Wpis z mikrobloga

Jest jakaś metoda na szybsze hardlinkowanie? Na serwerze mam dwa foldery:
/torrent/filmy -> tu qBittorrent pobiera wszystkie pliki
/filmy -> tu odpowiednio kataloguje i nazywam pliki aby Plex / Jellyfin automatycznie wrzucały filmy do kolekcji

Obecnie niczym jaskiniowiec zawsze jadę
mkdir /filmy/poprawnanazwafilmu
ln /torrent/filmy/debilnanazwafilmu.mkv /filmy/poprawnanazwafilmu/poprawnanazwafilmu.mkv

Ale na 100% da się szybciej? Może jakiś skrypt? Problem w tym że nazwy katalogów i plików zawsze się różnią więc skrypt musiałby jakimś cudem ogarnąć poprawny format nazwania katalogu, wybrać odpowiednią nazwę a taka automatyzacja przerasta moje możliwości xD
Niestety skierowanie Plex / Jellyfin do katalogu torrentów nie zadziała, plików może i nie będę musiał linkować ale za to czeka mnie ręczne poprawianie wszystkich tagów bo rozpoznawanie zesra się widząc ciąg znaków stylu "[Shirσ]FromtheNewWorld01[Blu-Ray][720p]" xD

#linux #informatyka
  • 3
@L3gion: chat open ai podaje:

Użyj narzędzia "lnsync": Jest to specjalny skrypt napisany w języku Python, który automatyzuje proces hardlinkowania. Skrypt ten działa w tle i monitoruje wskazane katalogi, tworząc hardlinki do nowych plików. Możesz go pobrać i zainstalować na swoim serwerze z poziomu konsoli. Następnie wystarczy uruchomić go z odpowiednimi parametrami, aby zaczął działać.
@L3gion: Widzę dwie opcje:
qbittorrent ma możliwość przechowywania niekompletnych pobrań torrentów w osobnym katalogu, zmienisz docelowy katalog z /torrent/filmy/ na /filmy oraz ustawisz tymczasowy na /torrent/filmy/ i będzie git.
Alternatywnie qbittorrent może być skonfigurowany, aby uruchamiać skrypt po zakończeniu pobierania. Napiszesz sobie skrypt, który będzi ci tworzył te symlinki na podstawie finda i elo.