Z wadą postawy to lepiej udać się do #ortopeda czy #fizjoterapeuta ?
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@SurowyOjciec: Paweł Woźniacki w Medicover. Miły ziomeczek.
@SurowyOjciec Grzegorz Sobieraj Orthosport, polecam jestem po operacji barku, który jest podaj najtrudniejszym stawem do naprawy, staw działa ma się dobrze, bez powikłań, jak masz pytania to Wal
- 0
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@Krzyszy: Piotr Żbikowski
@Krzyszy: Maciej Żyliński
- 0
jest na sali #ortopeda ? chodzi o powikłania
Mirki z Warszawy polecicie jakiegoś ortopede do którego nie trzeba czekać miesiąca i jest na nfz?
Zepsułem sobie coś w kolanie i byłem z tym na sorze na stępińskiej, zdiagnozowali normalne skręcenie, po dwóch tygodniach kolano nie chce wracać do normy oraz doszły nowe objawy i próbuje dostać się gdzieś ze skierowaniem, a terminy takie, że hoho..
Plus od niedawna mieszkam tutaj także nie znam lekarzy.
#ortopeda #lekarz
Zepsułem sobie coś w kolanie i byłem z tym na sorze na stępińskiej, zdiagnozowali normalne skręcenie, po dwóch tygodniach kolano nie chce wracać do normy oraz doszły nowe objawy i próbuje dostać się gdzieś ze skierowaniem, a terminy takie, że hoho..
Plus od niedawna mieszkam tutaj także nie znam lekarzy.
#ortopeda #lekarz
Poleci ktoś ortopedę z okolic Krakowa albo Katowic, specjalizującego się w zwichnięciach, jak również problemach ze stopami/kolanami i najlepiej jakby miał na miejscu jakiś sprzęt usg czy rentgen żeby od razu problem zbadać. Dobrze by było również jakby przyjmował w Luxmed, ale nie jest to warunek konieczny.
#lekarz #ortopeda #ortopedia #fizjoterapia #fizjoterapeuta #krakow #katowice #urazy #
#lekarz #ortopeda #ortopedia #fizjoterapia #fizjoterapeuta #krakow #katowice #urazy #
konto usunięte via Android
- 1
@khaman zobacz na pacjent.gov.pl - za jakiś czas pewnie się pojawi, a jak pisał receptę to już masz tam.
Generalnie ja ten szpital chwalę. Nigdy tam nie usłyszałem złego słowa, a już z soru kilka razy korzystałem.
Generalnie ja ten szpital chwalę. Nigdy tam nie usłyszałem złego słowa, a już z soru kilka razy korzystałem.
- 1
@khaman: Maciej Mendel, byłem w poniedziałek xd
Wybiłem sobie kciuk jakoś miesiąc temu, ostatnio przestał boleć, lecz nie mogę go zginąć jak dawniej. Co można z tym zrobić po końcu zabawy z wirusem? Bo teraz to nic zgaduje :/
Najbardziej widoczne podczas zginania do środka dłoni, zdrowym kciukiem mogę zjechać z 1 cm niżej
#medycyna #zdrowie #ortopeda (?) #ortopedia #sport #kontuzje
Najbardziej widoczne podczas zginania do środka dłoni, zdrowym kciukiem mogę zjechać z 1 cm niżej
#medycyna #zdrowie #ortopeda (?) #ortopedia #sport #kontuzje
@NoNameNoIdeaNoLife: No idź do lekarza pierwszego kontaktu i on powie ci co dalej (ofc jak będzie już spokojnie)
- 0
Uraz stawu barkowo-obojczykowego, w którym na ramieniu nad ręką pojawiła się charakterystyczna bulwa, zgrubienie - czyli doszło do zwichnięcia, wywichnięcia, przemieszczenia stawu - jest jakaś szansa że da się to leczyć nieoperacyjnie, tak że powróci na swoje miejsce w dół, czy tylko operacja nastawiająca?
A jeśli jest szansa, to jakie metody?
#ortopedia #ortopeda #lekarz #medycyna
A jeśli jest szansa, to jakie metody?
#ortopedia #ortopeda #lekarz #medycyna
idź zrób rtg, bo po bulwach i zgrubieniach trudno stwierdzić
Komentarz usunięty przez moderatora
- 1
@Poprosze_herbate: Prywatnie również nie będzie się tak łatwo dostać, a ewentualne operacje są w znakomitej większości zawieszone.
