Na swoim komputerze chciałbym postawić wirtualną maszynę na Ubuntu, którą docelowo chciałbym wystawiać co jakiś czas w Internecie, aby coś zaprezentować Klientowi. Myślałem o VPS, ale potrzebuję taką moc obliczeniową, że cenowo mi się to po prostu nie podoba. Nie ma mam stałego i publicznego adresu IP, ale jest może jakiś sposób na to? Chodzi mi o to, że na Ubuntu jest postawiona aplikacja, która działa przez przeglądarkę i chciałbym, aby właśnie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki jako że moj Win 8.1 dokończył swojego żywota , chciałbym przejść na linux i mam pytania

1) Co wybrać dla osoby początkującej ? U mnie typ użytkowania laptopa to standardowo przeglądanie Internetu. Czy może przejść na Win10?
2) Czy potrzebne są sterowniki lenovo tak jak dla windowsa ?

Dziękuję
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 61
Platforma na "H" mam nadzieję zostaje?


@edek-ecki: jeszcze tak, ale prawdę mówiąc, to przeobraża się ona w drugi Wykop.
Poziom kultury i złośliwości jest dość podobny. Uciekinierzy z Wykopu niestety powędrowali właśnie na ten portal.
  • Odpowiedz
Będzie długo, ale chodzi o problemy psychiczne jendego mirka, który od dwóch miesięcy mnie prześladuje na Wykopie, a nawet na GitHubie xD xD Obiecuję zwroty akcji i rzeczy nie do pomyślenia. #zalesie

Bycie fanbojem w zasadzie niewiele różni się od fanatyzmu religijnego i jest zaburzeniem, na które nie ma lekarstwa xD

Nie piszę TL;DR - wystarczy kliknąć 3 LINKI, żeby zobaczyc, że bohater tej opowieści jest niezrównoważony psychicznie:

1.
@look997 +10
Co dodać, jak już jest nowa baza kodu i można dodawać nowe funkcje:

* dodawanie obrazka poprzez Ctrl+V na wpisie - jak przy dodatku https://greasyfork.org/pl/scripts/445949-obrazekzeschowka-2022
* Funkcje z Cytatonaprawiacz https://greasyfork.org/pl/scripts/27051-cytatonaprawiacz
* W API, zrobić CustomEvents pod Skrypty Użytkownika, żeby wywoływał się np. przy każdym pojawiającym się komentarzu
SebastianDosiadlgo - Będzie długo, ale chodzi o problemy psychiczne jendego mirka, kt...

źródło: 4VueqXO

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ehh... dlaczego na linuksie nic nie może po prostu działać i trzeba z tym wcześniej powalczyć. Chciałem sobie włączyć wi-fi hotspot, fajnie że jest taka opcja, po kliknięciu jej faktycznie pojawia się taka sieć na telefonie, ale nie mogę się z nią połączyć, bo na telefonie wyświetla się "unable connect to w-ifi network" czy coś takiego i tyle. Ubuntu 22.04. ehh...
#linux #ubuntu
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ly000: Nie dziwi mnie wcale wykonywanie pracy (zarówno kodowanie, jak i pakowanie niedziałającego kodu) na odπerdol w sytuacji, gdy albo ludzie się zrzekają odpowiedzialności albo przerzucają odpowiedzialnością - zwłaszcza w tym światku jest to powszechne, a że mam na to szczególną alergię, to tym bardziej to dostrzegam.

Takich kwiatków jest masa i jak chcesz się pośmiać z zażenowania, to uderz na PW, bo chętnie się tym i owym pochwalę, ale
  • Odpowiedz
gdy albo ludzie się zrzekają odpowiedzialności albo przerzucają odpowiedzialnością


@camaro96: Oczekiwanie odpowiedzialności od ludzi klepiących darmowy kod w swoim wolnym czasie - XD.

