Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
#pytanie #podatki #programowanie
6
Rosja potrzebuje pieniędzy. "Dobrowolny" podatek od dużych firm ma łatać budżet.

Rosja chce wprowadzić jednorazowy podatek dla dużego biznesu, który ma wesprzeć budżet. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że to mają być dobrowolne wpłaty przedsiębiorstw. Według niego to powszechna praktyka.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
12
Dopłata do podatku w PIT 2022/2023. MF wskazało, kto i dlaczego musi płacić

Polski Ład przewidywał ulgi, które obniżały podatki. Ale ponieważ je zlikwidowano, Ministerstwo Finansów podało, że miliony Polaków muszą wnieść dopłaty do PIT. Jeśli dokonałeś już rozliczenia, sprawdź, czy obowiązuje cię dodatkowa kwota. Zobacz, kto musi dopłacić do podatku P
z- 2
- #
- #
1) To ma być "złożenie zeznania", a nie "korekta zeznania", prawda?
2) Którą część PIT-38 wypełnić?
2) Czy wypełniać PIT-ZG?
3) Rozumiem, że pełne 19% muszę zapłacić plus
źródło: Zrzut ekranu 2023-02-17 131847
Pobierz- 1
Zadzwoń do swojego urzędu powiedz ile nie zadeklarowales to ci policzy babka podatek i odsetki
https://kalkulatorgieldowy.pl/instrukcje/czynny-zal.docx
W mojej apce po wyliczeniu masz podsumowanie gdzie, która wartość w fizycznym PIT-38 ;) Przy wyliczeniach za 2021 musisz na podsumowaniu zmienić rok na 2021.
c) musi być PIT/ZG
d) musisz zapłacić wszystko a o odsetki mogą Cię pogonić
- 295
Mam tu konto od 13 lat, ale założyłem nowe dla mojej córki na tę okazję.
Chcemy Was prosić o przekazanie 1,5% #podatki na jej rehabilitację.
Ewentualnie jak komuś się #pit świeci na zielono, albo już się rozliczył, to prosimy o drobne kwoty na zweryfikowanej zrzutce:
źródło: fddesign_ulotka_A6_bojarska_1000szt-1
PobierzKulturalnie, ciepło, szczerze :) Wszystkiego dobrego!!!
823
Prośba o wykopefekt - 1,5% na córkę wykopka

Cześć, mam tu konto od 13 lat, ale założyłem nowe na tę okazję. Jak nie masz komu przekazać 1,5% ze swojego podatku, to prosimy o przekazanie go na rehabilitację mojej córki Hani. Ewentualnie prosimy o drobniaki na zweryfikowaną zrzutkę. Całość uzbieranej kwoty idzie na leczenie Hani.
z- 54
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Nie jestem pewny ktora opcja jest bardziej korzystna w tym roku, i chcialbym zobaczyc co portal mi wyliczy dla obydwu opcji.
#rozliczeniapodatkowe #rozliczeniepodatkowe #podatki #pit37
#pytanie #b2b #programowanie #fakutry #podatki
1145
e-Urząd skarbowy narzędziem propagandy rządowej

- 134
- #
- #
- #
#epit #pit #podatki #ksiegowosc #podatek
Czy próbował ktoś uzyskać ulgę termomodernizacyjną na montaż klimatyzacji z funkcją grzania w bloku? Teoretycznie jest to pompa ciepła. Na fakturze mam pozycję "montaż klimatyzacji" z modelem.
#pit #podatki #ulgatermomodernizacyjna
- 0
- 0
Nie znajdziesz. Musisz się przeklikać do odpowiedniej ulgi, dodać ją i wtedy dopiero stworzy się załącznik PIT-O
- 0
#nieruchomosci #kredythipoteczny #ekonomia #gospodarka #mieszkanie #podatki #inwestycje
źródło: farmazony
PobierzCiekawe ilu ludziom taki @mickpl zniszczył życie bo uwierzyli w jego farmazony
Dlaczego jeśli wpisuje ulgę na Internet 760 zł to kwota nadpłaty zwiększa mi się o 90 zł? O co chodzi?
jeszcze mam 725 zł podatku (Twój podatek) więc czemu mi nie odlicza 760 zł (czyli + 725 zł do nadpłaty) tylko do nadpłaty wchodzi+90 zł?
#pit #pit37 #podatki #finanse #deklaracje
- 3
kwota_netu * 12% czyli 91 zł :)
A jak ktoś ma "kancelarię xD" i pracuje z infaktem to musi mieć głowę gdzie indziej niż na karku.














Przymierzam się do kupna nowego komputera. Czy mogę wziąć fakturę na firmę i potem odliczyć od zakupu VAT? W necie czytam, że generalnie tak.
Oczywiście zwrócę się z zapytaniem do biura rachunkowego, ale to dopiero w poniedziałek,