- 1
@alhakeem: spokojnie chłopak jeszcze zachowawczo nie był leczony.
@Poprosze_herbate: z tymi dolegliwościami da się żyć, nawet jak się udasz do ortopedy to dalej nic nie zdziałasz bo przez epidemię wszystkie planowe zabiegi są odwołane, rehabilitanci mają zakaz pracy. No i taka rada, jakby ktoś chciał ci uwalniać nerw w poradni to lepiej grzecznie odmów, w przypadku powikłań zaoszczędzisz sobie kłopotów.
No i najlepszy chirurg ręki w tej części
@Poprosze_herbate: z tymi dolegliwościami da się żyć, nawet jak się udasz do ortopedy to dalej nic nie zdziałasz bo przez epidemię wszystkie planowe zabiegi są odwołane, rehabilitanci mają zakaz pracy. No i taka rada, jakby ktoś chciał ci uwalniać nerw w poradni to lepiej grzecznie odmów, w przypadku powikłań zaoszczędzisz sobie kłopotów.
No i najlepszy chirurg ręki w tej części
- 0
Komentarz usunięty przez autora
- 0
@rouli: "Stosunkowo", nie liczę na wizyte w przyszłym tygodniu, mój problem nie jest palący
Jak jest z cenami prywatnie u ortopedy? Od 4 tygodni boli mnie kolano po wewnętrznej stronie. (2 tygodnie temu zapisałem się do lekarza pierwszego kontaktu i dopiero niedawno zdobyłem skierowanie do specjalisty) poszedłbym na NFZ, ale podobno w okolicy czeka się po 2-3 miesiące.
#zdrowie #ortopeda #lekarz
#zdrowie #ortopeda #lekarz
@nicniemusze nie wiem gdzie widzisz tego typu historie w moim poście, nie napisałem że każdy to wał. Ale na pewno każdego powinno się zweryfikować w miarę możliwości przed wizytą.
Lekarz ortopeda, który przy urazie kolana (czy jakiejkolwiek innej części ciała) nie zleca dodatkowych badań, a ma rentgen, MRI i USG w oczach to naciągacz.
Dajmy już spokój, bo się tu bałagan niezwiązany z tematem robi.
Lekarz ortopeda, który przy urazie kolana (czy jakiejkolwiek innej części ciała) nie zleca dodatkowych badań, a ma rentgen, MRI i USG w oczach to naciągacz.
Dajmy już spokój, bo się tu bałagan niezwiązany z tematem robi.
@cezeterson: Nie zawsze są konieczne badania DODATKOWE jak sama nazwa mówi najważniejsza jest ocena w badaniu przedmiotowym i podmiotowym - to podstawa
Szukam dobrego ortopedy. Problem z kolanem, nie mogę trenować :/ Kogoś polecacie? Prywatnie czy na NFZ - obojętne.
#ortopeda #bieganie #bielskobiala #gliwice #rybnik #jastrzebiezdroj #zory #katowice
#ortopeda #bieganie #bielskobiala #gliwice #rybnik #jastrzebiezdroj #zory #katowice
- 1
@Dzyszla: dzięki. Sprawdzę to w najbliższym czasie.
Jutro mam wizytę u jednego ortopedy, ale kontuzje mnie nauczyły, że gdzie dwóch ortopedów/fizjoterapeutów tam trzy opinie.
Jutro mam wizytę u jednego ortopedy, ale kontuzje mnie nauczyły, że gdzie dwóch ortopedów/fizjoterapeutów tam trzy opinie.
@923y4uyhfds89yf89asyhfp2bqf4fu: Maciej Mierzwiński przyjmuje na nfz w szpitalu i chyba prywatnie też, mi uratował kolano
Mirki pomocy.
W wieku Ok 8-10 lat chodziłem na "rehabilitacje" ra w tygodniu. Polegało to na ćwiczeniach rozciągających, koci grzbiet, ćwiczenia na drabince ogólnie na temat kręgosłupa. Miałem lub mam krótsza nogę o pół centymetra moze mniej. Nosiłem taka wkładkę do buta przez pół roku i później już nie, nie wiem czy przeszło czy tak po po prostu przestałem z tym chodzić.
Dwa lata temu chodziłem na siłownie, 4 x w tygodniu.
