosci je placi. A co najwazniejsze (ale to nie ten temat) JAK TE PODATKI SIE WYDAJE.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: ja też jestem inżynierem i moje soft skille też musiałam wyuczyć. Po prostu nie byłeś albo na tyle odważny albo nie byłeś zmuszony się nauczyć i tyle. Jesteś człowiekiem wszytko jesteś w stanie zrobić. Kwestia ilości porażek, za 1000 razem się uda.
  • Odpowiedz