Czy mamy na wykopie jakichś specjalistów #ortopeda #ortopedia ?

Mam Chondromalacje rzepki 4 stopnia w jednym kolanie. Wybadane na RM.
Wszytsko zaczęło się od upadku na nartach i skręceniu kolana w styczniu zeszłego roku.

Kolano jest całkiem w porządku, mogę robić przysiady, po schodach chodzę normalnie. Czasem coś lekko chrząknie ale odkąd biorę Arthcyl jest dużo lepiej.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@merkes232: Co do operacji - szukaj prywatnie ortopedy i konkretnego szpitala w którym ten ortopeda robi zabiegi. Na wiosnę było tak, że szpitale szukały na siłę pacjentów bo nikt nie chciał przyjść na operację.

Chondromalacja 4 stopnia to już katastrofa. Jakie leczenie Ci zaproponowali?
  • Odpowiedz
@SurowyOjciec Grzegorz Sobieraj Orthosport, polecam jestem po operacji barku, który jest podaj najtrudniejszym stawem do naprawy, staw działa ma się dobrze, bez powikłań, jak masz pytania to Wal
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki z Warszawy polecicie jakiegoś ortopede do którego nie trzeba czekać miesiąca i jest na nfz?


Zepsułem sobie coś w kolanie i byłem z tym na sorze na stępińskiej, zdiagnozowali normalne skręcenie, po dwóch tygodniach kolano nie chce wracać do normy oraz doszły nowe objawy i próbuje dostać się gdzieś ze skierowaniem, a terminy takie, że hoho..
Plus od niedawna mieszkam tutaj także nie znam lekarzy.

#ortopeda #lekarz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fezop: Dwa tygodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) , uszkodzenia w kolanach często organizm regeneruje wiele lat. Wiem bo miałem i mam (tyle, że objawy z czasem maleją) uszkodzoną łąkotkę.
  • Odpowiedz
Poleci ktoś ortopedę z okolic Krakowa albo Katowic, specjalizującego się w zwichnięciach, jak również problemach ze stopami/kolanami i najlepiej jakby miał na miejscu jakiś sprzęt usg czy rentgen żeby od razu problem zbadać. Dobrze by było również jakby przyjmował w Luxmed, ale nie jest to warunek konieczny.

#lekarz #ortopeda #ortopedia #fizjoterapia #fizjoterapeuta #krakow #katowice #urazy #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gliwice #ortopeda #szpital Może ktoś kojarzy ortopede dr. Macieja Mend.. z Izby przyjęć szpitala no i tu się pieczątka kończy, ze szpitala nr 4. chciałem mu jakoś podziękować za super podeście do pacjenta. Naprawdę dawno nie spotkana taka życzliwość ze strony lekarza.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@khaman zobacz na pacjent.gov.pl - za jakiś czas pewnie się pojawi, a jak pisał receptę to już masz tam.
Generalnie ja ten szpital chwalę. Nigdy tam nie usłyszałem złego słowa, a już z soru kilka razy korzystałem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wybiłem sobie kciuk jakoś miesiąc temu, ostatnio przestał boleć, lecz nie mogę go zginąć jak dawniej. Co można z tym zrobić po końcu zabawy z wirusem? Bo teraz to nic zgaduje :/
Najbardziej widoczne podczas zginania do środka dłoni, zdrowym kciukiem mogę zjechać z 1 cm niżej
#medycyna #zdrowie #ortopeda (?) #ortopedia #sport #kontuzje
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uraz stawu barkowo-obojczykowego, w którym na ramieniu nad ręką pojawiła się charakterystyczna bulwa, zgrubienie - czyli doszło do zwichnięcia, wywichnięcia, przemieszczenia stawu - jest jakaś szansa że da się to leczyć nieoperacyjnie, tak że powróci na swoje miejsce w dół, czy tylko operacja nastawiająca?

A jeśli jest szansa, to jakie metody?