W wieku Ok 8-10 lat chodziłem na "rehabilitacje" ra w tygodniu. Polegało to na ćwiczeniach rozciągających, koci grzbiet, ćwiczenia na drabince ogólnie na temat kręgosłupa. Miałem lub mam krótsza nogę o pół centymetra moze mniej. Nosiłem taka wkładkę do buta przez pół roku i później już nie, nie wiem czy przeszło czy tak po po prostu przestałem z tym chodzić.
Dwa lata temu chodziłem na siłownie, 4 x w tygodniu.
Idź lepiej prywatnie do dobrego fizjoterapeuty.
- 0
Nie wiem czy mam zwyrodnienie czy to tylko jakiś spięty mięsień czy coś. No nic sproboje uderzyć do lekarza i to ogarnac
- 1
Mam problem z nadgarstkiem i ogólnie dłonią która boli mnie gdy trzymam przykładowo telefon pisząc SMS czy podnosząc pudełko z butami. Byłem u fizjo i nic prądy masaże nic nie dały więc szukam dobrego ortopedy . (Nie miałem nigdy wypadku , a ręką boli z rok, a gdy nic ja nie robię to nie boli natomiast czasami przejdzie przez nią jakby jakiś prąd nie wiem jak to nazwać) Podajcie coś najlepiej z
- 3
@NAIZDUP: to nie jest coś typu: zespół cieśni nadgarstka?
@NAIZDUP: jasne że nie przestanie, pisałem to w kontekście inwestowania kosmicznej kasy w myszkę ;)
Niestety nie pomogę Ci w inny sposób, znam jeszcze innego dobrego fachowca w wawie, ale to ch.. dziad i łajza z obycia z ludźmi, dlatego go nie polecę ;)
Niestety nie pomogę Ci w inny sposób, znam jeszcze innego dobrego fachowca w wawie, ale to ch.. dziad i łajza z obycia z ludźmi, dlatego go nie polecę ;)
- 1
Boli mnie noga w zaznaczonym miejscu. Ból aktywuje się podczas biegania (bardziej) oraz dłuższego chodzenia (mniej). Ból jest mocno punktowy, gdy przestaje boleć to trzeba mocno nacisnąć zaznaczone miejsce aby ból powrócił (jest głęboki, nie powierzchniowy). Do tej pory nie miałem z takim rodzajem "kontuzji", proszę o jak postępować w tym przypadku i jak skutecznie się go pozbyć.
#bieganie #ortopedia #ortopeda #lekarz
#bieganie #ortopedia #ortopeda #lekarz
źródło: comment_aKrLFniqL8pd0jPcFsMmkQcslIaAla8x.jpg
Pobierz- 3
@Deba: Ja bym przecial i zobczyl co jest w srodku
@danter to nie jest shin splints
@Deba Ja bym obstawiał przeciążony przyczep mięśnia piszczelowego, ale to rzadko kiedy charakteryzuje się bólem punktowym, raczej boli obszar lekko powyżej kostki, o długości Ok. 2-5cm i dość waski na ok. 1cm. Zdarzają się przeciążenia jednej nogi lub obu.
Do fizjoterapeuty idź, masuj to palcem na tyle mocno na ile wytrzymasz. Tutaj definitywnie potrzeba więcej amortyzacji pod butem i więcej regeneracji, mniej biegania.
@Deba Ja bym obstawiał przeciążony przyczep mięśnia piszczelowego, ale to rzadko kiedy charakteryzuje się bólem punktowym, raczej boli obszar lekko powyżej kostki, o długości Ok. 2-5cm i dość waski na ok. 1cm. Zdarzają się przeciążenia jednej nogi lub obu.
Do fizjoterapeuty idź, masuj to palcem na tyle mocno na ile wytrzymasz. Tutaj definitywnie potrzeba więcej amortyzacji pod butem i więcej regeneracji, mniej biegania.































Mam Chondromalacje rzepki 4 stopnia w jednym kolanie. Wybadane na RM.
Wszytsko zaczęło się od upadku na nartach i skręceniu kolana w styczniu zeszłego roku.
Kolano jest całkiem w porządku, mogę robić przysiady, po schodach chodzę normalnie. Czasem coś lekko chrząknie ale odkąd biorę Arthcyl jest dużo lepiej.
Chondromalacja 4 stopnia to już katastrofa. Jakie leczenie Ci zaproponowali?
Komentarz usunięty przez autora