Nie, nie twierdzę, że to dobrze, że coś nie działa, no ale jak sobie wyobrażasz taki support? Że ktoś kto napisał kod jeszcze będzie siedział dodatkowe godziny za darmo by odpowiadać tysiącom użytkowników? W open source idea jest taka, że jeżeli chcesz by coś było zrobione szybciej,
  • Odpowiedz
Cześć, czy w #linux jest opcja wyszukania filesystmów na serwerze, których rozmiar jest większy załóżmy od 1T? Jedynie do głowy przychodzi mi jakiś df -h i do tego jakiś grep, ale nie mogę znaleźć sensownego rozwiązania. Może jest ktoś mądrzejszy i zechciałby mi podpowiedzieć jak to ogarnąć? #devops #sysadm
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@toporow17: no nie do końca. ale blisko - co z rozmiarami o rząd wielkości większymi PB, EB, etc. ?

df -BG --output=source,fstype,size|awk '$3+0 > 1024'|column -t
  • Odpowiedz
#ubuntu #linux #komputery #pcmasterrace dysponuje ktoś dobrą konfiguracją komputera pod ubuntu? płyta główna z bluetooth procesor Intel, ram 32GB. Optymalny cenowo do 4000 zł może trochę więcej? Cel: robienie rysunków CAD, praca biurowa (bez grania), programowanie. Dobry dysk NVMe może z WD czerwony, coś co pociągnie jeszcze Win11 na dualboot.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 31
Zalajkuj ten wpis, jeśli chcesz być wołany do kolejnych wydań zestawienia
(jeśli już Cię zawołałem, nie musisz ponownie plusować).

imlmpe - Zalajkuj ten wpis, jeśli chcesz być wołany do kolejnych wydań zestawienia
(j...

źródło: wołaj

Pobierz
  • Odpowiedz
@imlmpe o kurde dopiero załapałem, że to Ty jesteś tym gościem, który tworzy bezbłędny przegląd newsów na mrugalski.pl Pamiętam jak dawno temu zaczynaleś z wrzutami na wykopie potem jakoś porzucilem temat. W między czasie dostalem linka odnośnie przeglądu cotygodniowych newsów w tematyce około IT i nie tylko na mrugalski.pl a okazuje się, że za obydwie te inicjatywy odpowiada ta sama osoba. Świetna robota.
  • Odpowiedz
To już 13. Netprasówka w tym roku. Jak ten czas leci... ????

A w niej przeczytasz:
✅400G na peeringu z siecią AWS
✅O co chodzi z telemetry w sieci?
✅Jak stać się MANRS compliant
Showroute_pl - To już 13. Netprasówka w tym roku. Jak ten czas leci... ????

A w niej...

źródło: Netprasowka-1323

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@humbakiplywajakluczem no to ja bym zaczął od ogarnięcia problemu z temperaturą, bo widać, że cośtam się z tym p------i, wychodzi na to, że masz drugi raz sam ten sam, albo podobny problem; to, że Ci wiesza się pokazując 80 stopni, to może być ostatni, zarejestrowany odczyt, zanim się zawiesi przy tych 100/stopniach; weź odkurz komputer, zmień pastę na cpu, sprawdź chłodzenie; później dopiero bluzgaj archa ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
siema mireczki, potrzebuje podlaczyc dwa monitory do starego lapka ktory ma tylko jedno wejscie vga. Konwerter z USB 3.0 na vga raczej odpada, bo z tego co wiem to mega r---------a obraz:( Wiecie może, czy sprzęt z picrel sprawdzi się w tej roli i czy wymaga sterowników, bo mogłoby być średnio na #linux #laptopy #elektronika
zoomer21_ - siema mireczki, potrzebuje podlaczyc dwa monitory do starego lapka ktory ...

źródło: adsada

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiecie może, czy sprzęt z picrel sprawdzi się w tej roli i czy wymaga sterowników, bo mogłoby być średnio


@zoomer21_: Mordko ale to jest to klonowania na dwa monitory a nie do rozszerzenia. Na obu będzie ten sam obraz.
  • Odpowiedz
@zoomer21_:

The current generation of USB3 chips is supported by a binary-only driver on Ubuntu. The Linux kernel 3. 4 also contains a basic DisplayLink driver. A DisplayLink driver installer for Debian and Ubuntu based Linux distribution (Elementary OS, Mint, Kali, Deeping, etc.
  • Odpowiedz
@pyroxar: sam program nie urośnie ale urosną informacje dla debuggera. Jesli kompilujesz z opcją aby debug info było wkompilowane w binarke programu, to binarka urosnie. Ale urosnie nieznacznie, bo ta zmienna będzie pewnie występować tylko jeden raz.
  • Odpowiedz
@pyroxar: Nazwy zmiennych i tak są przez kompilator ubijane. Jak sobie otworzysz skompilowaną binarke przez jakieś narzędzie do reverse engineering to po swoich nazwach nie znajdziesz śladu. Mowa oczywiście o binarce w wersji release, bo w wersji debug takie informacje są przechowywane więc to może zrobić różnicę.
  • Odpowiedz