#ortopedia #ortopeda #lekarz #medycyna
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alhakeem: spokojnie chłopak jeszcze zachowawczo nie był leczony.
@Poprosze_herbate: z tymi dolegliwościami da się żyć, nawet jak się udasz do ortopedy to dalej nic nie zdziałasz bo przez epidemię wszystkie planowe zabiegi są odwołane, rehabilitanci mają zakaz pracy. No i taka rada, jakby ktoś chciał ci uwalniać nerw w poradni to lepiej grzecznie odmów, w przypadku powikłań zaoszczędzisz sobie kłopotów.
No i najlepszy chirurg ręki w tej części
  • Odpowiedz
  • 0
Jak jest z cenami prywatnie u ortopedy? Od 4 tygodni boli mnie kolano po wewnętrznej stronie. (2 tygodnie temu zapisałem się do lekarza pierwszego kontaktu i dopiero niedawno zdobyłem skierowanie do specjalisty) poszedłbym na NFZ, ale podobno w okolicy czeka się po 2-3 miesiące.

#zdrowie #ortopeda #lekarz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nicniemusze nie wiem gdzie widzisz tego typu historie w moim poście, nie napisałem że każdy to wał. Ale na pewno każdego powinno się zweryfikować w miarę możliwości przed wizytą.
Lekarz ortopeda, który przy urazie kolana (czy jakiejkolwiek innej części ciała) nie zleca dodatkowych badań, a ma rentgen, MRI i USG w oczach to naciągacz.

Dajmy już spokój, bo się tu bałagan niezwiązany z tematem robi.
  • Odpowiedz
Mirki pomocy.
W wieku Ok 8-10 lat chodziłem na "rehabilitacje" ra w tygodniu. Polegało to na ćwiczeniach rozciągających, koci grzbiet, ćwiczenia na drabince ogólnie na temat kręgosłupa. Miałem lub mam krótsza nogę o pół centymetra moze mniej. Nosiłem taka wkładkę do buta przez pół roku i później już nie, nie wiem czy przeszło czy tak po po prostu przestałem z tym chodzić.
Dwa lata temu chodziłem na siłownie, 4 x w tygodniu.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z nadgarstkiem i ogólnie dłonią która boli mnie gdy trzymam przykładowo telefon pisząc SMS czy podnosząc pudełko z butami. Byłem u fizjo i nic prądy masaże nic nie dały więc szukam dobrego ortopedy . (Nie miałem nigdy wypadku , a ręką boli z rok, a gdy nic ja nie robię to nie boli natomiast czasami przejdzie przez nią jakby jakiś prąd nie wiem jak to nazwać) Podajcie coś najlepiej z
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NAIZDUP: jasne że nie przestanie, pisałem to w kontekście inwestowania kosmicznej kasy w myszkę ;)

Niestety nie pomogę Ci w inny sposób, znam jeszcze innego dobrego fachowca w wawie, ale to ch.. dziad i łajza z obycia z ludźmi, dlatego go nie polecę ;)
  • Odpowiedz
Boli mnie noga w zaznaczonym miejscu. Ból aktywuje się podczas biegania (bardziej) oraz dłuższego chodzenia (mniej). Ból jest mocno punktowy, gdy przestaje boleć to trzeba mocno nacisnąć zaznaczone miejsce aby ból powrócił (jest głęboki, nie powierzchniowy). Do tej pory nie miałem z takim rodzajem "kontuzji", proszę o jak postępować w tym przypadku i jak skutecznie się go pozbyć.
#bieganie #ortopedia #ortopeda #lekarz
Deba - Boli mnie noga w zaznaczonym miejscu. Ból aktywuje się podczas biegania (bardz...

źródło: comment_aKrLFniqL8pd0jPcFsMmkQcslIaAla8x.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@danter to nie jest shin splints

@Deba Ja bym obstawiał przeciążony przyczep mięśnia piszczelowego, ale to rzadko kiedy charakteryzuje się bólem punktowym, raczej boli obszar lekko powyżej kostki, o długości Ok. 2-5cm i dość waski na ok. 1cm. Zdarzają się przeciążenia jednej nogi lub obu.
Do fizjoterapeuty idź, masuj to palcem na tyle mocno na ile wytrzymasz. Tutaj definitywnie potrzeba więcej amortyzacji pod butem i więcej regeneracji, mniej biegania.
  • Odpowiedz