Od 1,5 roku prowadzę JDG i rozliczam się na zasadach ryczałtu i jestem vatowcem. Z jakiegoś powodu żyłem w przeświadczeniu, że nie mogę odliczać VAT-u od zakupów na rzecz prowadzenia działalności. Jak to jest dokładnie?

Przymierzam się do kupna nowego komputera. Czy mogę wziąć fakturę na firmę i potem odliczyć od zakupu VAT? W necie czytam, że generalnie tak.

Oczywiście zwrócę się z zapytaniem do biura rachunkowego, ale to dopiero w poniedziałek,
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki jak rozliczyć zysk z akcji TSLA sprzedanych w 2021 roku (zysk)? Właśnie się zorientowałęm, że tego nie zrobiłem w zeszłym roku. Przez portal rządowy nie idzie dodać PIT-38 , ponieważ nie ma dokumentu źródłowego (PIT 8C). Próbuję to ogarnąć w e-pity.pl przestawionym na rok podatkowy 2021.

1) To ma być "złożenie zeznania", a nie "korekta zeznania", prawda?
2) Którą część PIT-38 wypełnić?
2) Czy wypełniać PIT-ZG?
3) Rozumiem, że pełne 19% muszę zapłacić plus
BaleronPrawilniak - mirki jak rozliczyć zysk z akcji TSLA sprzedanych w 2021 roku (zy...

źródło: Zrzut ekranu 2023-02-17 131847

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, mam #prosba ale najpierw dla zasięgu #rozdajo kuponu 50 zł na pyszne.pl - losowanie jutro z plusujących ten wpis.

Mam tu konto od 13 lat, ale założyłem nowe dla mojej córki na tę okazję.
Chcemy Was prosić o przekazanie 1,5% #podatki na jej rehabilitację.

Ewentualnie jak komuś się #pit świeci na zielono, albo już się rozliczył, to prosimy o drobne kwoty na zweryfikowanej zrzutce:
HaniaBojarska - Cześć, mam #prosba ale najpierw dla zasięgu #rozdajo kuponu 50 zł na ...

źródło: fddesign_ulotka_A6_bojarska_1000szt-1

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HaniaBojarska: No i takie zrzutki to mi się podobają (chociaż wolałby, żeby nie trzeba było zbierać ale wiadomo, jest jak jest)
Kulturalnie, ciepło, szczerze :) Wszystkiego dobrego!!!
  • Odpowiedz
Hej Mirki, czy wiecie moze czy w portalu epit.podatki.gov.pl po zmianie sposobu rozliczania z 'Indywidualnie' na 'Wspolnie z malzonkiem' da sie wrocic do 'Indywidualnie'?
Nie jestem pewny ktora opcja jest bardziej korzystna w tym roku, i chcialbym zobaczyc co portal mi wyliczy dla obydwu opcji.
#rozliczeniapodatkowe #rozliczeniepodatkowe #podatki #pit37
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hej, szybkie pytanko, osoba prowadzila dzialalnosc i byla tez na etacie, w dokumentach zrodlowych jest pit-11 od pracodawcy, a ona sama zlozyla pit-36 z prowadzonej dzialalnosci - na stronie epit nie moze jeszcze nic zrobic z tym, zadnej korekty, akceptacji itp. - czy trzeba odczekac cos, zeby przetworzylo to? czy cos jest nie tak
#epit #pit #podatki #ksiegowosc #podatek
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki pytanie, mam nadzieję, że niegłupie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy próbował ktoś uzyskać ulgę termomodernizacyjną na montaż klimatyzacji z funkcją grzania w bloku? Teoretycznie jest to pompa ciepła. Na fakturze mam pozycję "montaż klimatyzacji" z modelem.
#pit #podatki #ulgatermomodernizacyjna
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Założyłem konto na ebay jako osoba prywatna. Wystawiłem grę z kolekcji i kupił ją jakiś Walijczyk. Naliczyło mu 23% vat. I co ja mam teraz z tym vatem zrobić? Muszę to gdzieś oddać? Jeśli tak to jak? #vat #ecommerce #ebay #podatki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
No tam mogę dodać sobie ulgi, które maja nawet oznaczenie w jakiej pozycji PIT/o powinny być. Ale samego załącznika do deklaracji nie ma
  • Odpowiedz
#podatki #praca

znajomy nie ma 26 lat i pracuje na umowie o prace (dla przykladu powiedzmy ze najniższa krajowa 3490 zł brutto) a dostaje wypłate netto

Czy to nie jest tak że powinien dostawać na reke kwote brutto ze względu na pit 0 do 26 r.ż?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najczęściej spotykane wyrazy bliskoznaczne słowa farmazonić to: bzdurzyć, pleść, mówić od rzeczy, pleść od rzeczy, bredzić, pierdzielić, gderać, chrzanić, bajać, ględzić, mamrotać, pleść głupoty, pleść androny, bajdurzyć, pleść trzy po trzy, mówić bez ładu i składu, mówić głupstwa, zmyślać.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #ekonomia #gospodarka #mieszkanie #podatki #inwestycje
p.....u - Najczęściej spotykane wyrazy bliskoznaczne słowa farmazonić to: bzdurzyć, p...

źródło: farmazony

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie mam odnośnie nadpłaty.

Dlaczego jeśli wpisuje ulgę na Internet 760 zł to kwota nadpłaty zwiększa mi się o 90 zł? O co chodzi?

jeszcze mam 725 zł podatku (Twój podatek) więc czemu mi nie odlicza 760 zł (czyli + 725 zł do nadpłaty) tylko do nadpłaty wchodzi+90 zł?

#pit #pit37 #podatki #finanse #deklaracje
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach